iPhone’da QR Kod Nasıl Okutulur?

1 551

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

QR kodları fikri Japonya’da ortaya çıktı ve barkodlara tercih edilen inovasyona olan ilgiye bir çözümdü. Standartlaştırılmış markalar, karmaşık yeniliklerin doğrulanmasını gerektiriyordu, zararı engelleyemiyordu ve çok az veri içeriyordu. QR kodlarının geliştirilmesi, hatalara karşı oldukça dirençli oldukları, birden fazla veri içerdiği ve sorunsuz ve yukarı doğru okunabildikleri için öğeleri depolamak için büyük bir gelişmeydi, bu nedenle QR kodları karedir.

Cep telefonlarının gelişmesiyle birlikte, QR kodlarının genel halk için kullanımı mümkün hale geldi. Bugün, QR kodları çok yönlü özellikler aracılığıyla herkes tarafından filtrelenebilir, bu nedenle sayısız şirket, müşterileri bağlantılar ve diğer ürünlerle faydalı bir şekilde bağlamak için bunları sunum tekniklerinde kullanır. iOS, yalnızca Apple ürünleri için kullanılan bir işletim sistemidir. Buna iPhone’lar, iPad’ler, iPod’lar, Mac PC’ler ve diğer bazı Apple cihazları dahildir. Aşağıda bir iPhone’da QR kodunu tarama adımları verilmiştir.

Daha fazla mesaj

Apple’da Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Başarı Yakalamada Etkili SEO Araçları
QR
iPhone QR Kod Nasıl Okutulur

iPhone’da QR Kodu Nasıl Taranır?

  1. iPhone’unuzda Kamera uygulamasını açın. Kilit ekranından sola kaydırarak kamera uygulamasını hızlı bir şekilde açabilirsiniz. Veya ana ekranınızın ortasından aşağı kaydırabilir ve ekranınızın üst kısmındaki arama çubuğuna “Kamera” yazabilirsiniz.
  2. Ardından, taramak için iPhone’unuzu QR koduna doğrultun. Tüm ekranı doldurması gerekmez, ancak uygulamada QR kodunun dört köşesini de görebildiğinizden emin olun. QR kodunu başarıyla taradığınızda, üstünde bir açılır başlık belirecek ve ayrıca sağ alt köşede sarı bir QR kodu simgesi göreceksiniz.
  3. Son olarak, uygulamanın sağ alt köşesindeki açılır başlığa veya QR simgesine dokunun. Bu sizi hemen web sitesine gönderir, uygulamayı açar veya başka bir işlem gerçekleştirir, bu nedenle, banner’a dokunmadan önce ne yaptığını bildiğinizden emin olun.
1 yorum
  1. […] iPhone’da QR Kod Nasıl Okutulur? […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku