Bilmeniz Gereken Truecaller Özellikleri

0 449

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bu yazıda size Truecaller’ın bilmediğiniz ipuçlarını ve püf noktalarını öğreteceğiz. Truecaller, platformu kullanıcılar için daha çekici hale getirmek için birkaç şık özellik sundu. Birçoğu arasında şirket, Google’ın doğrulanmış aramalarına çok benzeyen yeni bir arama temel özelliği tanıttı. Truecaller, en yaygın olarak kullanılan arayan kimliği, çağrı engelleme, hızlı mesajlaşma ve çağrı kaydetme uygulamalarından biridir. Kullanıcılar, bilinmeyen bir aramayı yanıtlamadan önce arayanın bilgilerine erişmek için uygulamayı kullanır. Ancak arayanın adını gördükten sonra bile, bazı insanlar bilinmeyen aramaları cevaplamayı reddediyor. Arayanın teslimat görevlisi, İK veya başka biri olma ihtimali vardır ve bu aramayı kaçırmak sizin için bir kayıp olabilir. Truecaller tam da bu nedenle çağrı temel özelliğini tanıttı. Truecaller, sitede de çalışan bir mobil uygulamadır ve dünyanın herhangi bir yerindeki insanları adlarına veya numaralarına göre aramak için kullanabilirsiniz. Çünkü ağlarınızı tanır ve soyadını bilmeseniz bile birinin kişisini arayabilirsiniz.

Profilinizi kendi ağında telefon numaranıza bağlı olarak korumanıza ve Truecaller ağı üzerinden bağlantı kurabileceğiniz kişilere önerilerde bulunmanıza olanak tanır. İstenmeyen arama engelleme, istenmeyen aramalar, Truecaller’da arama kaydetme özelliğini de kullanabilirsiniz , bunlar bu uygulamanın bazı özellikleri ve işlevleridir. Aşağıda truecaller İpuçları ve bilmeniz gereken püf noktalarından bahsettik.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   En iyi Akıllı Saat Modelleri 2021

Bilmediğiniz Truecaller Özelliği

Kendi Profilinizi Oluşturun

Truecaller ile başladığınızda kendi profilinizi oluşturabilir ve beğeninize göre özelleştirebilirsiniz. Resminizi, adınızı ve adres, e-posta kimliği veya web sitesi gibi ek bilgileri ekleyebilirsiniz. Hatta Truecaller profilinizi Google veya Facebook hesaplarınıza bağlayabilirsiniz. Gizliliğinizle ilgili endişeleriniz varsa, uygulamadaki genel ayarlara gidebilir ve profilinizi kimlerin görebileceğini seçebilirsiniz.

Diğer Uygulamalarla Entegrasyon

Truecaller, yalnızca Truecaller özelliklerini kullanmanızla ilgili değil. Ayrıca diğer uygulamalara bir ağ geçidi görevi görür. Truecaller, cihazınızın Telefon ve metin Mesajları uygulamalarıyla entegre olur , böylece her ikisini de kapatmadan Truecaller’da kullanabilirsiniz. Örneğin, Truecaller’dan bir kişiye metin göndermek istiyorsanız, mesaj simgesine dokunmanız yeterlidir; Truecaller, Mesajlar uygulamanızdan bir konuşma kutusu açacaktır. Aynısı, Truecaller’dan bir numarayı aramaya çalışırsanız da geçerlidir. Varsayılan arama uygulamanız olarak Truecaller’ı seçmediyseniz, uygulama cihazınızın Telefon uygulamasını açar ve oradan numarayı arar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   2023 Bigo Gala Etkinliği
Truecaller Özellikleri
Truecaller Özellikleri

‘Kişileri’ Spam Olarak İşaretle

Bazı programları ve teklifleri satmak için farklı kişilerin sizi aramasından çok mu rahatsızsınız? Truecaller ile onları engelleyebilirsiniz. Bir numara çok fazla kişi tarafından engellendiğinde, Truecaller, bu numaradan bir arama aldığınızda sizi spam gönderenler hakkında uyarmak için kırmızı bir kişi kartı gösterir.

Kameranızla Sayıları Arayın

Truecaller’ın en havalı habersiz özelliklerinden biri de kamera araması. İster bir kağıt parçasında ister dev bir tabelada herhangi bir sayıyla karşılaştığınızda, Truecaller uygulamasını açmanız ve arama çubuğunun kenarındaki QR tarama simgesine dokunmanız yeterlidir.

Firestick’e Google Chrome Tarayıcı Nasıl Yüklenir?

Menüdeki küçük bir pencerede kamerayı aktif hale getiriyor. Kamerayı numaraya doğrulttuğunuzda Truecaller size iletişim bilgilerini hemen gösterecektir. Normalde Truecaller’ın araması için bir numara girmeniz veya aramanız gerekir. Kamera araması bunu yapmanın çok daha kolay bir yoludur.

İsimleri, E-Posta Kimlikleri İle Numaraları/Kişileri Arayın

Uygulama yalnızca numaraları engelleyip sizi spam göndericilerden korumakla kalmaz, aynı zamanda bir dizindir. Numarasını aramak istediğiniz kişinin adını girin, Truecaller size veri tabanından sonuçları gösterecektir. Ancak, bu bilgiyi almak için uygulamanın ücretli sürümüne geçmeniz gerekir. Benzer şekilde, e-posta kimliklerini kullanarak da numaraları arayabilirsiniz. Truecaller’daki “Ara” seçeneği ayrıca havayolları, demiryolları, sağlık, bankalar, Lüks Oteller vb. gibi çeşitli hizmetler sunar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Udemy Nedir? Ne İşe Yarar?

Arayanların Arama Nedenini Öğrenin

Bazı insanlar, Truecaller arayanı adıyla tanımladıktan sonra bile, bilinmeyen numaralardan arama almayı sevmez. Truecaller’ın Çağrı Nedeni özelliği, kullanıcıların birinin onları neden aradığını bilmelerini sağlar. Soru şu ki, Truecaller arayanın nedenini nasıl biliyor? Bu oldukça basit. Şirket, uygulamasına bir numarayı aramak için nedenler eklemenizi sağlayan bir özellik ekledi. Üç nedene kadar ekleyebilir ve her giden arama için uygun bir kategori seçebilirsiniz. Bu şekilde, arama alıcıları neden aradığınızı görebilir ve cevaplama olasılıkları daha yüksektir. Bu özelliği kullanmak için Ayarlar > Genel > Arama nedeni’ni açın. Ancak, Arama Nedeni özelliği yalnızca Android kullanıcıları tarafından kullanılabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku