Mac’te “Hey Siri” Nasıl Etkinleştirilir?

1 220

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

2011’deki tanıtımından beş yıl sonra, Siri nihayet macOS Sierra’nın piyasaya sürülmesiyle Mac’te görücüye çıktı. Hava durumunu kontrol edebilme ya da hatırlatıcı ayarlayabilme gibi Siri’nin iOS’ta içerdiği işlevlerin çoğuna sahip olan macOS için Siri, dosya sistemindeki belgeleri işleme ve sonuçları Bildirim Merkezi’ne sabitleyebilme gibi bazı özel yeteneklere de sahip. Ancak macOS Siri’nin mobil muadilinden taşımadığı bir özellik, Apple’ın dijital asistanını “Hey Siri” komutuyla eller serbest olarak etkinleştirebilmek. Neyse ki, kullanıcıların odanın diğer ucundan komut vermek için macOS’ta Siri’yi sesleriyle çağırmalarını sağlayan uygulanabilir bir geçici çözüm mevcut.

Mac’te Siri’yi Kullanma

Adım 1: Başlamak için Mac’inizde Sistem Tercihleri’ni açın. Bu, Spotlight aramasını etkinleştirerek, “Sistem Tercihleri” yazarak ve Return tuşuna basarak veya Uygulamalar klasörünüzde Sistem Tercihleri uygulamasını bularak yapılabilir.

Adım 2: Erişilebilirlik’e tıklayın ve ardından Dikte’yi seçmek için soldaki kaydırma bölmesini kullanın.

Adım 3: Dikte anahtar kelime öbeğini etkinleştir’in yanındaki kutuyu işaretleyin ve metin alanına “Hey” girin.

Daha fazla mesaj

Robot Süpürge için Evde Wi-Fi Şart mı?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   d3dx9_42.dll Eksik veya Bulunamadı Hataları Nasıl Onarılır?

Adım 4: Dikte Komutları… öğesine tıklayın ve yeni bir komut eklemek için bölmenin solundaki + düğmesini seçin.

Adım 5: Söylediğimde alanına “Siri” yazın, “Herhangi Bir Uygulamayı Kullanırken “i seçin ve Gerçekleştir’in yanında “Finder Öğelerini Aç… “ı seçin.

Adım 6: Uygulamalar klasörünüze gidin ve Siri uygulamasını bulana kadar aşağı kaydırın veya arama kutusunda arayın.

Adım 7: Siri.app’i seçin, Aç’a tıklayın ve Bitti’ye tıklayın.

Mac'te “Hey Siri” Etkinleştirme
Mac’te “Hey Siri” Etkinleştirme

Şimdi, “Hey Siri” demek Mac’inizde Siri’yi çağıracaktır ve kelimelerin her birini “OK Siri” veya “Hello Jarvis” gibi istediğiniz herhangi bir şeyle değiştirebilirsiniz, böylece Siri’yi yanlışlıkla iPhone, iPad veya Apple Watch’unuzda etkinleştirmezsiniz. Açıkçası, bu macOS’ta eller serbest Siri’ye sahip olmak için resmi olmayan bir geçici çözüm, ancak test sırasında genellikle iPhone’umdaki Siri’ye yakın veya onun kadar hızlı yanıt verdi, bu nedenle Siri’yi odanın diğer ucundan çağırmak isteyen herkes için kesinlikle kullanışlı olabilir. Aksi takdirde, hatırlamanız gereken bir klavye kısayolu eksilmiş oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Yeni Apple iMac İncelemesi
1 yorum
  1. […] ekleme gerçekten çok kolay hale getirdi. Bu eğitimde, ister kablolu ister kablosuz olsun, Mac nasıl yeni bir yazıcı ekleyebileceğinizi […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku