Instagram’da Hikayeler Nasıl Gizlenir?

1 325

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Instagram kısa bir süre önce, normal akışınızın dışında fotoğraf ve kısa videolar çekmenize, bunlara açıklama eklemenize ve paylaşmanıza olanak tanıyan Hikayeler adlı yeni bir özelliği tanıttı. Varsayılan olarak, tüm takipçileriniz yayınladığınız Hikayeleri görebilir. Aynı şekilde, takip ettiğiniz kişilerin yayınladığı tüm Hikayeleri de görebilirsiniz. İşte bu noktada bazen işler içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Bu yazıda hikayenizi belirli kişilerden nasıl gizleyebileceğinizi ve aynı zamanda diğer kişilerin hikayeler ekranınızı doldurmasını nasıl engelleyebileceğinizi öğreneceğiz.

Instagram Hikayenizi Belirli Kişilerden Nasıl Gizlersiniz?

Belirli Instagram kullanıcılarının hikayenizi görmediğinden emin olmak istiyorsanız, aşağıdaki basit adımları takip edebilirsiniz:

1) Kişinin ana profiline gidin.

2) Ekranın sağ üst köşesindeki üç nokta simgesine dokunun.

3) Size sunulan seçeneklerden Hikayenizi Gizle’yi seçin. Ekranda bu kullanıcının artık hikayenizi göremeyeceğini onaylayan bir mesaj belirecektir. Bunu geri almak isterseniz, yukarıdaki ilk iki adımı takip edin ve Hikayenizi Göster’i seçin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   WhatsApp Ekran Paylaşımı Nasıl Yapılır?
Instagram'da Hikayeler Gizleme
Instagram’da Hikayeler Gizleme

Hikayelerinizin Kimden Saklandığını Nasıl Kolayca Öğrenebilirsiniz?

Hikayelerinizi belirli kullanıcılardan kendi profil sayfalarından gizleyip kaldırabiliyorsanız, bunu takip etmek hızla zorlaşabilir. Bu sorunu hafifletmek için Instagram, profil ayarlarınıza hikayelerinizi gizlediğiniz tüm kullanıcılara göz atabileceğiniz yeni bir bölüm ekledi. Fikrinizi değiştirirseniz, hikayelerinizi onlardan geri alabileceğiniz yer de burasıdır.

1) Buraya ulaşmak için profilinize gidin ve sağ üst köşedeki Menü simgesine dokunup Ayarlar’ı seçin.

2) Gizlilik’i ve ardından Hikaye’yi seçin.

3) Hikayeyi Kimden Gizleyeceğinizi seçin. Hikayelerinizi gizlediğiniz kullanıcılar en üstte gösterilecektir. Ayrıca listeye kişi ekleyebilir veya listeden çıkarabilirsiniz. Bitti öğesine dokunun.

Instagram’daki Hikayeler Diğer Kullanıcılar Tarafından Nasıl Gizlenir?

Teknik olarak, hikayeleri gizlemeyeceksiniz; sadece sessize alacaksınız. Bu, isterseniz onları görmeye devam edebileceğiniz, ancak hikayeler karuselinde kronolojik olarak gösterilmeyecekleri anlamına gelir. Bunun yerine sessize alınan hikayeler, sizin için mevcut olan diğer tüm hikayelerden sonra görünecektir. Örneğin, hikayesinde bir şey yayınlayan bir kullanıcıyı sessize alırsam, bu hikaye en yeni hikaye olmasına rağmen karuselde en son gösterilecektir. Bu, gerçekten en çok önemsediğiniz kişilerin hikayelerine öncelik vermenin harika bir yoludur. Başka birinin hikayelerini sessize almak için aşağıdakileri yapmanız yeterlidir:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram Threads Hesabı Nasıl Silinir?

1) Instagram akışınızın üst kısmındaki hikayeler karuselinizde sessize almak istediğiniz kişiyi bulun.

2) Profil simgesine dokunun ve parmağınızı birkaç saniye basılı tutun. İki seçenek göreceksiniz: Sessize Al ve Profili Görüntüle.

3) Sessiz’e dokunun ve ardından tercihinize göre Hikayeyi Sessize Al veya Hikaye ve Gönderileri Sessize Al’ı seçin.

Yukarıda açıklandığı gibi, kullanıcının hikayeleri sizden tamamen gizlenmeyecektir. Sadece sessize alınacaklar. Hikayeler karuselinin sonuna kadar kaydırırsanız, bu kullanıcının hikayelerinin orada olduğunu göreceksiniz. Bu ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi, kullanıcıların profil simgeleri biraz soluk olduğu için diğerlerinden ayrılırlar. Aynı talimatları izleyerek ve Sesi Aç’ı seçerek bu kullanıcının hikayelerinin sesini açabilirsiniz.

1 yorum
  1. […] Instagram profilinize gidin ve konum verilerini kaldırmak istediğiniz fotoğrafı […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku