Instagram Fotoğraflarınızdan Konum Nasıl Kaldırılır?

1 4.608

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Diğer birçok uygulama gibi Instagram da fotoğraflarınızı çekildikleri yerle birlikte etiketlemenize olanak tanır. Bu güzel bir özellik ancak nerede olduğunuza dair bir iz bırakabilir ve o şehrin fotoğraf haritasında da kullanılabilir. Bazen, konumunuzun orada olması gizlilik endişelerine yol açabilir. Bu yazıda, daha önce konum olarak etiketlediğiniz fotoğraflardan konumu nasıl sileceğinizi göstereceğiz.

Instagram’daki Resimlerden Konum Verileri Nasıl Kaldırılır?

Bir fotoğrafı çekildiği yerin konum verileriyle manuel olarak etiketlediğinizi varsayarsak, bu konum verilerini nasıl kaldırabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır. Bunun coğrafi etiketi kaldıracağını ve fotoğrafın o konumun fotoğraf haritasından da kaybolmasına neden olacağını unutmayın.

1) Instagram profilinize gidin ve konum verilerini kaldırmak istediğiniz fotoğrafı seçin.

2) Üç nokta simgesine dokunun ve Düzenle’yi seçin.

Daha fazla mesaj

Instagram Reels Videolarınıza Ses Nasıl Eklenir?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   EURO 2020 Şampiyonu Kim Olacak?

3) Düzenleme moduna girdikten sonra, kullanıcı adınızın hemen altındaki konuma dokunun. Bu örnekte, Oceanside İskelesi’ne dokunacağız. Şimdi Konumu Kaldır’ı seçin.

4) Değişikliklerinizi kaydetmek için sağ üst köşedeki Bitti öğesine dokunun. Konum yalnızca fotoğrafın kendisinden değil, aynı zamanda fotoğraf haritanızdan da kaldırılacaktır.

Instagram Fotoğraflarınızdan Konum Kaldırma
Instagram Fotoğraflarınızdan Konum Kaldırma

Instagram Uygulaması İçin Konum Erişimini Devre Dışı Bırakın

Gizliliğinizi artırmak ve Instagram’ın konumunuza hiç erişemediğinden emin olmak istiyorsanız, bu ayrıcalığı ortadan kaldırabilirsiniz. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  1. iPhone Ayarlar uygulamasını açın ve Gizlilik ve Güvenlik’e dokunun.
  2. Ardından Konum Servisleri’ne dokunun ve uygulamalar listesinden Instagram’ı seçin.
  3. Son olarak, Asla seçeneğini belirleyin.

Bunu yaptıktan sonra, Instagram uygulaması fotoğraflarınızı otomatik olarak coğrafi etiketleyemeyecektir. Ayrıca Instagram’ın konumunuza bir daha erişememesini de sağlamış olursunuz. Bir fotoğrafa konum eklemeniz gerekirse, yine de o şehri veya yeri arayabilir ve ekleyebilirsiniz.

Sizlerde internetten para kazanmak istiyorsanız BetWinner Türkiye sayfasını takip edebilirsiniz.

1 yorum
  1. […] hesabınızdan veri sildiğinizde, bu veriler Instagram sunucularından hemen silinmez. Bu, silinen sohbetleriniz sonsuza dek kaybolmadan önce mesajları […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku