GTA 5 Karakterleri

1 898

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Çok uzun yıllar önce bilgisayar oyunlarında çok önemli bir soluk getiren ve hala pek çok seveni bulunan GTA 5 karakterleri oyunda ayrı bir havaları bulunmaktadır.

GTA 5 karakterleri genel olarak tanımayan yoktur. Çünkü oyun ilk piyasaya girdiğinde büyük bir ilgi ile karşılandı ve hala çok sayıda oyuncularıyla popülerliğini korumaktadır. Son derece farklı bir alanda olan oyun heyecan ve aksiyonları ile her geçen gün ilgisinin artmasına neden olmaktadır. Oyun içinde yer alan karakterler ise oyuncular tarafından daha fazla sevilmekte ve iyi ile kötü olarak ayrılmaktadırlar.

GTA 5 Karakter Değiştirme

GTA 5 büyük bir karakter kadrosuna sahip olan ve bu karakterlerin farklı özellikleri bulunan en popüler oyunların başında gelmektedir. Oyunda en iyisinden en kötüsüne pek çok farklı karakterler bulunmaktadır Bundan dolayı oyuncular bu karakterler arasında değiştirme yapmak için yapması gereken işlemler bulunmaktadır. GTA 5 karakter değiştirme işlemleri şunlardır;

 • İlk olarak oyuna giriş yapmalı ve oyunun oynamaya başlar konumda olması gerekir,
 • Oyun başladığınız zaman klavyenin sol tarafında bulunan “alt” tuşuna basılması gerekmektedir,
 • Basılı tutulduğu zaman karşınıza 3 tane karakter çıkacaktır ve Mouse ile sağa ya da sola oynama yaparak bu karakterler arasından seçim yapacak ve oyuna seçilen karakter ile başlanılması gerekir,
 • İsteğe bağlı olarak her zaman istediğiniz karaktere geçme hakkınız bulunmakta ve birinin görevlerinden sıkıldıysanız diğer karakterlerin görevlerine bakabilirsiniz.

GTA 5 Karakterleri Gerçek İsimleri

Piyasaya ilk çıktığı günden itibaren çok fazla ilgi duyulan oyunların başında gelen GTA oyun serileri ile popülerliğini her zaman korunmaktadır. GTA 5 karakterleri gerçek isimleri pek çok kişinin gözünden kaçan doğrular olmaktadır. Bu oyunda yer alan tüm karakterler aslında gerçek kişilerden oluşmaktadır. Oyunda ilk olarak 3 ana karakter akıllara gelmekte olup daha fazla karakterler olduğunu oyun ilerledikçe görmek mümkün olacaktır. İşte tüm GTA 5 karakterleri gerçek isimleri şunlardır;

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Mouse Pad Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
 • Michael De Santa – Ned Luke
 • Franklin Clinton – Shawn Fonteno
 • Trevor Philips – Steven Ogg
 • Lester – Jay Klaitz
 • Lamar Davis – Gerald Slink Jahnson
 • Amanda De Santa – Vicki van Tassel
 • Jimmy De Santa – Danny Tamberelli
 • Tracey De Santa – Michal Sinnott
 • Wade Herbert – Matthew Maher
 • Aunt Denise – Janet Huber
 • Isiah Friedlander – Bryan Scott Johnson
 • Fabian laRouche – Michael Giese

GTA 5 Gizemli Yerler

Gorgo Dağı ve Hayalet Kız : GTA 5 Oyunu hayalet kız  gece vakti saat 23.00 – 24.00 saatleri arasında yürüme yada araba ile Gorgo Dağı tepesine doğru giderseniz en uçta hayalet bir kızın gözleriniz önünde belirdiğini fark edeceksiniz.

Oyunda önceden bu sahneyi gördünüz mü ? Bu sahne bazı kişiler için oldukça korkutucu görülebilen hayalet kıza yaklaştığınızda bazı fısıltıları oyun içinde duyarsanız korkmayın !

 

North Alamo Pier İskelesi : Dancing with Hillbilly’s Shack North Alamo Pier İskelesi çevresinde bulabileceğiniz Jesco white , GTA oynayan tüm oyuncuların görmesi ve yaşaması gereken easter egg’lerden birisidir. Jesco White, İskelede ufak kulübesinin önlerinde kasetçalarla dans ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Discord Hesap Telefon Numarası Nasıl Değiştirilir?

 

İhtiyarlara Yer Yok filmi Gönderme Yapılan Sahne : No Country for Old Men filmine çıkarma da GTA5 yapımcıları ihmal etmemişler. Rockstar Games ekibi Luise ve Thelma filmine gönderme yaptığı gibi yine kült film kategorisinde 2007 yapımlı Oscar ödülü kazanmış No country for old men filmindeki başrol oyunsu javier Bardem’in olduğu sahne tıpkısı birebir olarak GTA 5’e uyarlanmıştır. Fakat Rockstar oyun yapımcıları bu sahneye küçük dokunuşlar yaparak siz oyuncuların insiyatifine bırakmıştır.

Oyunda , Chilliad Montain bölgesinin Batısında bulunan gizli bir yer vardır. Bu gizli yere geldiğiniz zaman aynı yukarıda bahsettiğim gibi filmin senaryosundaki gibi yerlere serilmiş cesetler ve etrafınızda terk edilmiş arabaları bulacaksınız. Yine devam edecek olursak film senaryosuna göre çatışmadan yaralı olarak kurtulan bi adamın size gümüş çanta içindeki parayı almanızı söyler ve bu filmi izleyenler bilirler ki parayı alınca neler olduğunu biliyordur. Rockstar ise bu parayı alan oyuncuların bölgeyi detaylıca aramasını ister.

Fort Zancudo Control Tower:  Askeri bölge olarak geçen bu alana giriş yapmak yasaktır. Fakat yine Rockstar Games yapımcıları tarafından geliştirilen sürpriz yumurta sayesinde Fort Zancudo Control Tower’e çıkarak sürpriz hediyeler alabilirsiniz. Yine uyarmak istiyorum ki kuleye çıkacaksanız üzerinizde ağır ekipmanlarınız olduğuna dikkat edin , Zira Kule oldukça sıkı korunmaktadır.

GTA 5 Gerçek Karakterleri

Hiçbir zaman popülerliği geçmeyen ve son derece etkili bir oyun olan GTA 5 gerçek karakterleri ile çok daha fazla heyecan vermektedir. Pek çok kişinin oynamaya devam ettiği bu oyuna olan ilginin gün geçtikçe artması bilgisayar oyunları içinde ilk sırada olmasına neden olmaktadır. İşte GTA 5 gerçek karakterleri,

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Half-Life Sunucusu Nasıl Kurulur?
 • Franklin Clinton – Repo işi ile uğraşıyor. Güney Los Santos da bir çete bölgesinde yaşamaktadır. 27 yaşında repo işi yapan karakter işinde son derece başarılı ve yetenekli biri olmaktadır. Büyükannesi tarafından yetiştirilmiştir.
 • Michale De Santa – Emekli hırsız olan Michale 47 yaşında ve FIB ile anlaşma yaparak lüks bir yaşam devam ettiren emekli bir banka hırsızıdır. Amanda ile evlenmiş ve Tommy ile Tracey adında 2 tane çocuğu vardır.
 • Trevor Philips – Uyuşturucu Taciri olan Trevor son ana karakter olmaktadır. Bilaine eyaletinde yşamakta ve uyuşturucu kaçakçısı, üreticisi, silah kaçakçılığı işleri yapmaktadır. Her yeri patlatması ile meşhur olup askerlik yıllarında savaş pilotluğu yapmıştır.

GTA 5 Karakterleri Gerçekte Kim?

Oyun içinde yer alan karakterlerin gerçek olması oyuna olan ilginin daha da artmasına neden olmaktadır. Genel olarak oyun içinde yer alan karakterlerinin gerçek kişilerden olmaları, yani en çok görülen karakterlerin tip ve sesleri ile gerçek kişiler olmasıdır.

GTA 5 karakterleri gerçekte kim sorusuna oyunda ilk olarak 3 ana karakter akıllara gelen Michael, Trever ve Franklin gelmektedir. Bunların dışında Michael’in eşi Amanda, çocukları Jimmy ve Tracey yanı sıra Franklin’in annesi Aunt Denise ile soygun görevlerinin baş kurgulayan kişisi Lester bulunmaktadır. Bunların yanı sıra oyun içinde gerçek olan karakterleri de görmek mümkün olmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku