Volvo Hakkında Bilmediğiniz Enteresan Bilgiler

1 588

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Dünyanın en sağlam arabalarını ürettiğini bildiğimiz Volvo hakkında bilmediğiniz enteresan bilgiler hakkında aydınlatacağız sizleri. Türkiye genelinde özellikle otomobillere karşı muazzam bir ilgi ortamı doğuyor demek yanlış olmaz. İsveç merkezli dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden birisi olarak adından söz ettiriyor. Öyle ki sağlamlık açısından da mükemmel otomobiller geliştirdiğini biliyoruz.

Volvo, aynı zamanda tasarım açısından da sektöre yön veren önemli markalar arasında. Üstüne üstlük müşterilerine ciddi anlamda önem veren bir marka. Memnuniyet her şeyden önce gelir. Bununla birlikte motor kalitesi de tartışılmaz. Ancak bu büyük marka ile alakalı bilmeniz gereken gerçekten çok önemli seçenekler söz konusu ve bilgilendirme yoluna gideceğiz.

İçindekiler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Vakıf Katılım’da Görüntülü Görüşme ile Nasıl Müşteri Olunur?

Volvo Hakkında Enteresan Bilgiler

İsveç menşeili olan bu marka, her geçen gün ciddi manada araştırılan ve otomobil sektörüne fark getiren bir bakış açısı söz konusu demek de yanlış olmaz. Bu markanın sektöre kazandırdıkları ile alakalı enteresan bilgileri şimdi sizlere sunma yolunda adımlar atacağız.

1924 Yılında Kuruldu, İsminin Anlamı YUVARLANDIM

Volvo markası, dünyanın en köklü otomobil şirketlerinden birisi olarak dikkatleri çekiyor. 1924 yılında İsveç’te Assar Gabrielsson ve Gustav Larsson tarafından kuruldu. Volvo, latince bir kelimedir ve anlamı DÖNÜYORUM demektir. Günümüzde şirket, bu ismi YUVARLANDIM şeklinde kullanmaktadır. Çeliği bükmek anlamından yola çıkarak bir motto benimsemiştir.

Volvo Kurucusu

İlk Fayton Otomobil (Jakop) Volvo Tarafından Üretildi

Volvo, dünya üzerinde ilk komplike araba üreten şirketlerden birisidir. At arabalı dönemden teknolojik otomobillere doğru çığır açılan dönemde ilk fayton otomobil Jakop Volvo tarafından piyasaya sürüldü. 1927 yılında tanıtılan bu otomobil 4 silindirli ve 2 litre motora sahipti.

Volvo Jakop

İlk Ticari Kamyon Volvo PV 651

Volvo, sektör içerisinde birçok ilki başaran markalardan birisi olarak dikkatleri çekiyor. Birçok kişi Amerika’nın bu sektöre ilkleri kazandırdığını düşünür ancak durum bunun tamamen aksinedir. İlk ticari kamyon Volvo PV 651 modeli, 1928 yılında resmen piyasaya sürülmüştür ve satış rekorları kırılmıştır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram Hikayeleri iPhone'a Nasıl Kaydedilir?

Volvo PV 651

İlk 6 Yolcu Düzenli Otomobil Volvo PV36

İlklerin ve enlerin markası olarak nitelendirebileceğimiz Volvo PV36, ilk 6 yolculu otomobil modeli olarak 1935 yılında piyasaya sürüldü. Kendi döneminde Önde üç, arkada üç olarak tasarlanan Volvo PV36, aerodinamik gövdesi ve fütüristik tasarımıyla dikkat çekmiştir. Bu anlamda da ilk olmayı başarmıştır.

Volvo PV36

Tüm Otomobillerine 5 Yıl Garanti Veren İlk Marka

Volvo, artık belli bir zamandan sonra ürettiği otomobillerin sağlamlığı ile alakalı olarak kesin bilgiler edinmeyi başardı. 1950’li yıllardan itibaren marka, üretmiş olduğu tüm otomobillere tam 5 sene garanti vermeye başladı. Bu süreç içerisinde aracın başına gelen her türlü kazada her türlü masrafı üstlendi.

Volvo 5 Yıl Garanti

Emniyet Kemeri Volvo Tarafından 1957’de Bulundu

Volvo, dünyaya otomobil güvenliği konusunda birçok önemli hediye verdi. Araç içi sürücü ve yolcu güvenliği konusunda emniyet kemeri, 1957 yılı itibari ile bu marka tarafından bulundu ve dünya otomobil sektörüne armağan edildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Dünyanın En Kötü Telefonu Hangisi?

Volvo Emniyet Kemeri

Fren Hidroliği Teknolojisi Volvo Tarafından Bulundu

Günümüz fren teknolojilerinin güvenlik açısından otomobillere sunduğu en güvenilir seçenekler Volvo tarafından bulundu. Fren hidrolojiği sistemi de yine aynı şekilde bu marka tarafından üretildi. Marka, 1965 yılında ilk fren hidroliğini icat etmiştir. Fren güçlendiricisiyle donatılan bu modele Volvo Amazon ismi verilmiştir. Modelin üretiminde tüm koltuklar tıbbi uzmanlar eşliğinde tasarlanmıştır.

Volvo Fren Hidroliği

Tüm Otomobilleri Ağırlıklı Olarak Çelik’ten Üretilir

Volvo sağlamlığı, kullanılan malzeme kalitesi ile alakalıdır. Marka, yıllardır tüm otomobillerini üretirken kasada ağırlıklı olarak ÇELİK kullanılarak üretilmiştir. Sloganları “ÇELİĞİ ANCAK BU KADAR BÜKEBİLİYORUZ” olan marka, tüm otomobillerinde istisnasız aynı kaliteyi hedefleyen marka, bu alanda en kaliteli markalardan birisidir.

Volvo İsveç Çeliği

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku