Starfield’da Gezegen Özellikleri Nasıl Bulunur?

0 173

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Her bir biyomun flora ve faunasını incelemenin yanı sıra, Starfield’daki gezegenlerin özelliklerini belirlemek de gezegen araştırması için veri toplama sürecinin önemli bir bileşenidir. Starfield’daki Gezegen Özelliklerini Bul’un büyük bir kısmı, türünün tek örneği ilgi çekici noktalar olarak ortaya çıkan tuhaf, doğal niteliklere ve özelliklere sahiptir. Tüm alanın tamamen keşfedilmiş sayılabilmesi için tüm bu ilginç noktaların kontrol edilmesi gerekir. Yine de bu gezegen özellik konumlarını bulmakta zorlanabilirsiniz, özellikle de çorak bir kaya bitkisine iniyorsanız ve ufukta hiçbir şey göremiyorsanız. Araştırmalar için bu önemli özellik konumlarını bulmanıza yardımcı olmak için aşağıda Starfield’da gezegen özelliklerini nasıl bulacağınıza dair ayrıntılı bir açıklama yazdık.

Starfield’da Gezegen Özellikleri Nedir?

Basit bir ifadeyle, gezegen özellikleri gezegenlerin yüzeylerinde bulunabilen kaya oluşumlarıdır. Bir özellik olan Donmuş Ekosistem, daha soğuk olan gezegenlerden bahsederken, diğer özellik olan Hastalıklı Biyosfer, bir enfeksiyonun her şeye yayılmış gibi göründüğü yerlerden bahseder. Yıldız haritanıza dikkat edin çünkü bazı gezegenlerin hiçbir özelliği yoktur. Özellikleri olan yeni bir gezegene gittiğinizde, %100 anket tamamlama durumunu elde etmek için bitkiler ve hayvanlar gibi şeylerle birlikte bu özellikleri bulmanız ve taramanız gerekir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Arkadaşlarla Hangi Oyunlar Oynanır?

Gezegen Özelliklerini Bulmak Neden Önemli?

  • Dış Gezegen Yaşanabilirliğini Karakterize Edin: Dış gezegenlerin neye benzediğini bilmek, yaşanabilir olup olmadıklarını ve bildiğimiz yaşamı destekleyip destekleyemeyeceklerini anlamamızı sağlar. Sıvı suya, istikrarlı bir atmosfere ve karbon, nitrojen ve oksijen gibi önemli elementlere sahip olan gezegenlerde yaşam olması daha olasıdır.
  • Gezegen Oluşumu ve Evrimi Hakkında Bilgi Edinin: Dış gezegenlerin özelliklerine bakmak, gezegenlerin nasıl oluştuğunu ve zaman içinde nasıl değiştiğini anlamanıza yardımcı olabilir. Dış gezegenleri kendi güneş sistemimizle karşılaştırmak, gezegenlerin nasıl oluştuğu, zaman içinde nasıl değiştiği ve yaşanabilir olup olmadıklarını belirleyen şeyler hakkında daha fazla bilgi edinmemize yardımcı olur.
  • Gelecekteki uzay görevlerini anlatın: Yaşam barındırabilecek umut verici dış gezegen adaylarının bulunması, hangi hedeflerin daha yakından inceleneceğine ve muhtemelen keşfedileceğine karar vererek gelecekteki uzay görevlerinin planlanmasına yardımcı olabilir. Bu, çabalarımızı diğer gezegenlerde yaşam bulma olasılığının en yüksek olduğu yerlere harcamamıza yardımcı olabilir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   PUBG Mobile Ban Kaldırma Nasıl Yapılır?
Starfield'da Gezegen Özellikleri
Starfield’da Gezegen Özellikleri

Starfield’da Gezegen Özellikleri Bulma

Bir gezegeni yüzde yüz araştırmak için, herhangi bir özelliği veya anormalliği tanımlamak gerekir. Buna ek olarak, araştırmanızı bitirmek için aşağıdaki bilgilere aşina olmanız gerekecektir:

  1. Biyota ve Hayvanlar
  2. İnorganik madde kaynakları
  3. Yerçekimi ve sıcaklık seviyeleri

Kredi kazanmak için bu bilgilere ihtiyacınız olacak çünkü birçok insan belirli gezegenler hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyor ve hatta bunlarla bağlantılı görevler bile var. Güçlü bir Bilim beceri ağacınız varsa, elinizdeki görevi tamamlamak çok daha kolay olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku