Google Play Store’dan Uygulama İndirme Geçmişinizi Nasıl Silebilirsiniz?

2 566

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Android akıllı telefonunuza indirdiğiniz her uygulamayı Google Play Store üzerinden kontrol edebileceğinizi biliyor muydunuz? Evet yapabilirsiniz. İşin iyi yanı, bazı uygulamaları indirme geçmişinizden silebilir ve kaldırabilirsiniz. Bu makalede, uygulamaları Google Play Store kitaplığınızdan nasıl sileceğinizi göstereceğiz.

Google Play Store Uygulama İndirme Geçmişinizi Nasıl Silebilirsiniz?

Google Play’den bir uygulama indirdiğinizde, uygulama mağazası onu kitaplığınıza ekleyecektir. Bu, yeni bir cihaz satın aldığınızda veya telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırladıktan sonra bile uygulamaları yeniden indirmeyi kolaylaştırır. Ancak bazen, gelecekte artık kullanmayı planlamadığınız için bu uygulamalardan bazılarını geçmişinizde tutmak istemezsiniz ve bir süre sonra liste oldukça uzayabilir. Android akıllı telefonunuzdan Google Play Store uygulama indirme geçmişinizi silmek için şu adımları izleyin;

  1. Play Store uygulamasını başlatın ve sağ üst köşedeki hesap simgenize dokunun.
  2. Menüden Uygulamaları ve cihazı yönet’i seçin.
  3. Yönet sekmesine dokunun. Artık cihazınızda bulunan tüm uygulamaları göreceksiniz.
  4. Yüklü geçiş düğmesine dokunun ve açılır pencereden Yüklü değil’i seçin. Bu, daha önce yüklediğiniz ancak artık kullanmadığınız tüm uygulamaları gösterir.
  5. Listeden kaldırmak istediğiniz uygulamanın yanındaki onay kutusuna dokunun. İstediğiniz kadar seçebilirsiniz.
  6. Bittiğinde, sağ üstteki sil simgesine dokunun.
  7. Bitirmek için açılır pencereden Kaldır’ı seçin.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Android'de Talkback Nasıl Kapatılır?

Google Play Store

Play Store, seçtiğiniz tüm uygulamaları indirme geçmişinizden kaldıracaktır. Unutmayın, kaldırılan uygulamaları gelecekte her zaman yeniden yükleyebilirsiniz. Bu işleme yalnızca yazı yazılırken Play Store uygulaması aracılığıyla erişilebilir. Başka bir deyişle, web üzerinde Google Play üzerinden yapamazsınız.

2 Yorumlar
  1. […] sitenin Google tarafından zaten dizine eklenip eklenmediğini öğrenmek için site:alaniniz.com yazarak siteyi […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku