Google Chrome Nasıl Sıfırlanır?

0 159

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Google Chrome web tarayıcınız aniden istenmeyen bir araç çubuğuna sahipse veya ana sayfası izniniz olmadan değiştiyse ya da arama sonuçlarınız hiç seçmediğiniz bir arama motorunda görünüyorsa, tarayıcı sıfırlama düğmesine basmanın zamanı gelmiş olabilir. İnternetten indirdiğiniz birçok yasal yazılım, özellikle de ücretsiz yazılım, yüklediğinizde üçüncü taraf, tarayıcı ele geçiren uzantılara tokat atar. Bu uygulama son derece can sıkıcıdır, ancak ne yazık ki yasaldır.  Neyse ki, bunun için tam tarayıcı sıfırlama şeklinde bir çözüm var ve Google Chrome bunu gerçekleştirmeyi kolaylaştırıyor.

Google Chrome sıfırlamak, ana sayfanızı ve arama motorunuzu varsayılan ayarlarına geri yükleyecektir. Ayrıca tüm tarayıcı uzantılarını devre dışı bırakır ve çerez önbelleğinizi temizler. Ancak yer işaretleriniz ve kayıtlı parolalarınız en azından teoride kalacaktır. Tarayıcıyı yeniden başlatmadan önce yer işaretlerinizi kaydetmek isteyebilirsiniz. Google’ın Chrome’da yer imlerinin nasıl içe ve dışa aktarılacağına ilişkin talimatlarını burada bulabilirsiniz. Uzantılarınız kaldırılmayacak olsa da, Menü –> Diğer Araçlar –> Uzantılar’a giderek her birini manuel olarak tekrar açmanız gerekeceğini unutmayın. Ayrıca Facebook veya Gmail gibi normalde oturum açtığınız web sitelerine tekrar giriş yapmanız gerekecektir.  Aşağıdaki adımlar Chrome’un Windows, macOS ve Linux sürümleri için aynıdır.

Daha fazla mesaj

Kurban Bağışlarınız ile Kardeş Eli Uzatın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   En Çok Sevilen Saç Modelleri
Google Chrome Sıfırlama
Google Chrome Sıfırlama

Google Chrome Sıfırlama

  1. Tarayıcı penceresinin sağ üst köşesindeki üç dikey noktaya benzeyen simgeye tıklayın.
  2. Açılır menüden “Ayarlar “ı seçin.
  3. Açılan Ayarlar sayfasında sol taraftaki gezinti çubuğunda “Gelişmiş” seçeneğine tıklayın.
  4. Genişletilmiş menünün en altındaki “Sıfırla ve temizle “yi seçin.
  5. “Ayarları orijinal varsayılanlarına geri yükle “yi seçin.
  6. Onay açılır penceresinde “Ayarları sıfırla “yı seçin.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku