Basit Çatı Terası Tasarım Fikirleri

0 409

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Özel bir terasa sahip olmak, aşırılığın çoğu insanı apartman dairelerinde yaşamaya ittiği bu zamanlarda bir lüks. Eğer bir çatı terası lüksüne sahipseniz, kendiniz için sakin bir dış mekan yaratmak için bundan maksimum düzeyde yararlanmanızı tavsiye ederiz. Çoğu kişi, yaşam alanınızın dışında bir bölge olarak bir çatı terasının sunabileceği çok az şey olduğuna inanır. Bu doğru değil ve biraz yaratıcılıkla, bu sıradan alanı dışarıda yaşam için bir cennete dönüştürmek için düşük maliyetli basit bir çatı terası tasarım fikri yaratabilirsiniz. Basit çatı tasarım fikirleriyle bağlantı kurabileceğiniz alanda zaman geçirin.

Manzarayı İnceleyin

Açık teras tasarımını tercih ederek güzel bir manzara eşliğinde kahvenizin tadını çıkarın. Dairenizin, villanızın, kasabanızın veya çok katlı evinizin manzarasına hayran kalmak için bir dakikanızı ayırın. Bundan sonra, onu çatı dekorasyon fikirlerinize dahil edin. Çevrenizin güzel bir görünümü için çatı duvarı tasarımına bir kahve masası ve sandalyeler ekleyebilirsiniz. Görüşünüz rahatsızlıktan dolayı biraz kısıtlıysa, kendi ekranlarınıza biraz yüksek, büyük olasılıkla bazı ahşap alanlar eklerken, terasın merkezi alanını kullanmayı düşünün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   En Çok Tercih Edilen Nevresim Takımı Modelleri Hangileri?

Bir Çatı Bahçesi Dahil Edin

Bir çatı bahçesi de dahil olmak üzere çatı dekorasyon fikirleri ile kendinizi doğaya bağlayın. İster içeride, ister dışarıda, ister küçük bir balkonda, ister çatı terasınızda olsun, yeşilliklerle yanlış gidemezsiniz. Bahçıvanlık yapmaktan hoşlanıyorsanız, bu, her şeyin üstesinden gelmek için sizin seçeneğinizdir. Güzel bir bitki bahçesi yaratabilir, çeşitli bitkiler ve meyveler ve sebzeler elde edin, ağaçları ve hatta ağaçları bile kullanın, Binanızın çevresinde. Açık teras tasarım fikirleri ayrıca eğrelti otları, para bitkileri, gül çalıları, limon ağaçları ve benzeri gibi iç mekan bitkilerini birleştirmek için de kullanılabilir. Tırmanıcıları büyütme yeteneğiniz varsa, küçük bir çatı inşa edin ve daha iyi bir ortam inşa edin.

Çatı Terası Tasarım Fikirleri
Çatı Terası Tasarım Fikirleri

Dış Mekana Uygun Mobilya Nasıl Seçilir?

Uygun dış mekan mobilyalarını seçerek zevkinize uygun mobilyaları seçin. Bir çatı terası, kolayca bir dış mutfağa, bir dış mekana, bir yaşam alanına veya bir dış mekana dönüştürülebilir. Yani, onunla birlikte gitmek için doğru dış mekan mobilyasını bulabilirseniz. İdeal olarak, teras mobilyaları, mobilyaya benzer olmalıdır. Bu nedenle, oturma alanı için bazı ahşap mobilyalar ve eşyalarınızı saklamak için yan sehpalar alın. Ayrıca yaratıcı olabilir ve parça tasarımını göz önünde bulundurarak biraz hasır mobilyalar yapabilirsiniz. Ev için çatı tasarım fikirlerine kolayca karışacaklar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Bungalov Evler Neden Tercih Edilir?

Canlı Bir Renk Şemasına Sahip Düşük Maliyetli Basit Çatı Tasarımı

Bütçenize uyan manzara ve canlı bir renk şemasına sahip düşük maliyetli basit çatı tasarımı ile sınırsız mutluluk sağlar. Şimdi, sadece bir çatı terasının dış mekan olması, renk düzeninin göz ardı edilmesi gerektiği anlamına gelmez. Aslında, düşük maliyetli basit bir çatı tasarımı oluşturmak için renkler kullanılabilir. Güzel bir halıyı, renkli bir tenteyi, masa örtülerini ve benzerlerini ima edebilirsiniz. Bir günlük yatak veya renkli atımlı yastıklara sahip bir kanepe kurulabilir. Teras duvarı, canlı bir renk paleti ile dekore edilebilir veya duvar sanatı veya duvar yazısı için tercih edebilirsiniz. Tadilat sırasında bazı kirişler takabilir ve üzerinden geçebilirseniz, terasınızı eski bir alana dönüştürebilirsiniz. Çatı katındaki küçük oda tasarımınızı çekici kılmak için çiçekli çiçekler asın, rengarenk şezlonglarla bir oturma alanı oluşturun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku