PC’deki En İyi Şehir Kurma Oyunları

0 177

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

En iyi şehir kurma oyunlarından birini oynarken gözünüzü kırparsanız şehrinizi genişletmek, altyapınızı iyileştirmek ve ticaretinize odaklanmak için sayısız saat kaybedersiniz. Orijinal Sim City’den bu yana dijital vatandaşlarımız için mükemmel ütopyalar tasarlarken uykularımız kaçıyor ve zaman geçtikçe bu ütopyaları inşa etmek daha da tatmin edici hale geliyor.

Şehir kurma oyunları genellikle dik bir öğrenme eğrisine ve tonlarca içeriğe sahip olsa da, yeni başlayanlar listemizdeki herhangi bir seçeneğe dalabilir ve iyi vakit geçirebilirler. Bu tür, Cities Skylines 2 gibi heyecan verici devam oyunlarının ufukta görünmesiyle birlikte tonlarca büyük oyuncuyu kapsayacak şekilde genişledi. Frostpunk gibi hardcore hayatta kalma deneyimleri ve Islanders gibi minimalist kurucuların bir karışımına sahibiz, bu yüzden herkes için bir şeyler var.

Cities: Skylines

Cities: Skylines şu anda oynayabileceğiniz en iyi şehir kurma oyunu, en azından devamı çıkana kadar. SimCity’nin en iyi kısımlarını alıyor, kötü kısımlarını görmezden geliyor ve yüzlerce saat boyunca keyifli bir şehir kurucu oluşturmak için mekanikleri genişletiyor. Otoyoldaki küçük bir kareden başlayarak, yeni sakinleri, işletmeleri, acil durum hizmetlerini, okulları ve daha fazlasını barındırmak için altyapınızı inşa edeceksiniz. Temel oyun size acil durumları yönetmek, sakinlerinizi mutlu etmek ve şehrinizdeki trafik akışıyla başa çıkmak gibi üstesinden gelmeniz gereken pek çok zorluk sunuyor. Cities: Skylines, DLC’leri sayesinde gerçekten canlanıyor. Örneğin Green Cities size daha çevre dostu bir şehir inşa etmeniz için 350 varlık verirken, After Dark size daha fazla insanı çekebilmeniz için yeni turistik yerler ve uluslararası bir havaalanı sunuyor. Ayrıca, mod desteği sayesinde topluluk varlıkları ekleyebilir ve özel olarak oluşturulmuş haritalardan ilham alabilirsiniz. Cities: Skylines, PC’de şehir kurma oyunudur ve bu türün hayranıysanız mutlaka sahip olmanız gereken bir oyundur.

Daha fazla mesaj

Steam Refund Nasıl Yapılır?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   GTA 5 Karakterleri
PC'deki Şehir Kurma Oyunları
PC’deki Şehir Kurma Oyunları

Anno 1800: Pioneers Edition

Anno 1800 sizi Sanayi Çağı’nın başlangıcına götürüyor. Bir ticaret limanı ve küçük bir araziyle başlayarak, şehrinizi bir tarım köyünden modern bir üretim merkezine dönüştürmek için çiftçileri ve işçileri çekeceksiniz. Oradan da ticaret yolları, diplomatik anlaşmalar ve dünya çapında seferlerden oluşan bir ağ ile dünyaya damganızı vuracaksınız. Diğer Anno oyunları gibi bu oyun da üretim ve endüstriye odaklanıyor. Savaşmak veya vatandaşlarınızı yatıştırmak yerine, Anno 1800 temel olarak tedarik zincirleri oluşturmak ve sürdürmek ve daha sonra ticaret yoluyla mümkün olduğunca fazla gelir elde etmek için bu tedarik zincirlerini kullanmakla görevlidir. Zaman zaman savaşmanız gerekecek, ancak sadece endüstrinizi savunmak için. Anno 1800’ü sadece en yenisi olduğu için değil, aynı zamanda ortamın oyunun ruhunu yakaladığı için seçtik. Farklı bir ortam arıyorsanız, Anno 1404 sizi kolonileşme çağına atıyor ve Anno 2070 yakın gelecekteki endüstriyi dört gözle bekliyor.

Frostpunk

Frostpunk, mümkün olan en kötü koşullar altında bir şehir kurucusudur. Volkanik bir kışın ardından hayatta kalan bir koloninin liderisiniz. Patlamalar ve feci hava koşulları dünya nüfusunun çoğunu yok etti ve sizin işiniz donmuş bir çorak arazinin ortasında sıkışmış buharla çalışan bir motorun etrafında bir şehir inşa etmek. Frostpunk baskıyı erkenden kuruyor ve asla bırakmıyor. Bazılarının geri dönemeyeceğini bile bile vatandaşları malzeme toplamaya göndermeniz, 24 saatlik iş gücü elde etmek için yasalar çıkarmanız ve ilk önce kimin erzak ve tıbbi tedavi alacağını (eğer varsa) seçmeniz gerekecek. Frostpunk, video oyunları kadar acımasız, ancak yine de şehrinizi inşa etmenin sadece bir amaç gibi hissedildiği sürükleyici bir deneyim sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   En İyi Mobil Strateji Oyunları

Tropico 6

El Presidente Tropico 6’da geri döndü ve size kendi muz cumhuriyetinizi yönetmek, manipüle etmek ve inşa etmek için bir şans daha veriyor. Eğer bir Tropico oyunu oynamadıysanız, bir şehir inşa ederken yapmamanız gereken tüm dolambaçlı, yozlaşmış şeyleri yapmanıza izin verilen şehir kurucularıdır. Adanızın mutlak hükümdarı olarak işiniz, toprağı ve kaynakları sonuna kadar sömürürken vatandaşlarınızı mutlu etmek için yüce konuşmalar yapmaktır. Dünya adanızın adını iyi ya da kötü bilecek. Tropico 6’yı oynamak sadece çok saçma olduğu için değil, aynı zamanda gerçekten eğlenceli bir şehir kurucusu olduğu için de bir zevk. Bununla birlikte, DLC ile daha da iyi hale geliyor. Lobbyisto, arka kapı siyaseti için yabancı liderlere kapıları açıyor ve yolsuzluğunuzu örtbas etmenize yardımcı oluyor ve Spitter, ünlüleri ve hizip liderlerini ada cennetinize çekmek için El Presidente’yi sosyal medyada bir süperstar haline getiriyor. Tropico 6’yı oynamanın ne kadar keyifli olduğunu abartmak zor. Anno 1800’ün soğuk endüstrisi ve Frostpunk’ın umutsuz hayatta kalma mücadelesi size fazla geliyorsa Tropico 6’ya bir şans verin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Arkadaşlarla Oynanacak En İyi Mobil Oyunlar
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku