Instagram’da Görüntülü Grup Görüşmesi Nasıl Yapılır?

1 218

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Instagram takipçileriniz veya arkadaşlarınızla kaliteli zaman geçirmek istiyorsanız, görüntülü grup sohbetini deneyin. Bu harika özellik, en fazla dört katılımcı eklemenize ve sohbet sırasında kameranızı, mikrofonunuzu veya yazma becerilerinizi kullanmanıza olanak tanır. Instagram’ın grup görüntülü sohbeti bir süredir ortalıkta olsa da, bu onu henüz denediğiniz anlamına gelmez. Dolayısıyla, yeni bir Instagram kullanıcısıysanız veya grup sohbeti özelliğinde yeniyseniz, bunu nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Instagram’da Görüntülü Grup Sohbeti Başlatın

iPhone’unuzda Instagram uygulamasını açın ve ardından görüntülü grup sohbeti başlatmak için aşağıdakileri yapın.

1) Sağ üstteki gönder (kağıt uçak) düğmesine dokunun.

2) Video kamera simgesine dokunun.

3) Görüntülü Sohbete Davet Et kutusunda açıldığını göreceğiniz katılımcıları seçmek için dokunun ve ardından Başlat’a basın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Telefon Modelleri ve Özellikleri Karşılaştırma Nasıl Yapılır?

Sohbet ederken, kamerayı veya mikrofonu kapatmak veya ön kameradan arkaya bakan kameraya geçmek için üst kısımda seçenekler göreceksiniz.

Instagram'da Görüntülü Grup Görüşmesi
Instagram’da Görüntülü Grup Görüşmesi

Grup Görüntülü Sohbet Seçenekleri

Görüntülü sohbet sırasında, alttaki simgelerden birini kullanarak özel efektler eklemek için öğesine dokunabilirsiniz. Bu, grup sohbetinize eğlenceli ve eğlenceli bir şeyler getirebilir. Bir mesaj yazabileceğiniz, medya yükleyebileceğiniz veya bir çıkartma yapıştırabileceğiniz Doğrudan metin ekranına gitmek için sol üstteki kareye dokunun. Bu ekranın üst kısmından bir grup adı da ekleyebilirsiniz. Ve görüntülü sohbetin açık kaldığını ve resim içinde resim gibi ekranınızın alt köşesine taşındığını fark edeceksiniz.

Üst kısımdaki Bilgi simgesine (küçük harf “i”) dokunduğunuzda mesajları, bahsetmeleri ve görüntülü sohbeti sessize alma veya katılmak için onay gerektirme seçenekleriniz olur. Üyeler’in altında, birinin yanındaki üç noktaya dokunduğunuzda Kısıtlayabilir, Engelleyebilir, Raporlayabilir, Gruptan Çıkarabilir veya bu kişiyi grubun yöneticisi yapabilirsiniz. Sohbetinize daha fazla Instagram arkadaşı getirmek için Kişi Ekle’ye dokunabilirsiniz. Üyesi olduğunuz bir görüntülü grup sohbetinden ayrılmak istiyorsanız Sohbetten Ayrıl’a dokunun. Aramayı sonlandırmak ve herkesi gruptan çıkarmak için Sohbeti Bitir’e dokunun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Mac'inize Yeni Bir Kullanıcı Hesabı Nasıl Eklenir?
1 yorum
  1. […] biri, Instagram Hikayenize bir fotoğraf veya video eklemenizi sağlarken, diğeri sadece metin ve Instagram çıkartmaları ile bir Hikaye oluşturmanızı sağlar. Talimatlar hem iOS hem de Android […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku