Telefona IMEI Atma Nasıl Yapılır?

6 2.151

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bugün ki makalemizde çokça araştırılan telefona IMEI atma nasıl yapılır sorusuna yanıt vererek bilgi sahibi olmanızı sağlayacağız. Bilindiği üzere özellikle günümüzde yurtdışı telefon satışı pazarında Xiaomi ile birlikte çok ciddi bir yükseliş meydana geldi. Dolayısı ile insanlar, zaman içerisinde daha iyi seçenekleri değerlendirebilmek için uygun fiyatlı bu telefonları alma yoluna gittiler.

Telefona IMEI nasıl atılır sorusunun da ciddi manada araştırıldığını biliyoruz. Günümüzde telefon sahteciliği o kadar ciddi boyutlara geldi ki kendi orijinal telefonlarımızın IMEI numaraları dahi zaman içerisinde çalınabiliyor. BTK, bununla alakalı olarak tüm vatandaşlara kanıtlama ve dava hakkı tabi ki sunuyor. Şimdi öncelikle IMEI nedir sorusunun yanıtını verelim.

IMEI Nedir?

IMEI, tüm telefon modellerine üretim esnasında üretici şirket tarafından konulan benzerlik kimlik numarası, Uluslararası Mobil Cihaz Kodu’dur.

Bilindiği üzere günümüzde her elektronik cihazın kendine has bir kodlaması bulunur. Bu kodlama, aslına bakarsanız orijinal ürünler ile sahte ya da kaçak ürünleri birbirinden ayırmak için en etkili yöntemdir. Otomobillerin motorunun dahi MOTOR NO ve ŞASE NO gibi ayırıcı özellikleri vardır. Telefonlarda ise bu benzersiz kimlik numarasına IMEI adı verilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Telefona Root Atma İşlemi

IMEI kodları, tüm üretilen cihazlar için üretimin hemen sonrasında tüm uluslararası pazarlara bildirilir. Gümrükte ise bu IMEI kodları, yasal olarak vergisi ödenmek sureti ile resmi satış kanallarına kaydı yapılarak girer ve ülke içerisinde ki tüm yolsuzlukların önüne geçilmesi hedeflenir.

IMEI Nasıl Atılır?

Telefona IMEI Atma

Öncelikli olarak yurtdışı telefona IMEI atma ya da kodu çalınan telefona IMEI atmak mümkündür. Ancak bunu yapabilmek için Android cihazların root edilmesi gerekir. Apple cihazların hiçbirinde kapalı kaynak kodlu sistem olduğundan dolayı bu işlemlerin gerçekleştirilmesi mümkün değildir.

Telefon IMEI numarası öğrenme işlemi son derece basittir. Telefonunuzun arama ekranına girerek *#06# tuşlamasını yaparak telefonunuzun mevcut IMEI kodunu öğrenme şansına sahipsiniz.

Samsung telefona IMEI atma, özellikle günümüzde çok fazla araştırılan konulardan birisidir. SuperSU gibi programlar ile birlikte telefonu root ettikten sonra TGT MKT SN 2.0 gibi programlar ile telefonlarınızın tamamına sorunsuz bir şekilde IMEI atma şansınız oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   WhatsApp Grubu Nasıl Silinir?

Tabi ki sonradan atılan IMEI kodlarının zaman içerisinde BTK tarafından tespit edilebildiğini de kesinlikle unutmamak lazım. Xiaomi telefona IMEI atma da özellikle çok fazla araştırılıyor. Ancak yurtdışı telefon satışı yapan yerlerde bu imei işlemleri tamamen başlangıç anında ya da satış sonrasında destek şeklinde gerçekleştiriliyor.

Oppo telefona IMEI atma ya da Poco telefona IMEI atma konusu da çokça araştırılan seçenekler arasında. Yine telefonu root etmek yöntemi ile IMEI çakma programları kullanarak telefonlarınıza herhangi bir eski telefon modelinin dahi bilgilerini atma şansına sahipsiniz.

Xiaomi IMEI Atma

Akıllı telefon pazarını adeta kısa süre içerisinde eline geçirmeyi başaran Çin menşeili şirket Xiaomi, ülkemiz pazarında özellikle yurtdışı telefon satış rekoru kırdı. Nitekim sosyal medya üzerinden çok ciddi anlamda bir pazar oluşturuldu.

Şirket, zaman içerisinde Türkiye hükümeti ile de anlaşarak ülkemiz sınırları içerisinde bir üretim fabrikası kurdu ve istihdam imkanı sağladı. Xiaomi IMEI atma işlemleri için de tıpkı diğer telefonlarda olduğu gibi teknik bilgi gerektiren işlemler yapmak gerekiyor. Root hale getirilmiş ve Bootloader kilidi açılmış olması şarttır. Sonrasında ise TGT MKT SN 2.0 gibi telnet uygulamaları ile cihaza sorunsuz bir şekilde IMEI atmak mümkün hale geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Google Play Store İndirme Bekleyen Sorunu Nasıl Düzeltilir?
6 Yorumlar
 1. Murat diyor

  Oppo reno 4 light yurtdışı telefonuna nasıl IMEI atabilirim

  1. Güncel Paylaşım diyor

   Merhaba,imei atmak için önce box satın almalısınız. Ardından gerekli açıklamaları konu içinde bulabilirsiniz.

 2. Memiş diyor

  Oppo a52 cihazımın garanti fatura yok başkasının üstüne imel attırma şansım varmı

  1. süleyman diyor

   Evet attırabilirsin. kardeşim de attırdı. Admin herşeyi anlatmış usta

 3. […] bizim için bir iPhone 8’de çalışsa da, sizin için çalışmazsa, bir iPhone’da IMEI numaranızı bulmanın başka yolları da […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku