Esnaf Hibe Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?

0 7.461

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bugün ki makalemizde gündemi meşgul eden esnaf hibe desteği başvurusu nasıl yapılır sorusuna yanıt verme amacı içerisindeyiz. Devlet, özellikle pandemi sürecinin beraberinde getirdiği sıkıntılar nedeni ile esnaf için nefes aldırmasını hedeflediği bir destek paketi açıkladı. Bu destek paketi ile birlikte de ciddi bir yardım projesini beraberinde getiriyor demek yanlış olmaz.

Gelir kaybı desteği ile birlikte geçtiğimiz dönemde de devletin çeşitli destekleri oldu. Ancak e-Devlet üzerinden alınan başvurular ile birlikte şimdilerde daha kapsamlı bir yardım paketi sunuluyor. Hemen paket içeriğini analiz ederek fikir edinelim.

Esnaf Hibe Desteği Paket İçeriği

Devlet, bu paket ile birlikte özellikle pandemi sürecinde ki kısıtlamalar nedeni ile zarar gören esnafı ayağa kaldırma amacı içerisindeler. Bu noktada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, esnaf hibe desteği paketi ile alakalı olarak net verileri açıkladı.

An itibari ile Ticaret Bakanlığı kontrolünde yürütülecek olan bu proje kapsamında ayrılan bütçe tamı tamına 3.2 Milyar Türk Lirası olarak dikkat çekiyor. Bu noktada esnafların zarar durumlarını da dikkate alarak devletin değerlendirme yapacağı ve buna yönelik olarak ödenekler sunacağı yönünde adımlar atılıyor diyebiliriz. 3000₺ ile 5000₺ olmak üzere iki paket halinde sunulacak ödemelerin kime ne kadar verileceğinin değerlendirmesi Ticaret Bakanlığı’na bağlıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Trabzonspor’dan Hollanda'ya

Bu anlamda destek paketi içerisinde ki detayları iyi bilmek gerek. Bu kapsamdaki esnaflar içerisine girip girmediğiniz de enine boyuna değerlendirme altına alınacak.

Esnaf Hibe Desteği Başvuru

Esnaf Hibe Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?

Devlet, bu gibi projelerde kamu binalarında meydana gelebilecek yoğunluğun önüne geçmek gibi bir amaç içerisindedir. Bu neden dolayısı ile bu gibi başvuruların tamamını e-Devlet sistemi üzerinden alma yoluna gitti devlet. Dolayısı ile bugün e-Devlet esnaf hibe desteği başvurusu yapmak gibi bir işlem bütünü yapmak durumundasınız.

Devlet, sistemde meydana gelebilecek yoğunlaşmayı ve çökme durumunu kontrol altına almak için bir önlem planı geliştirdi. Bu önlem planına göre başvurular işletme sahiplerinin TC kimlik numaralarında ki son hanesine göre belirlenen tarihlerde yapılacak. Buna göre e-Devlet esnaf hibe desteği başvuru tarihleri aşağıdaki gibidir;

  • 0 olan vatandaşlar 25 Mayıs 2021 Salı günü,
  • 2 olan vatandaşlar 26 Mayıs 2021 Çarşamba günü,
  • 4 olan vatandaşlar 27 Mayıs 2021 Perşembe günü,
  • 6 olan vatandaşlar 28 Mayıs 2021 Cuma günü,
  • 8 olan vatandaşlar 29 Mayıs 2021 Cumartesi günü,
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Nestlé Nesfit Kilo Verdirir Mi?

Bu tarihleri dikkate almak sureti ile başvurularınızı almanız gerekiyor. Aşağıdaki adımları sırası ile izlemek sureti ile başvuru aşamalarını takip edebilirsiniz.

#1 BURAYA TIKLAYARAK e-Devlet başvuru ekranına gidin. Ekranda kimlik doğrulamaya dair bir buton yer alacaktır. Bu butona tıklayarak devam edin.
#2 Sonrasında gelen ekranda e-Devlet giriş bilgileriniz ile birlikte sisteme login olun. Login olduktan sonra karşınıza doğru başvuru tarihini karşılıyor iseniz bilgilerinizi girebileceğiniz bir kapsamlı ekran gelecektir.
#3 Bu ekranda özellikle sizden istenen tüm firma ve vergi mükellefi bilgilerini her açıdan doğru girmek zorundasınız. Bilgilerde yanlış olması durumunda değerlendirme sonucu yanlış gelebilir.

Esnaf hibe desteği başvuru sonucu ile alakalı olarak verileri de yine e-Devlet sistemi üzerinden kontrol etmek durumundasınız. Başvuru sonucunuzun olumlu olması durumunda, sistemde sizden istenen IBAN numarasına ödemeler sorunsuz bir şekilde yapılacaktır. Onaylanmaması durumunda ise herhangi bir şekilde itiraz hakkınız bulunmuyor.

80%
Awesome
  • Design
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku