Telefonum Wifiye Bağlanmıyor Sorunu Çözümü 2022

0 9.433

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Telefonlarınız üzerinden WIFI ağlarına bağlanmak oldukça kolaydır. Ancak bazı durumlarda bu ağlara bağlanamayabiliriz. Bu yüzden kullanıcılar internet üzerinde telefonum wifiye bağlanmıyor çözümü nedir? sorusunu araştırmaya başlıyor. Bu yazımızda olası çözüm yollarını sizlere sunuyoruz.

Telefonum wifiye bağlanmıyor? Telefonunuzun WIFI ağına bağlanamamasını birçok farklı nedeni olabilir. Öncelikli olarak sorunu tam olarak belirlemeli ve çözüm yollarını seçmelisiniz. Telefonunuz üzerinden kablosuz ağı hiç göremiyorsanız ya da WIFI ağının sinyali çok düşükse farklı ağları test etmenizi öneriyoruz. Sorun cihazınızdan kaynaklanmıyorsa, modeminizi kontrol etmelisiniz.

Telefonunuz WIFI ağlarının tamamında sorun yaşıyorsa, cihazınızı teknik servise götürmeniz gerekebilir. Alt tarafta yer alan adımları takip ettiğiniz yine çözüm bulamazsanız son olarak cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyebilirsiniz. Fabrika ayarlarına dönerken yedekleme yapmayı unutmayın.

Sizlere sunduğumuz çözüm yollarını deneyerek sorunun giderilmesini sağlayabilirsiniz. Sizlere sunacağımız çözümler yazılım kaynaklı problemlere yöneliktir. Cihazınızda donanımsal bir sorun yaşıyorsanız mutlaka teknik servisten destek almalısınız.

Telefonum Wifiye Bağlanmıyor Ne Yapabilirim? 2022

telefonum-wifi-acik-ama-baglanmiyor
telefonum-wifi-acik-ama-baglanmiyor

Android ve iOS tabanlı mobil telefonlar her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Bu cihazlar bir bilgisayarın yaptığı tüm işlemleri gerçekleştirmeye başladı. WIFI bağlantısı da akıllı akıllı telefonlarda sıklıkla kullanılan hizmetlerden bir tanesidir. Mobil kullanıcıların bazıları WIFI bağlanma sorunları ile karşılaşabiliyor. Telefonum wifiye bağlanmıyor ne yapabilirim? hatası için birkaç çözüm önerisini sizlere sunuyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   İphone Etkin Değil Sorunu Çözümü

Wifi Ayarlarını Kapatın ve Tekrar Açın

iOS ve Android telefonlarda ortaya çıkan WIFI sorunları genellikle geçicidir. Telefonunuz üzerinde WIFI özelliğini kapatıp açınca ortadan kalkabilir. Ayrıca bağlanmaya çalıştığınız WIFI ağını telefonunuzdan silin ve güncel şifre ile tekrar bağlanmayı deneyin.

Uçak Modu

Mobil telefonların bir çok özelliğini kapatan ‘Uçak Modu’ özelliğini açık tutmuş olabilirsiniz. Bu sorun pek çok kullanıcının unuttuğu sorunlardan bir tanesidir. Bildirim çubuğu üzerinden uçak modunu kapatabilirsiniz.

Güç Tasarruf Modu

Mobil cihazlarda pil tüketimini azaltmak için farklı güç modları kullanılır. Güç modelleri pil tüketimini düşürmek için WIFI sinyaline de etki eder. Güç tasarrufu modu açık olması durumunda WIFI hizmetlerinden verimli bir şekilde yararlanamayabilirsiniz. Problemi çözebilmek için güç tasarruf modunu kapatmanızı tavsiye ediyoruz. Güç tasarrufu modu ayarları genel olarak cihazdan cihaza değişiklik gösterir.

Bluetooth’u Kapatın

Akıllı cep telefonlarında WIFI ve Bluetooth birbirine bağlı olarak çalışmaktadır. WIFI ağına bağlanmada sorun yaşıyorsanız bluetooth özelliğini kapatmanızı tavsiye ediyoruz.

Tüm Ağ Ayarlarını Sıfırlayın

Eğer yaptığınız hiçbir uygulama bir çözüm sunmadıysa ağ ayarlarını sıfırlamanız gerekebilir. Bu işlem sayesinde WIFI ağlarını telefonunuzdan silebilirsiniz. Ağ ayarlarını sıfırladığınız zaman Bluetooth ve mobil veri ayarlarını da sıfırlanacaktır.

Daha fazla mesaj

iPhone Sunucu Kimliği Doğrulanamıyor Hatası Nasıl…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone ve iPad'de Bir PDF'yi JPG veya PNG'ye Dönüştürme

Telefonum Wifiye Bağlanmıyor İphone

iPhone’da WIFI ağınıza bağlantı sorunu yaşıyorsanız birkaç adımda bu sorundan kurtulabilirsiniz. Telefonum wifiye bağlanmıyor iPhone sorununu nasıl çözebiliriz?

iPhone’larda sürekli olarak karşılaştığımız sorunlarda bir tanesi de WIFI bağlanma problemidir. Herhangi bir ayar değişikliği yapmamalarına rağmen kullanıcılar bu hatayı alabiliyor. Bu sorunu çözmek için  Ayarlar>Genel>Ağ ayarlarını sıfırlama seçeneğine girin. Bu işlemi yaptıktan sonra iPhone’unuz yeniden başlayacak. WIFI ağına bağlanmak isterseniz şifreyi girmeniz gerekir. Şifreyi girdikten sonra WIFI ağına iPhone ile bağlanabilirsiniz.

Ağ ayarlarını sıfırladıktan sonra hafızada kalan tüm WiFi ayarları temizlenecektir. Bu nedenle yeniden bağlanmada sizlerden şifre talep edilecektir.

Telefonum Wifiye Bağlanmıyor Samsung

telefonum-wifiye-baglanmiyor-sorunu-cozumu
telefonum-wifiye-baglanmiyor-sorunu-cozumu

WIFI hizmeti sayesinde internet üzerinden olan birçok işlemi kolayca yapabiliyoruz. Günümüzde bilgisayarların yerini mobil cihazlar almaya başlamıştır. Hayatımızda önemli bir yer tutmaya başlayan bu cihazlarda WIFI ağına bağlanamamak büyük bir sorun oluşturabiliyor. WIFI ağına bağlanamama farklı nedenlerden kaynaklanabiliyor. Samsung cep telefonlarında bu problemle sıklıkla karşı karşıya kalabiliyoruz. Telefonum wifiye bağlanmıyor Samsung sorunu için yapmamız gerekenlere beraber göz atalım.

Çözüm 1

Bağlantı gerçekleştirdiğiniz WIFI ağının şifresi değişmiş olabilir.

WIFI ağına bağlanmak istediğinizde sürekli bağlantı hatası alıyorsanız WIFI ağını telefonunuzdan silmenizi tavsiye ediyoruz.

Çözüm 2

Mobil cihazlarınız üzerinde değişiklik gerçekleştirmeniz bu sorunun ortaya çıkmasını sağlayabilir. Cep telefonlarınızın ağ ayarlarında gerçekleşen bir değişiklik WIFI ağını tetikleyebilir. Akıllı cihazlara yüklenen bazı WIFI uygulamaları ağ ayalarını etkileyebilir. Bu tür sorunlara çözüm için ağ ayarlarını varsayılan duruma döndürebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone ve Android'de Oynatılmayan Twitter Videoları Nasıl Onarılır?

Telefonum Wifiye Bağlanmıyor Devre Dışı Diyor

Telefonum Wifi’ye bağlanmıyor devre dışı diyor? İnternet günümüzde her kullanıcının önem verdiği konulardan bir tanesidir. Telefonda bulunan bütün uygulamalar internete bağlı olarak çalışmaktadır. Akıllı cihazlar üzerinden zaman zaman yaşanan WIFI sorunu işe karşılaşabilirsiniz. Aşağıda yer alan yöntemleri deneyerek çözüm bulabilirsiniz.

  • Telefonunuzdan WIFI ağını seçerek ağı unutabilirsiniz.
  • Ayarlar kısmında ‘Yedekle ve Sıfırla’ seçeneğinden ayarları sıfırlayabilirsiniz.
  • WIFI parolasını sıfırlayarak yeniden giriş yapabilirsiniz.
  • Android işletim sistemi üzerinde WiFi bağlantı sorunu yaşıyorsanız ayarlar bölümünden ‘Ağı Unut’ seçeneğini aktif hale getirin. Daha sonra WIFI ağına tekrar giriş yapın.
  • IOS işletim sisteminde de WIFI ağı sorunu yaşıyorsanız ağı sıfırlayabilirsiniz. Bunun için Ayarlar- Genel-Sıfırla-Ayarları sıfırla menüsüne ulaşarak gerekli işlemleri yapabilirsiniz.
  • Akıllı cihazlarınızda Ağ ayarlarını sıfırladıktan sonra tekrar bağlantı kurabilirsiniz.

WIFI sorunu her telefonda görülen problemlerden bir tanesidir. Bu yazımız içerisinde akıllı cihazların sıklıkla karşılaştığı WIFI bağlantı sorunlarına kısa yoldan nasıl çözüm bulabileceğinizi göstermeye çalıştık. Üst tarafta yer alan adımları uygulamanıza rağmen WIFI bağlantısında herhangi bir çözüm bulamazsanız telefonlarınızı teknik servise götürmenizi tavsiye ediyoruz.

80%
Awesome
  • Design
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku