Whatsapp Silinen Fotoğrafları Geri Getirme Yolları Nedir?

1 21.783

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Silinen verileri geri getirmek artık zor değildir. Bu yazımızda Whatsapp silinen fotoğrafları geri getirme ile ilgili yöntemleri makalemizde açıklayacağız.

Whatsapp silinen fotoğrafları geri getirme ile ilgili aşağıda bilgilendirme yapılmıştır.

Whatsapp’ta Silinen Mesajları Geri Getirme

whatsapp-silinen-fotograflari-geri-getirme
whatsapp-silinen-fotograflari-geri-getirme
Android  Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme

Android cihazlarda Whatsapp mesajlarınızı her sabah otomatik olarak yedeklemektedir. Mesajlarınızın saklandığı son yedeğinizi yüklemek için Whatsapp’ı kaldırıp tekrar yüklemelisiniz.

Yeniden kurulum sırasında Whatsapp mesaj yedeğiniz bulunacaktır. Size bu yedeği yüklemek isteyip istemediğinizi sorulur. Eğer “Geri Yükle” seçeneğine tıklarsanız silinen mesajlarınız geri gelir. Bazen yeni kurulum esnasında geri yükleme seçeneği gelmeyebilir. Bu durum, SD kartınızın veya sohbet geçmişiniz bozulmuş olmasından kaynaklanabilir. Yedekleriniz çok eski olması ya da mesajları yedeklediğiniz telefon numarasının farklı olması da bu sorunun nedenleri arasındadır. Maalesef bu nedenler varsa silinen mesajlarınızı geri getirilemez.

İPhone Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme

İPhone, Whatsapp mesajlarını otomatik olarak saklamamaktadır. Bu yüzden mesajlarınızı geri getirebilmek için öncelikle iCloud yedekleme özelliğini kullanmanız gereklidir.

WhatsApp Ayarları girip sohbet ayarlarına tıklayın. Çıkan ekrandaki sohbeti yedekleye basınız. Son olarak Şimdi Yedekle butonunu seçerek tüm Whatsapp silinen mesajları geri getirme için sohbetlerinizi yedeklemelisiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone Pil Sağlığı Düşmemesi İçin Ne Yapmalı?

iCloud yedekleme seçeneğininiz aktif ise mesajlarınızı geri getirmek için Whatsapp uygulamasını siliniz. Ardından App Store’dan yeniden yükleyiniz. Bu şekilde silinen mesajlarınız yeniden gelecektir.

Whatsapp Silinen Fotoğrafları Geri Getirme Programı

EaseUS iPhone Data Recovery Programı

EaseUS MobiSaver Free programı ile silinen fotoğraflarınızı geri getirebilirsiniz. Windows işletim sistemine sahiptir.

iPad, iPhone veya Android işletim sistemine sahip herhangi bir cep telefonuyla program arasındaki bağlantıyı sağlayınız. Program cihazınızı taramaya başlayacaktır. Tarama bittikten sonra kurtarılabilir durumda olan bütün fotoğraflarınızı kurtarabilirsiniz.

EaseUS iPhone Data Recovery program ücretsizdir. Bu yüzden sıklıkla tercih edilir. Programın birlikte boyutu ise yalnızca 37 MB’dır.

FoneDog Programı

Android işletim sistemine sahip olmasına rağmen İPhone telefonlarda da başarılı bir şekilde çalışmaktadır. Whatsapp silinen fotoğrafları geri getirme programı fonedog ile silinen fotoğrafları geri getirmek mümkündür. Cep telefonları için özel olarak üretilmiş ücretsiz bir kurtarma programdır. Ayrıca yalnız fotoğraf değil, video ve çeşitli dokümanlarınızı da kurtarabilme olanağı vardır.

FoneDog Programı Nasıl Kullanılır
 • Öncelikle cep telefonunuzu USB kablo ile bilgisayarınıza bağlamalısınız.
 • USB hata ayıklama ekranı geldiği zaman “Tara ve Düzelt” seçeneğini işaretleyiniz.
 • Sonra taranacak dosya türünü ve yerinin seçimini yapınız.
 • Taramayı başlatıp taramanın bitmesini bekleyiniz.
 • Tarama bittikten sonra ise kurtarmak istediğiniz dosyaların “Kurtar” seçeneğini işaretleyerek silinen fotoğraflarınızı kurtarmış olursunuz.

Whatsapp’ta Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

whatsapp-fotograflari-geri-getirme
whatsapp-fotograflari-geri-getirme

Bilgisayarınızdan WhatsApp Web Erişimi Sağlama Yöntemi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone'da DNS Sunucusu Nasıl Değiştirilir?
 • Bilgisayarınızdan Whatsapp Web erişimi aracılığıyla silinen fotoğraflarınızı kurtarabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler aşağıda belirtilmiştir.
 • İlk önce WhatsApp Web’e bilgisayardan giriş yapmalısınız.
 • WhatsApp Web’e erişerek QR kodunu taratınız. Bu şekilde bilgisayarınız ve cihazınızın eşleşmesini gerçekleştirirsiniz.
 • Eşleşmenin sağlanmasından sonra WhatsApp hesabınıza erişebilirsiniz.
 • Kurtarmak istediğiniz WhatsApp fotoğraflarınızı indirerek işlemi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bu şekilde Whatsappp’ta silinen fotoğrafları geri getirme için bu işlemler yapılmalıdır.

WhatsApp Sohbet Yedekleme Yöntemi

WhatsAspp’da sohbet yedeği sayesinde tüm verilerinizi koruyabilirsiniz. Ayrıca cihazınızda bulunan yedekleme ile WhatsApp silinen fotoğrafları geri getirme işlemi de yapabilirsiniz. Bu işlem için aşağıdaki adımları gerçekleştiriniz.

 • WhatsApp verilerinizi ‘‘Sohbetler’’ bölümünde bulunan ‘‘Sohbet Yedeği’’ butonunu seçerek yedekleme işleminizi yapmalısınız.
 • Gerçekleştirilen yedekleme işlemi sayesinde cihazınıza kaydettiğinizde fotoğraflarınızı indirebilirsiniz.

WhatsApp Uygulamasını Apple Cihazınızdan Kaldırma Yöntemi

iPhone cihazlarında iCloud üzerinden yapılan otomatik yedeklemeyi tamamen kaldırıp yeniden uygulama indirerek silinen fotoğrafları kurtarabilirsiniz. Aşağıdaki adımları sırayla yapınız.

 • Cihazınızdan WhatsApp’ı silip yeniden yükleyiniz.
 • Sonra hesabınıza giriş yapınız.
 • Sohbetlerinizi ‘‘Yedekle’’ seçeneği üzerinden indirebilirsiniz.

Android cihazlarınızda ise Google Drive uygulamasını kullanarak silinen Whatsapp fotoğraflarınıza ulaşabilirsiniz. Google Drive içerisinde ‘‘Yedeklemeler’’ bölümünde yedeklemeler yer almaktadır. Fotoğraflarınızı WhatsApp’a geri aktarmak için mevcut yedeklemenizi kullanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   İntihal Yapmadan Makaleyi Yeniden Yazmak İçin 7 İpucu

Sohbet Dışa Aktar Seçeneğini Kullanma Yöntemi

WhatsApp fotoğraf kurtarma seçeneklerinden bir diğeri ise sohbetlerinizi eksiksiz bir şekilde e-posta hesabınıza aktarmaktadır. Aktarmak için aşağıdaki maddeleri yapmalısınız.

 • Akıllı cihazınızdan WhatsApp uygulamasını açınız.
 • ‘‘Ayarlar’’ bölümüne giriniz.
 • ‘‘Sohbetler’’ kısmına tıklayıp ‘‘Sohbet Geçmişi’’ seçeneğini tıklayın.
 • Son olarak ‘‘Sohbeti Dışarı Aktar’’ ile sohbet verilerinizi kurtarabilirsiniz.

Bu şekilde sohbet içerisinde yer alan fotoğraf ve videolarınıza anında ulaşabileceksiniz.

EaseUS MobiSaver Free Uygulaması Kullanma Yöntemi

EaseUS MobiSaver Free uygulaması Windows yapımının oluşturduğu ücretsiz bir yazılımdır. iPad, iPhone, Android ve hard disklerinizin içerisindeki verilerin kurtarılması bu uygulama ile gerçekleştirilir. Bilgisayar ve telefon bağlantısıyla silinmiş verilerinize ulaşabilmek için cihazınızı taramaya başlanır. Bu şekilde silinen verilerinizi kendi hafızasından kurtarabiliyorsunuz. Fakat bu tür 3.parti uygulamaları kullanırken güvenlik açısından dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

İPhone Whatsapp Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

 • iPhone Data Recovery uygulamasını yükleyiniz.
 • iPhone’u Lightning kablo aracılığıyla bilgisayarınıza bağlayın.
 • iPhone’u bağladığınızda iTunes açılırsa eğer iTunes’u kapatın.
 • iPhone Data Recovery uygulamasını açınız.
 • iPhone Data Recovery uygulaması açtığınızda “Next” tuşuna basınız. Ardında uygulamanın iPhone’unuzu taramasını beklemelisiniz.
 • Tarama işlemini bitirdikten sonra fotoğraflar ve birçok kategorinizdeki silinen verileriniz listelenecektir.
 • Kurtarmak istediğiniz verileri seçerek “Recovery” tuşuna basıp işlemi tamamlayabilirsiniz.
 • Kurtarmadan sonra silinen verilerinizi bilgisayarınıza kaydedebilir ve sonrasında iPhone’a aktarabilirsiniz.

İPhone Whatsapp silinen fotoğrafları geri getirme yöntemi yukarıdaki gibi gerçekleştirilmektedir.

80%
Awesome
 • Design
1 yorum
 1. […] Fotoğraflar uygulamasını açın ve Albümler sayfasına gidin. Alt çubuktaki Albümler simgesine dokunarak buraya gidebilirsiniz. Albümler sayfasındayken, sağ üst köşedeki Tümünü Gör’e dokunun. Bu size tüm albümlerinizin bir listesini ve her birinde kaç resim olduğunu gösterecektir. […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku