Google Drive Nedir? Nasıl Kullanılır?

1 491

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Google drive son dönemde en çok duyduğunuz kavram olabilir. Peki, Google drive nedir? Nasıl kullanılır?

Google drive nedir ve nasıl kullanılır gibi sorularınızın yanıtını veriyoruz. Google Drive, son dönemde kullanılan tüm cihazlarda ortaya çıkan hafıza sorununu gidermek üzere geliştirilmiştir. Üstelik direkt olarak online sistem üzerinden kayıt yaptığından, kaybolması gibi bir durum da söz konusu olmamaktır.

Genel olarak kayıt ve sonrasında ücretsiz kullanım için 15 GB bir hafıza sunmaktadır. Bu hafıza üzerinden sizin ne gibi kayıtlar yapacağınız, hangi cihaz için kullanacağınız da tamamen size kalmış olacak. Sorun yaşamadan dokümanları saklamak mümkündür. Elbette farklı pek çok işlevi de yer almaktadır.

Google Drive Nasıl Kullanılır?

 

Peki, Google drive nasıl kullanılır? En çok merak edilen bir diğer sorudur. Elbette online sistemleri takip eden pek çok kişi kullanımı konusunda bilgi sahibi olabilir. Google drive sayesinde, kayıt sorunu olmadan her dosya türünde direkt olarak hem kayıt hem de oluşturma konusunda avantajlı olacaksınız. Bu kullanım için üstelik bir ücret ödemenize de gerek olmayacak. Direkt olarak siz de kullanımı sorunsuz bir hale getirip avantaj elde edeceğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Windows'ta Sürücü Harfleri Nasıl Değiştirilir?

Hesap oluştur;

İlk olarak hesap oluşturma işleminin gerçekleşmesi gerekiyor. Bunun için yapılması gereken kullanıcı adı, şifre ve mail adresi gibi kişisel detayları oluşturup hesap açmaktır. Google üzerinden giriş yapmanız durumunda hesap, dosyalarım gibi seçeneklerin olduğunu göreceksiniz.

Tüm bu dosyalar için ne şekilde hareket edeceğiniz tamamen sizin tarafınızdan belirlenir. Üstelik herhangi bir şekilde kısıtlama da olmaz. Rahat bir şekilde dosyaları programlama ya da sınıflandırma, saklama ya da oluşturma konusunda gerekeni yapabilirsiniz.

Hesap oluşturma işleminden sonra dilediğiniz gibi kullanım sağlayabilirsiniz. Bunun için önemli olan sizin nasıl hareket edecek olduğunuzdur. Doküman, E-tablo, harita ya da çizim, form oluşturma gibi her alanda Google drive kullanılabilir. Avantajlı bir şekilde depolama işleminin gerçekleşmesi de sağlanıyor olacaktır.

Google Drive Nedir Ne İşe Yarar?

 

Depolama olarak kullanmanız halinde, son derece avantajlı olacaksınız. Oluşturulan 15 GB cihaz hafızası, direkt olarak android işlemcili olan cihazlar ile eşleştirilmesi durumunda yedekleme işlemi bu hesap üzerine gerçekleşebilir. Direkt olarak Google drive nedir ne işe yarar sorusunun yanıtına göre hareket ederek, siz de avantajlı bir şekilde kullanım sağlayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Eski Google Hangouts Sohbetleri Nasıl Kaydedilir?

Hem avantajlı şekilde kullanacağınız hem de sorunsuz bir şekilde depolama yapacağınız online bir hesap olarak düşünebilirsiniz. Elbette bunun dışında pek çok özelliği de olduğundan, sizin için kullanım bir fırsata dönüşmüş olacaktır.

 • Depolama olarak kullanmak
 • Gönderim yapmak
 • Paylaşım sağlamak
 • Yeni dosya oluşturmak
 • Word olarak kullanmak
 • Haritadan faydalanmak

Gibi pek çok özelliği ile işe yarar olacaktır. Sizin nasıl kullandığınız üzerinden yola çıkılarak, ona göre hareket edilecektir. Siz de hemen bu alanda hesap açarak kullanabilirsiniz.

Google Drive Nedir Nasıl Kullanılır?

 

Online depolama, işlem yapma gibi pek çok işlevi olduğunu söyleyebiliriz. Google drive nedir nasıl kullanılır sorusunun yanıtını detaylı bir şekilde veriyoruz. Eğer hesap açarsanız, direkt olarak kullanım için yapmanız gereken dosya oluşturmak olacak.

Dosya üzerinden hemen işlemleri gerçekleştirmeniz, avantajlı bir şekilde drive üzerinden paylaşım yapmanız da mümkün. Bu durumda güncelleme olduğu anda paylaşım yaptığınız kişiler tarafından görülmesi sağlanıyor olacaktır. Hemen inceleme yapmak bu açıdan da ortak olarak kullanılması son derece avantajlıdır.

 • Paylaşım yapılarak kullanılması
 • Yedekleme açısından kullanılması
 • Yeni dosyaların oluşturulması
 • Cihazda yer kaplamadan bir şeyler oluşturmak
 • Kaydetmek, harita kullanmak, doküman hazırlamak
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Vivo Y70t İncelemesi, Teknik Özellikleri (Efsane Fiyatlar)

Google Drive Nedir Ne Amaçla Kullanılır?

google drive ne işe yarar
google-drive

Peki, tam olarak ne amaçla kullanılır? Aslında her özelliği için farklı bir amaç üzerinden kullanmanız mümkün. Bu tamamen size kalmış olacak. Her şeyden önce depolama olarak kullanmak üzere size sunulan ÜCRETSİZ 15 GB hafızayı değerlendirebilirsiniz.

Bunun dışında direkt olarak doküman hazırlamak ve paylaşmanız durumunda, ortak bir şekilde hem değişimi yapmak hem de kaydetmek konusunda da avantaj elde etmeniz sağlanabilir.

Bunları göz önünde bulundurup ona göre hareket ederek işlemlerinizi yapmanız mümkün. Google drive nedir ne amaçla kullanılır sorusunun yanıtı üzerinden hareket ederek işlem yapabilirsiniz. Seçim tamamen sizin, uygulayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku