Genelgeler Neden Gece Saatlerinde Açıklanıyor?

1 529

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bugün ki makalemizde çok merak edilen sorulardan olan genelgeler neden gece saatlerinde açıklanıyor sorusuna yanıt vermek istiyoruz. Bilindiği üzere yönetim açısından başkanlık yönetim modeline geçtiğimiz günden bugüne çok farklı uygulamalar yapılıyor ve ister istemez insanlar bu uygulamalar ile alakalı olarak kafalarında soru işaretleri yaşıyor demek yanlış olmaz.

Dün açıklanan Emniyet Müdürleri genelgesi ile birlikte internet üzerinde çok daha fazla bu soru sorulmaya başlandı. Resmi gazete açıklamaları neden gece saatlerinde yapılıyor? Genelgeler neden gece açıklanıyor? Doğalgaz, elektrik ve LPG zammı da bilindiği üzere gece saatlerinde açıklanmış ve resmi gazetede yayınlanmıştı. Buna hemen güncel sorular içerisinden araştırdığımız kadarı ile yanıt vererek fikir edinelim istiyoruz.

Genelgeler Neden Gece Açıklanıyor?

Aslına bakarsanız bununla alakalı olarak kesin bilgiler ya da cevaplar söz konusu değil. Cumhurbaşkanlığı tarafından son 3 aylık zaman dilimi içerisinde tüm kararlar gece saatlerinde açıklanmaya ve resmi gazetede ilan edilmeye başlandı. Halk arasında da bunun nedenleri çok ciddi anlamda merak ediliyor demek yanlış olmaz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Çeyiz Hazırlığına Özel Yemek Takım Modelleri

Bunun için öncelikli düşünce HERHANGİ BİR DIŞ MÜDAHALENİN OLMAMASI. Yani bilindiği üzere ülke içerisinde ve dışarısında artık tüm kararlarımız ile alakalı fikir beyan eden, müdahale etme amacı içerisinde olan güçler söz konusudur. Bu kararlar ile alakalı olarak gece açıklanmasında ki öncelikli neden, özellikle gizli yürütülen tüm çalışmaların aynı gizlilikte müdahaleye mahal vermeksizin açıklanması ve uygulamaya konması hususudur.

Resmi Gazete

Bununla birlikte devletin her türlü kararına karşı an itibari ile sosyal medya üzerinde çok ciddi bir algı yönetimi oluşturulduğu fikri söz konusudur. Cumhurbaşkanlığı, anlık olarak tüm tartışmaların ve algı yönetiminin önüne geçebilmek için açıklamaların tamamını gece saat 02’den sonra yapıyor gibi görünüyor. Bu tabi ki bizim dışarıdan gözlemlediğimiz kadarı ile edindiğimiz fikirler.

Özellikle Twitter üzerinde ki algı yönetiminin oluştuğu düşüncesi, Cumhurbaşkanlığı tarafından verilen her türlü kararın da ister istemez sorgulanması rahatsızlık uyandırıyor. Zam açıklamalarının yankıları hala devam ederken 07 Temmuz 2021 tarihinde Emniyet Müdürleri kararnamesi de sabaha karşı 03:00 sıralarında resmi olarak ilan edildi ve Türkiye genelinde ciddi bir değişim yaşandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram Son Görülme Kapatma Nasıl Yapılır?

İl Emniyet Müdürleri’nin önemli bir kısmı yer değiştirirken birçok 1. Sınıf Emniyet Müdürü baş müfettişlik görevine atandı. Birçok müdür ise Ankara’ya Genel Müdürlük hizmetine çekildi. Bununla alakalı olarak da kafalarda ister istemez çok ciddi soru işaretleri söz konusu olsa da yine tartışmaları Twitter üzerinden çok ciddi yankı uyandırmasa da başladı. Büyük illerin birçoğunun Emniyet Müdürü’nün değişmesinde de çok ciddi soru işaretleri söz konusu oldu.

Bu uygulama, aslına bakarsanız nispeten amacına ulaşmış gibi görünüyor. Kararnamelerin gece saatlerinde yayınlanması ile birlikte sosyal medya ve geleneksel medya noktasında ciddi anlamda kontrol altına alınan bir süreç gözlemliyoruz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son dönemde yaptığı açıklamalar ile birlikte aslına bakarsanız daha yeni çalışmalar içerisinde olduklarını da net bir şekilde dile getirdi.

Erken Seçim Olacak Mı?

Şuan için Türkiye gündeminde kati surette bir erken seçim olmadığı açıklaması bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Tabi ki yine kesin konuşmamak ile birlikte ülkemizin durumunun iyi olduğunu ancak herhangi bir sorun olması durumunda müzakere edilebileceği kapıları açık gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   En iyi e-Ticaret Yazılımı Şirketleri 2021

Türkiye erken seçim konusunda aslına bakarsanız sosyal medya üzerinde bir gündem oluşturulmaya başlandı. Ancak yakın gelecekte bunun ne gibi etkileri olacağı da ciddi anlamda merak konusu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku