Kredi Kartı ile Taksitli Cep Telefonu Nasıl Alınır?

1 722

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bugün ki makalemizde kredi kartı ile taksitli cep telefonu nasıl alınır sorusuna yapıcı ve dikkat çekici bir bakış açısı getirmek amacındayız. Bilindiği üzere günümüz ekonomik şartları dikkate alındığı zaman devlet, insanların daha kontrollü harcamalar yapabilmesi için çok çeşitli kararlar alma yoluna gidiyor. Kredi taksitleri, taksitle satılacak ürünler gibi birçok farklı konuya da BDDK aracılığı ile el attı.

Bu kararlardan birisi de tahmin edilebileceği üzere cep telefonu satışlarının taksitli olarak yapılması artık bitti. Eskiden cep telefonu faturasına ek taksitler ile dahi telefon alabilirken artık ne yazık ki bu da mümkün değil. İster istemez insanlar taksitli akıllı telefon almak konusunda bir araştırma içerisinde. Önce bu kararın temelleri noktasında bilgiler sunalım.

Taksitli Telefon Satışı Neden Bitti?

Bilindiği üzere ülkemiz para birimi olan TL ciddi anlamda dış ülke para birimlerine nazaran değersizleşiyor. Hal böyle olunca yurtdışından ithal edilen ürünlerin tamamının fiyatları yükseliyor. Bununla birlikte vergi dahil fiyatları da ciddi manada baş döndürücü bir şekilde karşımıza çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Resepsiyonist Cv’Si Nasıl Hazırlanır?

Devlet, özellikle cep telefonu tüketiminin ciddi bir lüks içerisinde yapıldığı noktasında fikir edindi. Ticari kredi kartlarına maksimum 12 taksit olmak sureti ile bireysel olarak taksitli cep telefonu satışını yasakladı. Yani bu anlamda ki enflasyonu etkilemesi muhtemel bir piyasayı ortadan kaldırdı.

Günümüzde cep telefonu faturasına ek olsa da Türk Telekom’da alt segment telefonlarda maksimum 6, üst segment telefonlarda ise maksimum 3 taksit ile faturanıza ek alım yapabiliyorsunuz. Bu da ister istemez insanların nakit almaya itiyor ve israf tüketimi önlenmiş oluyor. Ancak kredi kartı ile taksitli akıllı telefon almak mümkün.

Taksitle Telefon

Kredi Kartı ile Taksitli Cep Telefonu Nasıl Alınır?

Öncelikle internetten alışveriş ile kredi kartına taksitli cep telefonu almak mümkün hale geliyor. Peki bunu yapabilmek, kredi kartınızın sonradan taksitlendirme özelliği ile mümkün. N11, HepsiBurada, GittiGidiyor, Amazon gibi internet sitelerinin sanal POS cihazları genel alışveriş üzerinedir. Yani siteden cep telefonu satışı olduğunda sanal pos, bankaya herhangi bir şekilde cep telefonu alışverişi olduğunu iletmez.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone'a Çevrimdışı Harita İndirmenin 3 Yolu

İnternet sitesinde de yasalara aykırı olduğundan dolayı taksitli bir satış olmaz hali ile. Ancak kredi kartınız ile telefon aldıktan sonra PROVİZYON sürecinin bitmesinin ardından ödemeniz resmileşir. Resmileştikten sonra ise bankanız bu harcamayı sizlere sonradan taksitlendirme imkanı sunar.

Bonus, Worldcard, Axess, Paraf Kart, QNB Finans Kart ve daha bunun gibi birçok farklı kredi kartı modeli için bankalar sonradan taksit tutarlarını belirler. Bunun için de belli bir faiz uygular. Genel alışveriş yapabildiğiniz internet sitelerinden cep telefonu satın aldıktan sonra ise bankanın verdiği ve karttan karta değişen taksit sayılarında sonradan bölme işlemi yapmanız mümkün hale geliyor. Bunun örnekleri de daha önce mevcut ki aşağıdaki video da mevcut.

Bu video belli bir süre öncesinde çekilmiş ancak günümüzde birçok internet sitesi için geçerli bir yöntem olarak da adından söz ettiriyor demek yanlış olmaz. Kredi kartı ile taksitli cep telefonu satışı ne yazık ki reel bazda mağazalarda mümkün değildir.

Ancak online alışveriş ile birlikte bunu çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Günümüzde sonradan taksitlendirme rakamları kredi kartlarında 6 – 9 taksite kadar büyüyebiliyor. Ancak EVKUR gibi mağazalar dahi günümüzde 12 – 24 taksit gibi seçenekler cep telefonu alışverişinde ne yazık ki kalmadı. Bunu vaat eden kişilere de kesinlikle itimat etmemeniz gerektiğini söyleyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Kadın Sneaker, Erkek Sneaker ve Sırt Çantası Kombinleri
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku