JBL Hoparlör Nasıl Bağlanır?

0 202

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bir JBL hoparlörüBluetooth oynatma cihazınıza nasıl bağlayacağınızı bilmek ister misiniz? Doğru yere geldiniz. JBL, JBL Charge 5 ve JBL Flip 6 gibi en iyi Bluetooth hoparlörlerden ve en iyi su geçirmez hoparlörlerden bazılarını üretir. Kurulumu kolaydır ve farklı modellerde Bluetooth eşleştirme için tutarlı arayüzler kullanırlar – bu nedenle bir JBL hoparlörünü nasıl bağlayacağınızı öğrenirseniz, JBL serisindeki diğer hoparlörler için bunu nasıl yapacağınızı bilirsiniz. Bu kılavuzda, bir JBL hoparlörü Windows ve macOS PC’lerden Android ve iOS akıllı telefonlara kadar herhangi bir Bluetooth kaynak cihaza nasıl bağlayacağınızı göstereceğiz. 3,5 mm aux çıkışları JBL hoparlörlerde yaygın değildir, bu nedenle kablosuz bir Bluetooth bağlantısı gitmenin yoludur. İyi haber şu ki, bir JBL hoparlöre bağlanmak için kesinlikle herhangi bir özel uygulamaya veya başka bir yazılıma ihtiyacınız yok; basit bir Bluetooth bağlantısı için kaynak cihazınızın işletim sisteminin yerleşik araçlarını kullanabilirsiniz.

JBL Portable uygulamasını iOS ve Android için yüklemenizi öneririz, ancak yalnızca hoparlörünüz destekliyorsa. JBL Charge, Flip, Pulse, Extreme ve Boombox serilerinin tümü destekler, ancak JBL Go ve Clip serisi gibi daha ucuz ve daha düşük özellikli hoparlörler desteklemez. Temel bağlantı sürecinin ayrılmaz bir parçası olmak yerine, güncellemeleri yüklemek ve birden fazla hoparlör için PartyBoost modunu ayarlamak için hala yararlıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Geliştiriciler İçin En İyi Microsoft Edge Eklentileri
JBL Hoparlör Bağlama
JBL Hoparlör Bağlama

JBL Hoparlör Bağlama

  1. Hoparlörünüzü açın. İlk kez kullanıyorsanız, otomatik olarak eşleştirme moduna girecektir; aksi takdirde, eşleştirme moduna girmek için Bluetooth düğmesine bir kez basın. Gösterge LED’i bir kaynak cihaz aradığını göstermek için beyaz renkte yanıp sönecektir.
  2. Her işletim sistemi için aşağıdaki yöntemleri kullanarak cihazınızın Bluetooth ayarlarında hoparlörü bulun. iOS’ta Ayarlar’ı açın ve “Bluetooth “a dokunun. Bluetooth’un etkin olduğundan emin olun ve ardından “Diğer cihazlar” altındaki mevcut cihazlar listesinden JBL hoparlörü seçin.

Android’de, Ayarlar’ı açın ve “Bağlı cihazlar “a dokunun. “Yeni cihazı eşleştir “e dokunun ve ardından mevcut cihazlar listesinden JBL hoparlörü seçin. MacOS’ta, Apple menüsünü açın ve ardından “Sistem Tercihleri “ni ve ardından “Bluetooth “u seçin. Son olarak, listeden JBL hoparlörünüzü seçin ve ardından “Bağlan “a tıklayın. İstenirse “Kabul Et” seçeneğine tıklayın. Windows’ta, görev çubuğundaki Bluetooth sembolüne tıklayın, ardından “Bluetooth cihazı ekle “ye tıklayın. Bu, Windows’un yakındaki cihazları aramaya başlamasını sağlamalıdır; JBL hoparlörünüzün listede görünmesini bekleyin ve ardından üzerine tıklayın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Whatsapp Videosu Göndermeden Sesini Kapatma
  1. Bağlantının hazır olduğunu onaylamak için hoparlörün gösterge LED’inin sabit olduğunu kontrol edin.
  2. İsteğe bağlı olarak, Bluetooth bağlantısı kurulduktan sonra JBL Portable uygulamasını açabilirsiniz ve hoparlörünüz otomatik olarak algılanacaktır. Artık firmware güncellemelerini yüklemek, bir PartyBoost ağı kurmak veya desteklenen hoparlörlerde bir stereo çifti oluşturmak için uygulamayı kullanabilirsiniz.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku