Steam’de Oyunlar Nasıl Paylaşılır?

0 147

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Oyun satın almak pahalı olabilir, özellikle de büyük bir katalog oluşturmak istiyorsanız. Ancak aile paylaşımı seçenekleri sayesinde Steam, oyun kütüphanenizi paylaşmanıza olanak tanır. Ancak Steam Guard’ı etkinleştirmeniz gerekecek ve yalnızca tek tek oyunlar değil, tüm oyun kitaplığınızı paylaşabileceksiniz.

Steam Guard Nasıl Etkinleştirilir?

Steam kütüphanenizi paylaşmak için, paylaşmak istediğiniz kütüphaneye sahip hesapta ve kütüphaneye erişmek istediğiniz hesap(lar)da Steam’in güvenlik sistemi Steam Guard’ı etkinleştirmeniz gerekir. Steam Guard’ı etkinleştirmek için, bilgisayarınızdaki Steam uygulamasında Steam hesabınıza giriş yapın. Steam uygulaması penceresinin üst kısmındaki menü çubuğunda bulunan Steam düğmesine tıklayın. Açılır menüde Ayarlar’a tıklayın. Sol gezinti bölmesinde Hesap’a tıklayın. Sağ bölmede, Steam Guard Hesap Güvenliğini Yönet düğmesine tıklayın. Telefonumdaki Steam uygulamasından Steam Guard kodlarını al veya E-posta ile Steam Guard kodlarını al’ı seçin. Hangi seçeneği seçtiğinize bağlı olarak, Steam Authenticator uygulaması veya e-posta yoluyla doğrulama yapmanız gerekecektir. Aile paylaşımını açmadan önce bunu her iki hesapta da yaptığınızdan emin olun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   LEGO Fortnite'ta Gübre Nasıl Elde Edilir?
Steam Guard Nasıl Etkinleştirilir?
Steam Guard Nasıl Etkinleştirilir?

Steam’de Oyunlar Nasıl Paylaşılır?

Bu kısım biraz zor. Steam aile paylaşımını iki aşamalı bir şekilde gerçekleştirir. Paylaşılan kütüphaneye erişmek için kullanacağınız hesabı ve kütüphaneye erişmek için kullanacağınız bilgisayarı söz konusu hesapla yetkilendirmeniz gerekir. Kütüphanenin bulunduğu hesabı verici hesap, kütüphaneye erişim sağlayacak hesabı ise alıcı hesap olarak adlandıralım.

Aile paylaşımı kurulumu için, paylaşılan kütüphanenin kullanılacağı sistemde alıcı hesabına giriş yapın. Daha sonra oturumu kapatmanız ve aynı bilgisayarda bağışçı hesabıyla Steam’e giriş yapmanız gerekecektir. Bunu yaptıktan sonra, üst menü çubuğundaki Steam düğmesine ve Ayarlar’a tıklayarak Steam ayarlarını açın. Ayarlar penceresinde, sol gezinti bölmesinde Aile’yi tıklatın. Sağ bölmedeki Aile Kitaplığı Paylaşımı altında, Bu bilgisayarda Kitaplık Paylaşımına İzin Ver seçeneğinin yanındaki onay kutusunu tıklayın. Alıcı hesabı hemen aşağıdaki uygun hesaplar listesinde görünmelidir. Alıcı hesabının adının önündeki kutuyu işaretleyin. Tamam’a tıklayın. Daha sonra, alıcı hesabından erişim talep etmeniz gerekecek. Steam’deki bağışçı hesabından çıkın ve aynı bilgisayarda alıcı hesabına giriş yapın. Üst gezinti sekmesinde Kütüphane’ye tıklayın. Bağışçı hesabın tüm kütüphane oyunları sol bölmede görünecektir. Oynamak istediğiniz oyuna tıklayın ve İndir veya Oyna düğmesine tıklayın. İşte bu kadar. Paylaşılan Steam kütüphanenizin keyfini çıkarın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   PS5 Sistem Yazılımındaki En İyi 5 Yeni Özellik
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku