Oppo Ekran Görüntüsü Alma

0 147

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Oppo, yoğun ve canlı ekranlara sahip pek çok iyi akıllı telefon üretiyor. Peki ya bu ekranda görünen içeriği hızlı bir şekilde yakalamak isterseniz? Şirket, OPPO akıllı telefonlarında ekran görüntüsü almak için kullanıcılara çeşitli yollar sunuyor. En yaygın yöntemleri aşağıda detaylandırıyoruz.

1: Telefonunuzun düğmelerini kullanın

Geçmişte başka bir Android telefonunuz olduysa, muhtemelen en aşina olduğunuz yöntem budur. Diğer Android telefonlar için standart ekran görüntüsü alma yöntemidir ve OPPO cihazlarında da çalışır.

  1. Bir OPPO cihazında ekran görüntüsü almak için güç ve ses düğmelerine aynı anda basılı tutun.
  2. Ekran görüntüsü yakalandığında önizlemesinin göründüğünü göreceksiniz. Düzenlemek, filtre eklemek, boyutunu ayarlamak ve daha fazla seçenek elde etmek için dokunun.
Oppo Ekran Görüntüsü
Oppo Ekran Görüntüsü

2: Üç parmakla kaydırma kullanın

Daha fazla mesaj

Apple’da Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Android'de Varsayılan Web Tarayıcı Nasıl Değiştirilir?

Bazı OPPO telefonlarda ses ve güç düğmelerinin konumu nedeniyle, bunun yerine bir ekran hareketi kullanarak ekran görüntüsü almak daha kolay olabilir. Bu yöntem sadece üç parmak gerektirir.

  1. Öncelikle, üç parmakla kaydırma hareketinin etkinleştirildiğinden emin olmanız gerekir. Color OS’nin en son sürümünü kullanıyorsanız, Ayarlar > Kolaylık araçları > Ekran görüntüsü’ne gidin. 3 parmakla aşağı kaydırma hareketinin etkinleştirildiğinden emin olun.
  2. Hangi Color OS sürümünü çalıştırdığınıza bağlı olarak bu özelliğin Ek ayarlar, Kolaylık Yardımı veya başka bir ayar sayfasının arkasında gizlenmiş olabileceğini unutmayın.
  3. Bu işlem tamamlandıktan sonra, yakalamak istediğiniz uygulamaya veya sayfaya gidin ve ekran görüntüsü almak için ekranın üst kısmından üç parmağınızla aşağı doğru kaydırın.

3: Akıllı Kenar Çubuğunu Kullanın

Diğer üreticiler gibi, OPPO’nun Color OS’si de çeşitli kısayollarla yüklü isteğe bağlı bir kenar çubuğu içerir. Bu yöntem herhangi bir karmaşık işlem veya düğmeye basmayı gerektirmez.

  1. Akıllı Kenar Çubuğunu açmanız gerekir. Bunu yapmak için Ayarlar > Kolaylık araçları > Akıllı Kenar Çubuğu’na gidin. Akıllı Kenar Çubuğu’nun açık olduğundan emin olun.
  2. Şimdi telefonunuzun ekranının yan tarafında beyaz bir dikey çizgi görünmelidir. Yakalamak istediğiniz ekrana gidin, ardından kenar çubuğunu ekranın ortasına doğru kaydırın.
  3. Ekranınızı yakalamak için Ekran Görüntüsü kısayoluna dokunun.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone ve iPad'inizdeki Ana Ekran Sayfaları Nasıl Silinir?

4: Sesli asistan kullanın

Telefonunuza ulaşamıyorsanız, ekran görüntüsü almak için her zaman sesinizi kullanabilirsiniz. Google Asistan basit bir sesli komutla ekranınızı yakalayabilir.

  1. Hey Google diyerek Asistan’ı etkinleştirin.
  2. Son olarak, Ekran görüntüsü al deyin.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku