AirPods’unuzu PS4’e Bağlama

0 229

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Apple’ın AirPods’u gittiğiniz her yere yüksek kaliteli ses götürmenin harika bir yolu. Oyun sesinizi artırmak istiyorsanız da çok işe yarıyor. Küçük tasarımı, en küçük sesleri bile doğrudan kulaklarınıza pompalamanıza yardımcı olur. Hafif bir oyun avantajı için AirPods’unuzu PS4’e nasıl bağlayacağınızı aşağıda bulabilirsiniz. Ne yazık ki PS4 yerel olarak Bluetooth sesi desteklemiyor, bu nedenle atlamanız gereken birkaç çember var. Neyse ki, bu boşluğu doldurmanıza yardımcı olacak bazı Bluetooth adaptörleri satın alabilirsiniz.

PlayStation’a AirPods Bağlanır mı?

AirPods’unuzu eşleştirmeye başlamadan önce bir Bluetooth adaptörü almanız gerekecek. Amazon’da birkaç harika seçenek var ve sadece nasıl bağlanmak istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Bazı adaptörler TV’nizin veya PS4’ünüzün USB bağlantı noktalarını kullanırken, diğerleri DualShock kumandanızda bulunan 3,5 mm kulaklık jakıyla eşleşir.

USB üzerinden eşleştirme yapmak istiyorsanız Techkey bizim tercih ettiğimiz adaptörlerden biridir. Bu küçük adaptör takıldığında neredeyse görünmezdir ve sadece birkaç dakika içinde kurabilirsiniz. Eğer 3,5 mm’lik bir seçenek tercih ederseniz, Mpow kontrol cihazınıza sıkıca oturan bir Amazon’s Choice adaptörü sunuyor. Daha büyük adaptörlerden biridir, ancak işinizi görecektir. Adaptörünüzü TV’nize veya PS4’ünüze taktıktan sonra aşağıdaki adımları izlemeniz gerekecek:

Daha fazla mesaj

AirPods Güncel mi Nasıl Anlaşılır?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Bilimp'in Personel Yönetimi Yazılımı İncelemesi
 1. Hem adaptörün hem de AirPods şarj kutunuzun üzerindeki senkronizasyon düğmelerine basın.
 2. AirPods’unuzun eşleştiğine dair bir gösterge bekleyin, ardından PS4’ünüzdeki Ayar menüsünü açın.
 3. Giriş Aygıtları’na gidin.
 4. Kulaklık Kumandaya Bağlı’yı seçin.
 5. Çıkış Aygıtının USB Kulaklık (USB Ses Aygıtı) olarak ayarlandığından emin olun.
 6. Çıkışınız olarak Kulaklıkları seçin ve Tüm Sesler’i seçin.

AirPods’unuz PS4’ünüze sorunsuz bir şekilde bağlanmalıdır. AirPods’unuzun beklendiği gibi çalıştığından emin olmak için birkaç farklı oyun ve uygulamayı test edin. Yeni bir PlayStation 5’e sahip olacak kadar şanslıysanız okumaya devam edin.

PlayStation'a AirPods Bağlanır mı?
PlayStation’a AirPods Bağlanır mı?

AirPods PS5 Nasıl Bağlanır?

PlayStation 5’lere sahip olanlar, yukarıda listelediğimiz aynı adımları izleyebileceğinizi bilmekten mutluluk duyacaktır. Sony, en yeni konsoluna Bluetooth desteği eklememiştir, bu nedenle adaptörünüzün uygun olduğundan emin olmak isteyeceksiniz. Tüm talimatlar için AirPods’un PS5 ile nasıl eşleştirileceğine ilişkin kılavuzumuza bakın. Sesinizi test etmeye gittiğinizde istediğiniz sonuçları alamazsanız aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Ana ekrandan Ayarlar menüsüne gidin.
 2. Ses bölümünü bulun.
 3. Ses Çıkışı seçeneğini seçin.
 4. Çıkış Cihazı’nı seçin.
 5. Sonraki ekrandan Bluetooth cihazınızı seçin.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Podcast Mikrofonlarının Detaylı İncelenmesi

PS4 veya PS5’inize bağladığınız AirPods’un mikrofon desteği sunmayacağını da bilmelisiniz. Bunun için bir oyun mikrofonu almanız veya daha büyük bir kulaklık denemeniz gerekecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku