Model ve Yıla Göre Hangi Mac’e Sahip Olduğunuz Nasıl Anlaşılır?

0 423

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Mac’leri minimalist, güzel ve estetik açıdan hoş tasarımları nedeniyle herkes sever. İster bir iMac’e ister MacBook’a sahip olun, ikonik biçiminin uzun süre geçerliliğini koruyacağından emin olabilirsiniz, bu teknoloji dünyasında gerçek bir nadirliktir. Yine de bir düşününce, çoğu iMac, MacBook ve diğer Apple cihazlarının zamansız olduğu düşünülüyor çünkü tasarımları yıldan yıla çok az değişiyor ve bu da onları ayırt etmeyi zorlaştırıyor. İster Mac’inizi satmaya, ister en son yazılım güncellemesiyle uyumlu olup olmadığını bulmaya çalışıyor olun, hangi Mac modeline sahip olduğunuzu bulmanın hızlı ve kolay bir yolu. Dizüstü bilgisayar/masaüstü, donanım özellikleri, tasarım ve daha fazlası gibi farklı ipuçlarının bir kombinasyonu, farklı Mac’leri farklılaştırır. Ancak, çeşitli özelliklere aşina değilseniz, birkaç hızlı tıklama hangi Mac modeline sahip olduğunuzu ortaya çıkaracaktır. Ancak Mac’inizi açamıyorsanız, cihazın dışına da basılmış olan model numarasını nasıl bulacağınıza bakalım. Denenecek ilk ve en kolay şey bilgisayarın kendisine bakmaktır. MacBook’unuzu ters çevirin; Model numarası kutunun üst kısmında küçük bir baskıyla yazılmıştır. Bu numarayı Mac’iniz hakkında aklınıza gelebilecek çoğu soru için kullanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   En Pahalı NFT Örnekleri

Hangi Model ve Mac Yılına Sahip Olduğunuzu Nasıl Bilebilirsiniz?

Apple menüsünde Mac’inizin modelini ve yılını bulun

Apple, her MacBook, iMac veya Mac mini modelini ayırt etmek için yılı ve zaman dilimini kullanır. Örneğin, MacBook Pro (13 inç, Erken) ve MacBook Pro (13 inç, Geç) arasında farklar vardır. Bu yıl size Mac’inizi tam olarak ne zaman aldığınızı söylemeyecek, ancak o modelin hangi yılda çıktığını söyleyecek. MacBook’unuzun modelini ve yılını şu şekilde kontrol edebilirsiniz:

  1. MacBook, iMac veya Mac mini’nizde sol üst köşedeki Apple menüsünü tıklayın.
  2. Ardından Bu Mac Hakkında’ya tıklayın.
  3. Genel Bakış sekmesi altında, Mac’inizin model numarasını ve yılını bulacaksınız.
Model
MacBook model sorgulama

Apple’ın destek sitesinde Mac’inizin modelini ve yaşını bulun

Yıl ve modelini bulmak için mutlaka Mac’inize erişmeniz gerekmez. Seri numaranız varsa, markanızı ve yılınızı da bulabilirsiniz. Mac’inizin seri numarasını satış makbuzunuzda veya geldiği kutuda bulabilirsiniz. Seri numarası ayrıca MacBook’unuzun tüm FCC işaretlerinin bulunduğu arka yüzüne de basılmıştır. Alternatif olarak, Mac’e erişiminiz varsa, sol üst köşedeki Apple logosuna ve Bu Mac Hakkında’ya tıklayarak seri numarasını bulabilirsiniz. Görünen pencerede Mac’inizin seri numarasını bulacaksınız. Vurgulamak için çift tıklayın ve ardından kopyalamaya devam edin. Mac modelinizi ve yayın yılını bulmak için şu adımları izleyin:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   PC veya Mac'inizden Instagram'da Nasıl Gönderi Paylaşırsınız?
  1. Mac’inizin seri numarasını aldıktan sonra, Apple’ın Kapsamı Kontrol Et sayfasına gidin.
  2. Bazı durumlarda, önce Apple Kimliğinizle giriş yapmanız istenebilir. Herhangi bir Apple Kimliğini kullanabilirsiniz; Mac’inizde kayıtlı olan aynı kimliği kullanmanız gerekli değildir.
  3. Mac’in seri numarasını metin kutusuna yapıştırmaya veya yazmaya devam edin. Ardından captcha kodunu girin ve Devam’ı tıklayın.
  4. Araç, Mac’inizin modelini ve yılını gösterecektir.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku