Avrupa’da Ziyaret Edilecek En İyi Şehirler

2 449

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Her yıl dünya turistlerinin yarısından fazlasını çeken Avrupa, dünyadaki en önemli, etkileyici ve etkili şehirlerden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Asırlık tarihi yerleri ve muhteşem sanat ve mimarileriyle dünya çapında tanınan Avrupa şehirleri gerçekten ziyaret etmek için bir zevktir. Gittiğiniz her yerde çok sayıda mükemmel bar, restoran, mağaza ve müze ile birçok çarpıcı manzara, gelişen mutfak ve gece hayatı sahneleri ile mükemmel bir şekilde tamamlanmaktadır. İşte Avrupa’da ziyaret edilecek en iyi şehirler;

Roma

Binlerce yıllık arkeolojik alanlar, tarihi kalıntılar ve kelimenin tam anlamıyla her köşede uzanan ikonik simge yapılar ile Roma, vermeye devam eden hediyedir. Bir zamanlar dünyanın gelmiş geçmiş en büyük uygarlıklarından birinin merkezi olan şehir, keşfetmeniz için dikkate değer bir şekilde 3.000 yıldan fazla bir tarihe sahiptir. Kolezyum, birçok anıtı arasında tartışmasız en ünlü ve etkileyici olanıdır. Vatikan Müzeleri’ne girin ve asla ayrılma riskiniz yok, sergilenen inanılmaz sanat eserleri, tablolar ve heykellerin bolluğudur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Polonezköy Tabiat Parkı

Avrupa'da Ziyaret Edilecek

Paris

Şık, tarz sahibi ve sofistike Paris, uzun zamandır güzelliğiyle ünlüdür ve Avrupa’da ziyaret edilecek en popüler şehirlerden biridir. Şehir, Art Nouveau’nun yanında bulunan fantastik heykeller ve heykeller ve Eyfel Kulesi gibi ferforje şaheserler ile şaşırtıcı sanat eserleri ve mimariyle doludur. Louvre şeklinde dünyanın en büyük sanat müzesine sahiptir.

Prag

Vistula Nehri’nin kıyısında yer alan Prag, muhteşem Eski Kenti ile dolaşmak için büyüleyici bir yerdir. Şimdilerde sık sık turistlerle dolu olsa da, Arnavut kaldırımlı eski sokaklarını keşfetmek bir zorunluluktur, Charles Köprüsü en önemli noktalarından biridir. Bunun dışında, ana turistik yerleri, şehre bakan bir tepenin üzerine çarpıcı bir şekilde tünemiş görkemli kale ve katedraldir.

Londra

Dünyanın en ünlü ve ikonik şehirlerinden biri olan Londra, popüler kültür söz konusu olduğunda uzun süredir trend belirleyici olmuştur. Pek çok filmde yer aldığı için, birçok simge yapısı, ana cazibe merkezlerinden biri olan Big Ben ile anında tanınabilir. Birleşik Krallık’ın başkenti, müzelerinin çoğunun halka ücretsiz olmasıyla, derinlemesine araştırmanız için gelişen bir sanat ve kültür ortamına sahiptir. Çok kültürlü, muhteşem çeşitliliği gittiğiniz her yerde gururla sergileniyor, sayısız mükemmel kafe, restoran ve barın kanıtladığı gibi. Tüm bunlara ek olarak, Avrupa’nın en iyi alışverişlerinden bazılarına da sahiptir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Birbirinden Farklı 10 Kamp Alanı

Amsterdam

Şehrin göbeğinden geçen güzel manzaralı kanallarla tanınan Amsterdam, kesinlikle güzel bir tablo çiziyor. Pek çok muhteşem şehir evini ve atmosferik Arnavut kaldırımlı sokaklarını ekleyin ve neden bu kadar popüler bir turistik yer olduğunu anlamak kolaydır. Hollanda’nın başkenti, tüm enfes mimarisinin yanı sıra çok sayıda büyüleyici müzeye sahiptir. Van Gogh Müzesi ve Rijksmuseum, muhteşem sanat eserleriyle çok sayıda ziyaretçi çekerken, geçmişten sunduğu önemli görünüm için Anne Frank Müzesi’ne gidenler de var.

2 Yorumlar
  1. […] köşesinde Kıbrıs adası bulunur. Ada, teknik olarak coğrafi olarak Asya’da bulunan ancak Avrupa ile açık bağları olan bir kültür karışımıdır. Kıbrıs, sıcak havası ve doğal […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku