Başarı Yakalamada Etkili SEO Araçları

0 1.259

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yayınlanan yeni algoritmaları da devreye soktuğumuzda başarıya ulaşmak artık daha zor bir hal almaktadır. SEO’da başarıyı yakalamak için planlı bir çalışma yapmak gerekir. Bunu yaparken de SEO araçlarından faydalanırız. Başarıyı elde etmekte kullanacağımız SEO araçlarından birkaçını sizlerle paylaşalım.

Öncelikle Google açısından büyük öneme sahip olan ve Google servisi olarak karşımıza çıkan Google Webmaster Tools’tan bahsedelim. Başta site haritası göndermek olmak üzere pek çok konuda bu aracı kullanabiliyoruz. Yeri geliyor gelen bağlantıları engelleyebiliyor, yeri geliyor silinen içeriklerimizin indexlerini buradan kaldırabiliyoruz. Ayrıca gelen bağlantılarla ilgili harika analizler sunduğunu söyleyebiliriz.

İkinci SEO aracımız Ahrefs olmaktadır. Ücretli ve ücretsiz şeklinde iki üyelik planı bulunan sistemde almış olduğunuz backlinklerin detaylı analizini yapabilirsiniz. Bunun dışında pek çok özelliği bulunan sisteme alternatif olarak da MajesticSEO aracını kullanabilirsiniz. SEO konusunda ön planda olan bu sistem ile hem link kontrolü hem de link kalitesi analizinde bulunabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Android Kilit Ekranı Nasıl Özelleştirilir?

Ücretli araçlar arasında yer alan Money Robot Submitterbacklink konusunda size harika çözümler üretmektedir. Programda yer alan pek çok yol ile sınırsız backlink alabilmeniz mümkün. Sosyal imleme, wikibacklink vs. şeklinde bunları sıralayabiliriz. Tabi, son günlerde yayınlanan güncellemeler ile bu alımlarda özenli davranmanız da gerek. Olabildiğince doğal çalışmalar ile sonuca ulaşmalısınız. Money Robot Submitter yazılımı link inşası konusunda gerçekten harika sonuçlar veriyor.

SEO’nun vazgeçilmezleri arasında yer alan içerik kalitesi de SEO araçlarında önemli bir yere sahip. Siteniz için içerik arayışına girdiğiniz zaman MakaleDepo gibi firmaları kullanarak kendinize harika içerikler oluşturabilirsiniz. Kendi ekibinizi oluşturabileceğiniz gibi bu tarz sistemler üzerinden de içerik alımı yapabilirsiniz.

Araçlar hakkında bilgi verirken son olarak WordPress SEO konusunda kullanabileceğimiz bir aracımıza değinelim. Birçok web sitesinin kullandığı WordPress’te SEO adına en iyi imkanları sunan ücretsiz eklenti kuşkusuz All in One SEO Pack olmaktadır. Eklentiye wordpress’in resmi sitesinden ulaşabilir ve panelinizden yükleyebilirsiniz. Bu eklenti ile Site içi SEO ayarlarınızı yapabilir, yeni güncellemeler ile eklenen bir özellik olan sitemap oluşturucu ile siteniz için harita oluşturabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram Hesap Hareketleri Yönetimi Nasıl Yapılır?
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku