Çocuklara Özel İnstagram

0 1.292

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Çocuklara Özel İnstagram

İnstagram, 13 yaş altı çocuklar için yeni bir İnstagram sürümünü geliştirdiği duyurdu. Bu sürümde daha çok çocukların sanal ortamdaki güvenliğini artırmayı amaçlıyor. Bu sürümde başlıca olacak özellikler:

  • Yetişkin kişiler, birbirini takip etmediği sürece 13 yaş altı kişilere mesaj gönderemeyecek.
  • 13 yaş altı çokça kişiye takip isteği gönderen yetişkinlerin hesapları kısıtlanacak.
  • Keşfette sadece çocuklara uygun gönderiler yer alacak.
  • Çocuk güvenliğini tehdit edecek bir mesaj aldığından ebeveynine bildirebilecek.
  • Çocukların ekrana bakma süresini ebeveyni tarafından kısıtlanabilecek.

Uzmanlar bu yaş sınırının 15’e çıkarılması istiyor. Bu taleplerini Facebook’a ilettiler. Facebook, bu konuda hiçbir açıklama yapmadı ama uzmanlarla iş birliği ile bu projede ilerleyeceğini söylüyor.

İnstagram’ın bu sürümü ne zaman yayınlayacağı bilinmiyor. Bu sürümle birlikte 13 yaş altı kullanım yasağı kalkmış olacak. Bu yasağı çocuklar yaşlarını İnstagram’a kaydolurken büyük göstererek rahatlıkla geçebiliyor. Buna da çözüm getireceği düşünülüyor yeni sürümün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Avrupa Merkez Bankası Başkanında Kripto Paraları Hedef Alan Açıklama: Kripto Varlıkların Bana Göre Bir Değeri Yok!

İnstagram Başkan Yrd. Vishal Shah, amaçlarının çocuklara güvenli bir ortam sağlamak olduğunu duyurdu. Bu sürümden sonra yine çocukların sanal ortamdaki güvenliğini artıracak gelişmelere devam edeceğini duyurdu.

Çocukların %42’si siber zorbalık görüyor. Devletler sosyal medyalara bu sorunu çözmeleri için baskı yapıyor. İnstagram böyle bir önlem aldı. Twitter ise önlem alacağını duyurdu ama detayları açıklamadı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku