Koronavirüs (Covid-19) Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

0 6.149

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Günümüzde en çok gerekli olan ve araştırılan koronavirüs (Covid-19) aşı randevusu nasıl alınır sorusuna resimli anlatım ile yanıt vereceğiz. Türkiye genelinde özellikle sürekli kontrol altına alındıktan sonra patlayan bir pandemi süreci içerisindeyiz. Devlet, sürekli olarak yeni önlemler alma yolunda adımlar atsa da ne yazık ki hastalığın yayılım hızı, insanların da dikkatli olmaması nedeni ile çok ciddi seviyelere ulaştı diyebiliriz sanırım.

Koronavirüs aşı randevusu noktasında özellikle teknolojiye uzak vatandaşlarımız için sitemizde bir bilgilendirme içeriği hazırlamak istedik. Hasta randevu sistemi olan (MHRS) üzerinden rutin hastane randevusu alır gibi aşılar için de aynı şekilde kendiniz için randevu alabiliyorsunuz. Üstelik hangi aşıyı vurdurmak istediğinizi de net olarak seçiyorsunuz.

Daha önceki günlerde sitemiz içerisinde sizlere hangi koronavirüs (Covid-19) aşısı daha sağlıklı konulu bir makale paylamıştık. Randevu almadan önce bu makaleyi enine boyuna analiz ederek ve okuyarak tercihinizi yapmakta fayda olacaktır. Bunun ışığında hemen resimli anlatımımıza geçelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Bir Bebeğin Kolik Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Koronavirüs (Covid-19) Aşı Randevusu Alma

Randevu alabilmek için MHRS üyeliğinizin ve e-Devlet şifrenizin olması bu noktada yeterli olacaktır. Merkezi Hekim Randevu Sistemi içerisinde son derece hızlı şekilde birkaç tıklama ile birlikte aşı randevusu alabilme fırsatına sahip olabileceğinizi unutmayın. Hemen başlayalım.

#1 Akıllı telefonlarımızdan ya da bilgisayarlarımızdan web tarayıcısı aracılığı ile www.mhrs.gov.tr adresine giriş yapalım. Bizleri aşağıdaki gibi bir ekran karşılayacaktır. Bu ekran içerisinde yer alan sağ üst köşedeki RANDEVU AL sekmesine tıklayalım ve sonraki aşamaya geçelim.

Aşı Randevusu

#2 Akabinde sistem bizi üye girişi yapabilmek için bir ekrana yönlendirecektir. Aşağıdaki resimde de görebileceğiniz üzere dilerseniz direk MHRS üye bilgileriniz ile ve dilerseniz de e-Devlet şifresi ile MHRS girişi yapmanız gerekmektedir. İki yöntemden birini tercih edin ve üyeliğinize giriş yapın. Eğer üyeliğiniz yok ise yine ekranda yer alan gri renkli ÜYE OL sekmesine tıklayarak sıfırdan üyelik oluşturun.

Daha fazla mesaj

1Win İncelemesi | Türkiye’de Bahis Dünyasını Keşfedin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Nejat İşler Kimdir ?

Covid-19 Aşı Randevusu

#3 Sisteme giriş yaptıktan sonra ise bizi aşağıdaki gibi gelişmiş bir randevu ekranı bizleri karşılayacaktır. MHRS sisteminde kişiye özel paneliniz içerisinde yukarı kısımda farklı renkler ile hazırlanmış 3 ayrı buton göreceksiniz. En solda bulunan gri renkli AŞI RANDEVUSU AL sekmesine tıklıyorsunuz ve sonraki aşamaya geçiyorsunuz.

Koronavirüs Aşı Randevusu

#4 Aşı randevusu sekmesine tıkladıktan sonra sistem karşınıza bir uyarı (alert) ekranı çıkarır. Bu ekranda Sinovac (Çin Aşısı) ve Biontech (Alman Aşısı) haklarından birisini seçmenizi ister. Son dönemde Çin aşısında tedarik sorunu olabildiğinden Alman aşısı bu anlamda iyi bir alternatif olabilir. Ben daha önce ilk dozumu Biontech vurulduğumdan dolayı karşıma tek tip seçenek çıktı. Sizde iki adet çıkacak ve istediğinizi seçebileceksiniz.

Biontech seçeneğine tıkladıktan sonra ise karşınıza HASTANE ya da AİLE HEKİMİ seçeneği çıkar. Burada hastaneyi seçtikten sonra diğer gelen uyarıda ise GENEL ARAMA sekmesini tıklayarak devam ediniz.

e-Devlet Aşı Randevusu

#5 Genel Arama sekmesine tıkladıktan sonra devlet hastaneleri içerisinden size en yakın ya da en uygun olanını seçmeniz için bir ekran gelecektir. Burada hastane verilerini doğru bir şekilde girin. Sonrasında ise RANDEVU ARA sekmesine tıklayarak uygun olarak tarihleri görebileceğiniz ekrana giriş yapın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Burun Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Covid-19 Aşı

Sonrasında istediğiniz size uygun olan saatleri belirleyerek randevunuzu oluşturabilirsiniz. Hastanelerin aşı birimlerinden giderek kimlik belgeleriniz ile aşılarınızı olabilir, sağlıklı bir yaşam için ilk adımları atabilirsiniz.

80%
Awesome
  • Design
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku