Telefon Şifresi Nasıl Kırılır?

2 24.249

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Telefon şifreleri özelimizi korumak için çok önemlidir. Ancak bazen unutabilir. Bu yüzden yazımızda telefon şifresi nasıl kırılır sorusunun cevabını vereceğiz.

Telefon şifresi nasıl kırılır sorusunun bir sürü yanıtı vardır.

Samsung Telefon Şifresi Nasıl Kırılır

telefon-sifre-kirma
telefon-sifre-kirma

Samsung “Mobil Cihazımı Bul” Servisini Kullanarak şifrenizi değiştirebilirsiniz. Sağ ya da sol telefona göre değişen herhangi tarafta yer alan “Ekranımı Kilitle” sekmesine tıklayın ve yeni pin kodu tanımladıktan sonra ekranın alt tarafında yer alan kilit butonuna tıklayın.

Eğer şifre desenden oluşuyorsa ekrandaki “Deseni Unuttum” seçeneğine basarak şifre değiştirebilirsiniz. Eğer cihazınız Android yüksek bir sürüme sahip ise belli bir sayıda kilit açmayı denediğiniz zaman ’30 saniye içinde tekrar deneyin’ mesajı görünmüş olacaktır. Samsung telefon şifresi nasıl kırılır sorusunun cevabı budur.

Telefon Şifresi Nasıl Kırılır Samsung

Fabrika ayarlarına baştan dönerek şifre sıfırlayabilirsiniz. Cihazınızda bulunan datalar sizin için kaybedilmesinin önemi olmayan veriler ise bu yöntem aslında en basit çözümlerden biri olarak gösterilebilir.

Fabrika ayarlarına dönerek sıfırlama işlemini gerçekleştirmek için öncelikle cihazınızı tamamen kapatmış durumuna gelmeniz gereklidir. Ses azaltma tuşu, ana ekran tuşu ve güç tuşuna aynı anda basın ve telefon kendine gelene kadar tekrar bekleyin. Eğer bu tuş şekillerini doğru şekilde uyguladıysanız ana ekranınızı göreceksiniz. Bu yöntemle telefon şifresi nasıl kırılır samsung markasına ait sorunun cevabı bu şekildedir. de en kesin yöntemlerden biridir. Eğer imkanınız varsa ilk başvuracağınız yöntem bu yöntem olmalıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Android Akıllı Telefonlarda İndirme Hızını Artırmak İçin İpuçları

Telefon Ekran Şifresi Nasıl Kırılır

telefon-sifresi-kirma
telefon-sifresi-kirma

                                                                                                                                                                             

 1.  Android 4.4 KitKat veya Önceki Sürümlere Sahip Cihazlar

Eğer Android 4.4 KitKat veya önceki sürümlü bir cihazın varsa işin daha kolay.

 •  5 kere üst üste hatalı giriş yaptığında 30 saniye beklemen gerektiğini söyleyen bir uyarı mesajı alacaksın.
 • Burada Şifremi, PIN’i veya Deseni Unuttum seçeneğine tıkla.
 • Google hesap bilgilerini: e-posta adresini ve şifreni gir.
 • Şifre, PIN veya deseni değiştirdikten sonra cihazına erişebilirsin.
 1. PIN Dosyasını ADB ile Sil

Bu yöntem tecrübeli kullanıcılar için. Android’in geliştiriciler ve hata ayıklamak için sunduğu ADB aracıyla PIN dosyasını silecek, kilidi kaldıracağız.

Bu işlem üçüncü taraf kilit uygulamalarında daha çok işe yarıyor. Yeni Android sürümlerinde çalışmayabilir ancak yine de denenebilir.

Başlamadan önce cihazında USB ile hata ayıklama özelliğinin açık olduğundan ve cihazını USB ile bilgisayara bağladığından emin ol!

 • ADB kurulum dizinine komut yazmak için pencere aç.
 • Komut penceresine adb shell rm /data/system/gesture.key yaz ve enter tuşuna bas.

Telefon ekran şifresi nasıl kırılır sorusunun yanıtı işte bu şekildedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Android Nedir? Özellikleri Nelerdir?
 1. Formatlama

Telefonunuzdaki bilgilerin sizin için bir önemi yoksa veya yedeğiniz bulunuyorsa hiç uğraşmadan format atmayı düşünebilirsiniz. Belkide en kesin çözüm yolu budur.

Format atma işlemi telefonunuzun markasına göre değişiyor. Fakat çoğu telefon için yapmanız gereken ilk şey telefonunuzu kapatmak.

Telefonunuz kapandıktan sonra ses kısma tuşu ve güç tuşuna aynı anda basılı tutun android bootloader açılacaktır.  Ses açma/kısma tuşlarıyla Recovery mode’u seçin ve güç tuşu ile onaylayın.

Gelen ekranda aynı yöntem ile Wipe data/factory reset seçin ve telefonunuz formatlanmaya başlayacaktır.

 1. Ekran Kilidi Uygulamalarının Şifresini Çözme

Eğer kırmaya çalıştığınız ekran kilidi bir uygulama kilidi ise basit kırma yöntemi güvenli modda açmaktır. Birçok telefon için güvenli modda açma yöntemi şu şekildedir. Kilit ekranındayken güç tuşuna uzun basılır ve kapat menüsüne parmağınızla basılı tutulur. Çıkan onay penceresine ise ok tıklanır.

Güvenli mod ile açtıktan sonra uygulamanın verilerini temizleyerek veya kaldırarak şifreyi kırabilirsiniz.

 1. Fabrika Ayarlarına Dönmek

Cihazını sıfırlayacak olan bu yöntemde fabrika ayarlarına geri döneceksin. Cihazındaki tüm dosyaların maalesef silinecek. Cihazını sıfırlama için

 • Cihazını kapat.
 • Ses kısma ve güç düğmesine (cihaza göre değişebilir) aynı anda basılı tutarak Recovery Mode’n (Kurtarma Modu) açılmasını bekle.
 • Ses açma ve kısma düğmelerini kullanarak menüler arasında gezin. Wipe Data/Factory Reset (Verileri Sil/Fabrika Ayarlarına Dön) seçeneğini bul ve tıkla.
 • Cihazın yeniden başlayacak ve kurulum gerçekleşecek. Google hesabın sorulacak, yedeklemelerin varsa yüklenecek, cihazın ilk aldığın güne dönecek.

Google Cihazımı Bul ile Ekran Şifresi Sıfırlama

 

 

Yeni android telefonlar için ekran şifresi kırmanın en kolay yoludur. Cihazımı bul sayfası ile şifre sıfırlamaktır. Şifresini kırmak istediğiniz telefonda kullandığınız google hesabı ile giriş yapmanız gerekiyor.

İPhone Telefon Şifresi Nasıl Kırılır

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone'da Gereksiz Fotoğraf Albümleri Nasıl Silinir?
 • iPhone’un kilidini açmak için kaydırınız. Sonra da Vazgeç düğmesine basın.
 • Home tuşunu uzun süre basılı tutun. Bu sayede Siri devreye girer. Siri’ye “Saat Kaç” diye sorarak size saati göstermesini sağlayınız.
 • Saat resmi ekranda çıkınca üzerine tıklayın. Açılan ekranda sağ üst tarafta bulunan + simgesine basıp yeni bir saat eklemeyi denemeye çalışın. Saat adına ise Apple Uzmanı yazınız.
 • Size böyle bir saat gösteremeyecektir. Sizde Apple Uzmanı yazısına uzun süre tıklayın. Ardından Paylaş butonu çıkacaktır. Bu düğmesine basın. Eğer paylaş butonu çıkmazsa uzun basmayı veya iki kez basmayı deneyin.
 • Sonra aylaş kısmında Mesaj seçeneğini tıklayın. Göndereceğiniz kişi yerine ise Apple Uzmanı yazınız.
 • Önceden yazdığınız Apple Uzmanı yazısına tıklayıp yeni Kişi Yarat düğmesine basın. “Fotoğraf Ekle” diyerek fotoğraflara gidin.
 • Fotoğraflara giriş yaptıktan sonra Home tuşuna veya Vazgeç düğmesine basarsanız şifreye girmeden iPhone’a erişmiş olacaksınız.

Telefon Şifresi Nasıl Kırılır?

Telefon şifresini kırmak için çeşitli metodlar vardır. Bunların bazılarını farklı modellere göre anlatımını gerçekleştirdik.

Başkasinin telefon şifresini öğrenme

Casus böcek yazılımları kullanabilirsiniz. bu konuda ücretli yazılımlardan yararlanabilirsiniz.

Eşimin telefon şifresini nasıl kirabilirim

Eşinizin telefon şifresini kırmak için önce basit kombinasyonlar denemelisiniz. Eğer bir şifre ise en sevdiği bir insan yada en sevdiği bir hayvan yada doğum tarihini şifresi yapmış olabilir. Bunlar çözüm yolu değil ise telefon modeline göre farklı arayüzler ile pc senkronizasyonu yaparak kolayca şifreyi kırabilirsiniz.

Telefonu sıfırlamadan şifre Kırma

Telefonu sıfırlamadan farklı 4-5 seçenek mevcuttur. 1.ci Yöntem: Google Cihazımı Bul ile Ekran Şifresi Sıfırlamayı deneyiniz. 2.ci Yöntem: Samsung Cihazımı Bul Sayfası ile Şifre Kırmayı deneyiniz. 3.cü Yöntem: ADB ile Şifre Dosyasını Silme 4.cü Yöntem: Ekran Kilidi Uygulamalarının Şifresini Çözme

İPhone telefon şifresi nasıl kırılır sorusunun cevabı yukarıdadır.

 

80%
Awesome
 • Design
2 Yorumlar
 1. […] Şu konu da ilginizi çekebilir : Telefon Şifresi Nasıl Kırılır? […]

 2. Adem diyor

  Güzel makale reis

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku