iPad’in Model Numarası Nasıl Bulunur?

0 158

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

iPad’inizin model numarasını bulmakta zorlanıyor musunuz? Yalnız değilsiniz. Birçok kişi bu hayati bilgiyi bulmakta zorlanıyor. Yine de korkmayın, bu makalede bir iPad’in model numarası nasıl bulacağınıza dair beş basit adımı özetleyeceğiz.

Apple Hangi Model Olduğunu Nasıl Anlarız?

Her şeyden önce, iPad’inizin model numarasını bulmak için en hızlı ve en kolay yöntem cihazın arkasını kontrol etmektir. iPad’inizi ters çevirerek başlayın ve alt kısımda, merkeze yakın bir yerde, küçük bir metin halinde kazınmış model numarasını bulacaksınız. “Model” veya “Designed by Apple in California” sözcüklerinin yanında yer alabilir. iPad’inizin arkasında model numarasını bulamıyorsanız endişelenmeyin; alternatif bir yöntem var. iPad’inizde “Ayarlar” uygulamasını açın. Ayarlar’a girdikten sonra, genellikle üst kısma yakın bir yerde listelenen “Genel “e tıklayın. “Hakkında “yı bulana kadar aşağı kaydırın. Model numarası da dahil olmak üzere iPad’inizle ilgili çeşitli bilgileri özetleyen bir sayfaya erişmek için “Hakkında “ya dokunun. “Model” veya “Model Numarası” bölümüne baktığınızda rakam ve harflerden oluşan bir kombinasyon göreceksiniz. Aradığınız model numarası budur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Arduino Setler
Apple Hangi Model Olduğunu Nasıl Anlarız?
Apple Hangi Model Olduğunu Nasıl Anlarız?

Ayrıca, iPad’inizin model numarasını bulmak için bir başka teknik de iTunes’dur. Bir şarj kablosu kullanarak iPad’inizi bilgisayarınıza bağlayın ve ardından iTunes’u açın. iTunes aygıtınızı algıladığında, özet sayfasına erişmek için üzerine tıklayın. Burada, en üstte bir “Özet” sekmesi göreceksiniz. Sağlanan bilgilere göz attığınızda iPad model numarası ile karşılaşacaksınız. Yukarıdaki yöntemleri tükettiyseniz ve hala iPad’inizin model numarasını bulamıyorsanız, deneyebileceğiniz bir teknik daha var. Apple’ın resmi web sitesinde “Kapsamı Kontrol Et” adlı bir araç bulunmaktadır. Web sitesinde Destek bölümüne gidin ve “Kapsamı Kontrol Et “i seçin. Ayarlardaki “Hakkında” bölümünde bulabileceğiniz iPad’inizin seri numarasını girdiğinizde web sitesi, model numarası da dahil olmak üzere aygıtınızla ilgili ayrıntılı bilgileri görüntüleyecektir.

iPad’inizin model numarasını bulmak göz korkutucu bir görev olmak zorunda değil. Bu beş adımı izleyerek bu önemli bilgiyi kolayca bulabilirsiniz. İster iPad’inizin arkasına bakın, ister Ayarlar’daki “Hakkında” bölümüne erişin, ister iTunes’u kullanın ya da Apple’ın “Kapsamı Kontrol Et” aracını kullanın, bu yöntemlerden birinin size aradığınız model numarasını sağlayacağı kesindir. Dolayısıyla, bir dahaki sefere iPad’inizin model numarasına başvurmanız gerektiğinde üzülmeyin; sadece birkaç basit adım uzağınızda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Yeni Apple iMac İncelemesi
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku