Windows 10 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

1 7.550

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Windows 10 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Merhaba bu yazımızda sizlere Windows 10’da nasıl ekran görünü alacağınızı göstereceğiz. İyi Okumalar.

Yöntem 1:

            Klavyede bulunan Print Screen (prt sc) tuşuna basmaktır. Bu tuşa eğer başka fonsiyon atanmamışsa ekran görüntüsü alacaktır. Bu ekran görüntüsünü paint veya photoshop uygulamasına Ctrl+v yaparak görebilirsiniz. Bu ekran görüntüsü istediğiniz şekilde kaydedbilirsiniz.

Ben bu uygulamalarla uğraşmak istemiyorum diyorsanız. Windows+ Print Screen tuşuna basabilirsiniz. Bu komut ekran görüntüsü otomatik olarak resimler klasörünün içine kaydedecektir.

Yöntem 2:

         Ekran alıntısı aracını kullanmak. Bu aracı bulmak için bilgisayarın sol alt köşesindeki arama yerine ekran alıntısı aracı yazarak bulabilirsiniz.

         Bu aracı açtıktan sonra yeni yazan yere tıklayarak ekran üzerinde istediğiniz bölgeyi seçebilir ve ekran görüntüsü alabilirsiniz. Bu ekran görüntüsü jpg, png, gif veya html olarak kaydedebilirsiniz. İsterseniz bu ekran görüntüsünü kaydetmeden de çıkabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !    Sivasspor basın sözcüsü Gökhan Karagöl’den açıklama
1 yorum
  1. […] Windows 10 arama çubuğuna Görev Zamanlayıcı yazın ve programı açın. […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku