Telegram Telefon Numarası Nasıl Değiştirilir?

2 595

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Telegram, bazı gelişmiş gizlilik ve şifreleme özelliklerinin yanı sıra büyük grup sohbetleri için destek sunduğu için yaygın olarak kullanılan popüler bir platformlar arası mesajlaşma uygulamasıdır. Ayrıca, Telegram diğer sosyal medya platformlarına bağlı değildir (örneğin hem Facebook Messenger hem de WhatsApp, Facebook’a aittir), bu da hizmeti bazıları için daha çekici hale getirir. Uygulama çapraz platformdur ve iOS, Android, Windows, Mac ve Linux için kullanılabilir. Telegram’a bir web tarayıcısı üzerinden de erişebilirsiniz. Telegram hesabınız için yeni telefon numarası kullanmak istiyor musunuz? Eğer öyleyse, o zaman size yardım etmek için buradayız. Telegram’da telefon numaranızı nasıl değiştireceğinizi öğrenmek için aşağıdaki hızlı kılavuzumuzu izleyin. İster masaüstü ister mobil uygulamayı kullanın, yanınızdayız. Telegram, bir kullanıcıyı tanımlamak için bir kullanıcı adı ve şifre kullanmak yerine telefon numarası kullanır. Bu nedenle, hepsi olmasa da çoğu, kayıt olmak ve hesaplarına giriş yapmak için mevcut numaralarını kullanır. Bu yazımızda size Telegram’da telefon numarası nasıl değiştireceğinizi göstereceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Android Cihazınız Sertifikalı Mı? Peki Nasıl Kontrol Edebilirsiniz?

Telegram’da Cep Telefonu Numarası Nasıl Değiştirilir?

Telefon uygulamasını kullanarak Telegram telefon numarasını değiştirin

Telegram hesabınıza eklediğiniz eski numarayı mobil uygulama ile yeni numara ile değiştirmek oldukça kolaydır. Aşağıdaki yöntem bir Android telefonla yapılır, ancak arayüzdeki küçük bir değişiklik dışında adımlar bir iOS cihazı için hemen hemen aynıdır.

 1. Telegram’ı açın ve sol üstteki menü simgesine dokunarak menüye gidin.
 2. Bundan sonra, alttaki ‘Ayarlar’ seçeneğine dokunun.
 3. Bir sonraki adımda, profil resminizin altındaki telefon numaranıza dokunun.
 4. Şimdi Numarayı değiştir’e ve ardından Tamam/Değiştir’e dokunun. Eski numaranıza sahip olan tüm Telegram kişileriniz yeni numaranızı alacaktır (Telegram’da engelledikleriniz dışında).
 5. Yeni telefon numaranızı girin ve sağ üst köşedeki kabul et (ara) simgesine dokunun.
 6. Telegram size yeni numaraya kısa mesaj veya telefon görüşmesi olarak alacağınız bir doğrulama kodu gönderecektir. Bu kodu ilgili sütuna girin ve ekranın sağ üst köşesindeki Marka simgesine dokunun.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Parmak İzi Sensörü Çalışmıyor Ne Yapmalıyım?
Telegram Telefon Numarası Değiştirme
Telegram Telefon Numarası Değiştirme

Masaüstü uygulamasını kullanarak Telegram telefon numarasını değiştirin

Mobil uygulamayı kullanarak Telegram’a eklenen telefon numarası değiştirmekle kalmaz, aynı zamanda masaüstü uygulamasını da kullanabilirsiniz. Masaüstü uygulamasını kullanarak sayıları değiştirme işlemi oldukça kolaydır.

 1. PC’nizde Telegram masaüstü uygulamasını başlatın.
 2. Bundan sonra, ekranın sol üst köşesindeki üç çizgi simgesine tıklayın.
 3. Şimdi Ayarlar’a tıklayın.
 4. Mevcut çeşitli seçeneklerden Profili Düzenle seçeneğine tıklayın.
 5. Şimdi Telefon Numarası seçeneğine tıklayın.
 6. Sonraki adımda, Numarayı değiştir’e ve ardından Tamam’a tıklayın.
 7. Şimdi yeni numarayı girin ve Gönder’e tıklayın.
 8. Son olarak, Telegram size onay kodunu sağlayacaktır. Onay kodunu gerekli sütuna girin ve Gönder’e tıklayın.
2 Yorumlar
 1. […] emin olun. Son olarak, kanalı silme konusunda eminseniz, onayla / sil düğmesine tıklayın. Telegram isteğinizi işleme koyacak ve kanal kalıcı olarak silinecektir. Bu işlemin geri […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku