2022’de Kredi Kartı Puanları Kullanımı

1 377

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Kredi kartı kullanımının her geçen gün artması bankalar arasındaki rekabeti de arttırmış durumda. Bu yüzden birçok banka, kredi kartı kullanıcılarını kendi bankasına çekmek için ekstra avantajlar sunmaya çalışıyor. Bankaların kredi kartı kullanıcılarına sunduğu avantajlardan biri de kredi kartı puanları.

Yazımızda ise kredi kartı puanları kullanımı ile ilgili en çok merak edilen konular hakkında kısa bilgiler vermeye çalışacağız.

Kredi Kartı Puanları Nedir?

Kredi kartı puanları en basit tanımı ile kredi kartı ile alışveriş yaptığınızda harcadığınız miktara göre kazandığınız, sonraki alışverişlerinizde ise para yerine kullanabileceğiniz bir sistemdir. Bankaların kullanıcılarına sundukları kredi kartı puan avantajının özellikleri bankadan bankaya değişkenlik gösterebilmektedir. Ayrıca bazı durumlarda bankaların yaptığı anlaşmalara göre biriken puanlar yalnızca anlaşmalı üye iş yerlerinde geçerli olabilmektedir. Ancak yine de kredi kartı puanları bankaların kredi kartı kullanıcılarına sunduğu en önemli avantajlar arasında yer almaktadır.

Daha fazla mesaj

e-Devlet Şifresini Nasıl Değiştiririm?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Harman Kepenk: Otomatik Kepenk Sistemleri ve Güvenliğin Adresi

Kredi Kartı Puanı Nasıl Kullanılır?

Kredi kartı puanları biriktirenlerin en merak ettiği konu bu puanları nasıl kullanacaklarıdır. Bankaların kredi kartı puanı kullanımı için sahip oldukları düzenlemeler farklılık gösterebiliyor. Ancak genel olarak kredi kartınızın ait olduğu banka pos cihazının bulunduğu  her yerde kredi kartı puanlarınızı kullanabilirsiniz. Ayrıca kredi kartı puanları online alışverişlerde de bankanın anlaşmalı olduğu sitelerde kullanılabilmektedir.

Kartlarda Biriken Puanların Kullanım Alanları

Kredi kartınızda biriken puanlarınızı bankanın sahip olduğu puan sistemi düzenlemesine göre belirli bir süre içerisinde harcamanız gerekebilir. Biriken puanlarınızı harcamak istiyorsanız ise öncelikle kredi kartınızın puan kazanımı ve harcaması ile ilgili bilgilerine göz atabilirsiniz. Çünkü kredi kartında biriken puanların kullanım alanları bankanın anlaşmalı olduğu işyerlerine göre değişkenlik gösterebiliyor. Ancak günümüzde kredi kartı ile alışveriş yapabildiğiniz her yerden bankanın pos cihazı olduğu müddetçe kartınızda biriken puanları kullanabilirsiniz.

Puan Harca ekibi olarak bu yazımızda 2022’de kredi kartı puanları kullanımı konusu hakkında kısa bilgiler vermeye çalıştık. Umarız faydalı bir yazı olmuştur. Kredi kartı puanları kullanımı ve benzeri konular için sitemizde bulunan diğer yazılara göz atabilirsiniz. Ayrıca Puan Harca uygulamasının telefonunuza indirerek bütün kartlarınızın bakiyelerini, puanlarını tek bir uygulamadan görüntüleyebilir, harcamalarınızın kontrolünü sağlayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPhone ve iPad'de Hotmail Hesabı Nasıl Kurulur?

 

1 yorum
  1. […] View On WordPress […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku