Android’de Wi-Fi Sinyal Gücünü Kontrol Etme

0 305

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Herhangi bir zamanda Android telefonunuzun sinyal gücünün farkında olmanız yararlı olacaktır. Belki birini aramaya çalışıyorsunuzdur, ancak arama ona ulaşmayacaktır. Veya bazen gönderildikten saatler sonra kısa mesajlar, e-postalar veya gönderiler alırsınız. Elbette ana ekranınızda görünen “çubuklar” grafiği tüm Android akıllı telefonlarda mevcut. Android telefonunuzun ağ gücü bununla gösterilmelidir. Standartların yokluğu, baronun temsiliyle ilgili sorundur. Bu makale, Android’de wi-fi sinyal gücünü kontrol etme hakkındadır.

Yavaş internetin veya yüklenmeyen sayfaların nedeni Wi-Fi bağlantınız olabilir. Belki sinyal kalın duvarlar tarafından engelleniyordur veya kaynaktan çok uzaktasınızdır. Radyo sinyali gücü, bir Wi-Fi kablosuz ağ bağlantısının ne kadar iyi çalıştığını etkiler. Kablosuz erişim noktası ile bağlı bir cihaz arasındaki yol üzerindeki her yöndeki sinyal gücü, o bağlantıda mevcut olan veri hızını etkiler. Aşağıda, akıllı telefonda wi-fi sinyal gücünü bilmek için adımlardan bahsettik.

Daha fazla mesaj

Telefon Yönlendirme Nasıl Yapılır?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple iPhone Modelleri Neden Çok Pahalı?

Android Telefonlarda Wi-Fi Sinyal Gücü Nasıl Bilinir?

  1. Google Play Store’u açın ve Wi-Fi Analyzer’ı yükleyin.
  2. Kontrol etmek istediğiniz Wi-Fi ağına bağlı olduğunuzdan emin olun ve uygulamayı başlatın.
  3. Bağlı olduğunuz WiFi ağının adına ilerleyin ve dBm değerini not edin.
  4. Wi-Fi sinyalinizin gücünü belirlemek için yukarıda tartışılan dBm ölçek aralığına bakın.
  5. Görsel bir çizelge istiyorsanız, ekranın sağ üst köşesindeki üç yatay çizgiye tıklayın ve “Kanal Şeması” seçeneğini seçin.
  6. WiFi ağınızın dBm değerini not edin.
Wi-Fi Sinyal Gücünü Kontrol Etme
Wi-Fi Sinyal Gücünü Kontrol Etme

Cep telefonlarında wi-fi sinyal gücü nasıl kontrol edilir makalemizle bu kadar. Android akıllı telefonunuzun yardımıyla yönlendiricinin WiFi sinyal gücünü değerlendirebilirsiniz. Bunu yapmanıza izin veren çeşitli uygulamalar var ve burada en iyisine sahibiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku