Apple iPhone Modelleri Neden Çok Pahalı?

1 502

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İnsanların çoğunun kafasında şu soru; Apple iPhone modelleri neden çok pahalı? Sorusunun yanıtını sizler için vermek istiyoruz. Steve Jobs ve Steve Wozniak ikilisi ile başlayan ve zaman içerisinde dünyaya büyük bir hız ile yaygınlaşmaya başlayan mükemmel ötesi bir altyapıdan söz ediyoruz. Türkiye genelinde de artık insanların çok ciddi bir Apple markası hayranlığı da söz konusudur.

Sadece Apple iPhone modelleri değil, iPad, MacBook ve iMac gibi modellerinin de tamamı emsallerine göre çok pahalıdır. Satış rakamlarında ki bu aşırı yüksek skalanın ise bir nedeni var ancak kimse bu nedenleri net bir şekilde araştırmıyor. Bizde bu makalemiz içerisinde en kapsamlı şekilde bilgileri sizlere sunma amacı içerisindeyiz.

Apple iPhone Markasının Geçmişi ve Bazı Özellikleri

Apple, Steve Jobs’un mükemmel fikirleri ve Steve Wozniak’ın harika elektronik ve yazılımcılık kafası ile kuruldu. Apple şirketinin ilk kuruluşu bilgisayar teknolojileri üzerine oldu. Bilinenin aksine ilk kişisel bilgisayar sistemini bir yazılım altyapısı ile birlikte bu ikili ortaya çıkarmıştır. Microsoft, zaman içerisinde kişisel bilgisayarlar için ilk kapsamlı ve yönetilebilir işletim sistemini çıkarmıştır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iMessage'da PDF, ZIP ve Diğer Dosyalar Nasıl Gönderilir?

Apple markası, zaman içerisinde dünyanın en iyi cihazlarını tamamen kendi altyapılarına özel şekilde geliştirdi. Yazılımları, tasarımları ve her türlü konuda ki benzersizliği ile birlikte farkını ortaya koyan bir marka olarak adından söz ettiriyor.

Apple

Apple iPhone Modelleri Neden Çok Pahalı?

Ülke genelinde satış rakamları çok aşırı yüksek bir marka olsa da alanlar da almayanlar da neden pahalı olduğunu merak ediyor. Apple şirketinin altyapı seçenekleri ile alakalı olarak da çok yönlü özellikleri var. Ancak şimdi detaylı bir şekilde sizlere neden bu kadar pahalı olduğuna dair önemli bazı bilgileri sunmak istiyoruz.

iOS İşletim Sistemi

Apple şirketi, bilgisayar sistemlerinde de mobil sistemlerde de tamamen kendine özel bir işletim sistemi geliştirmiştir. iPhone ve iPad modelleri için kullanılan iOS işletim sistemi, kapalı kaynak kodlu ve şirkete özel bir sistemdir. Apple ürünleri dışında başka hiçbir üründe asla ve kat’a kullanılamaz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   PES 2022 Nasıl Olacak? Yenilikler ve Çıkış Tarihi

Kapalı kaynak kodlu olduğundan dolayı sistemin hacklenmesi ya da bilgi hırsızlığı gibi kötü unsurlar minimuma indirilir. Bununla birlikte donanımları en az yoran işletim sistemi olduğundan dolayı çok da verimlidir. Bu neden dolayısı ile en büyük fark, kendine özel yazılım altyapısından gelir.

iOS

Apple Bionic İşlemci

Apple, günümüzde birçok donanımını kendisi üreten ve aslına bakarsanız akıllı telefon sektöründe ki trendleri belirleyen markadır. Özellikle Tim Cook ile birlikte şirket profili ciddi anlamda değişim gösterdi. Apple, kendi cihazları için dünyanın en hızlı ve en kaliteli Bionic işlemci modelini geliştirdi.

Apple A12 Bionic işlemci serisi zaman içerisinde daha da ileri seviyeye giderek adından ciddi anlamda söz ettirecek. Bu neden dolayısı ile işlemci modeli ile de Android altyapılı diğer markaların telefonlarına nazaran fark yaratır.

Apple Bionic

Donanım Verimliliği

Apple şirketinin en önemli özelliklerinden birisi, hangi cihaz olursa olsun emsallerine nazaran daha düşük donanımla daha iyi verim sağlar. Buna nasıl bir örnek sunulabilir? 6 GB RAM bellek kapasitesine sahip Xiaomi marka bir telefonu ele alalım. Aynı zamanda 3 GB RAM Bellek kapasitesine sahip bir iPhone modelini elimize alalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Spotify Çalma Listesi Nasıl Gizlenir?

Performans testleri de, kullanıcı deneyimi de iPhone için ciddi anlamda fark yaratır. Bilgisayar modellerinde de aynı verimliliği maksimum seviyede alırsınız. Dolayısı ile Apple şirketi, her anlamda geliştirdiği ürünler ile birlikte diğer markalar ile kıyaslandığında daha uzun ömürlü ve çok daha verimlidir.

Apple Ürünler

1 yorum
  1. […] ve indirileceği hakkında daha fazla bilgi edelim. Yukarıdaki açıklamayı okuduktan sonra, Apple Safari’yi yayınlamayı bıraktığından beri Safari’yi indiremediğinizi […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku