Bahçe Dekorasyonu İçin Öneriler

1 9.382

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

 

Bahçenizde olmasını istediğiniz özellikler neler? Bahçe dekorasyonu için önerilerimiz, hayallerinizi gerçekleştirmeniz için sunuluyor.

Bahçe dekorasyonu için olmazsa olmaz seçenekler var. Nasıl mı? İlk olarak bahçenizi kış bahçesi olarak mi dekore edeceksiniz yoksa bahçenizi mevsimlik olarak mı dekore edeceksiniz? Bahçenizde sürekli kullanım için masa, park ya da benzer şeyler olacak mı? Çocuklu bir aile olarak mı bahçe dekorasyonu yapacaksınız? Sizin için dekorasyon, bu sorulara verdiğiniz yanıtlar üzerinden olmalıdır. Aksi halde nasıl bir dekorasyon olacağı konusunda kararsız olabilirsiniz. Sorulara verilen yanıtlar üzerinden daha işlevsel bir dekorasyon yapmanın da mümkün olduğunu göreceksiniz. Tüm bunları değerlendirip ona göre dekorasyonu yapın. Alanın boyutu ve kullanılacak olan alanlarda yer alacak eşyalara göre hareket etmek önemlidir. Hem renkli hem de kullanışlı bir dekorasyon mümkün.

Bahçe Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Aşama aşama bahçe dekorasyonunu yapıyoruz. İlk olarak bahçenizin dekorasyonunda ne kadar bir alan kullanılacağı önemlidir. Geniş bir alanın dekore edilmesi ile küçük bir alanın dekore edilmesi aynı şey olmayacaktır. Alana göre hareket etmenizin son derece elzem olduğunu bilerek eşya seçiminizi ona göre yapmalısınız. Bahçe temizliği ve bahçe sınırı belirlenmeli ardından güneşin yönü de hesaplanarak ona göre dekorasyon yapılmalıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Bambu Ev Tasarım Fikirleri
  • Bahçe masası: İlk olarak bahçe dekorasyonu nasıl yapılır sorusunun yanıtını verirken, aynı zamanda mutlaka olması gerekenler üzerinden hareket ediyoruz. Bahçe masası, mutlaka dekorasyonun sonunda yerini almalıdır. Daha işlevsel bir bahçe olması açısından, direkt olarak bahçe masasına yer verilmesi önemlidir. Kullanım alanına göre boyutunu ve işlevselliğini belirlemeniz önerilenler arasında olacak.
  • Bahçe sandalyeleri: Bahçelerde kullanılan hasır sandalyeler ilk akla gelenler arasında. Eğer klasik bir dekorasyon yapıyorsanız, mutlaka hasır olan modelleri tercih etmenizi öneriyoruz. Hem şık bir görüntü olması hem de kullanışlı olması açısından son derece önemlidir.
  • Bahçe aksesuarları: Bahçede kullanılan hamak ya saksı bir şeyler aksesuar olarak en çok tercih edilenler arasında. Sizin aynı zamanda renklendirme konusunda da farklı fikirleriniz olabilir. Daha çok kendin yap fikirleri ile hem güzel zaman geçirmek hem de bahçeyi renklendirmek açısından uygulama yapabilirsiniz.

Bahçe Duvarı Dekorasyonu

Daha fazla mesaj

Eviniz için En İyi Cam Mutfak Dolapları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri

Bahçe duvarının dekore edilmesi, bahçe dekorasyonunda en keyifli aşama olarak gösterilir. Neden mi? Hem boyama yapabileceğiniz hem de farklı süsler sarkıtıp hareketli bir dekorasyon yapmanız da mümkün. Nasıl bir dekorasyon hayal ettiğinizi düşünün. Ardından direkt olarak dekorasyon işlemine başlayın. Bahçe duvarı dekorasyonu için önerimiz aşağıdaki gibidir.

 

  • Bahçe duvarı boyamak: Boyama işlemlerinin gerçekleşmesi için direkt olarak renkleri seçin. Rengarenk bir seçim yapmak isteyenler için çiçek boyamak, deniz yapmak gibi seçenekler de olacaktır. Bahçe duvarının son derece şık olması sağlanır.
  • Bahçe duvarı saksısı: Duvarda olan saksılar ile de hareketli bir dekorasyon yapmak mümkün. Dilerseniz bu ve benzer seçenekleri değerlendirip ona göre de dekore edebilirsiniz.


Araba Lastiği İle Bahçe Dekorasyonu

Kendin yap bahçe dekorasyonu için ilk akla gelenler arasında araba lastiği ile bahçe dekorasyonu var. Genel olarak dekorasyonda kullanılmasında, saksı olarak tercih edilir. Lastiklerin boyanması ile bahçenin giriş kısmında ya da yol bölümünde bulunması tercih edilir. Önerimiz daha büyük olan bahçeler için kullanılmasıdır. Bu sayede daha minimal boyutlarda olan süslerin dışında, alanı boğmayacaktır. Dilerseniz direkt olarak saksı olarak kullanabilirsiniz. Renklendirmenin ötesinde, işlevselliği de ön plana çıkmış olacaktır. Dilediğiniz gibi hareket ederek, seçiminizi yaparak dekorasyonu özenle tamamlayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Kadın Sneaker, Erkek Sneaker ve Sırt Çantası Kombinleri

Villa Bahçe Dekorasyonu

Villaların bahçelerinin dekorasyonu son derece önemlidir. Bakıldığında villalarda kullanım alanı olarak geniş bir alan bırakılır. Havuz olması, oyun parkı oluşturulması gibi seçenekler de olacaktır. Dekorasyon öncesinde oturma alanı, oyun alanı ve havuz alanı gibi seçenekleri oluşturup, yeri belirleyip ona göre hareket etmelisiniz. Aksi halde karışık bir dekorasyon da olabilir. İşlevselliğin olmasının yanı sıra, direkt olarak bahçe dekorasyonunda süslemeler de yapabilişiniz. Villa bahçe dekorasyonu için önerilerimiz aşağıdaki gibidir.

  • Hamak kullanmak
  • Bahçede oyun parkı oluşturmak
  • Bahçe masası
  • Bahçe kaydırağı
  • Bahçe çocuk oyun evleri

Gibi pek çok seçenek de olacaktır. Nasıl bir dekorasyon hayal ettiğinizi düşünüp ona göre seçim yaparak dekorasyonu tamamlayın. Eşsiz seçimler yapabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku