Sinema Tarihinin En iyi Filmler Listesi

0 806

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Birçok kişinin merak içerisinde araştırdığı sinema tarihinin en iyi filmler listesi ile alakalı bir öneri paketini sizler için hazırladık diyebiliriz. Türkiye genelinde bildiğimiz gibi sinema ile alakalı olarak çok ciddi bir talep söz konusu hale gelmiştir. İnsanlar ciddi manada film izleme konusunda hobi edindiler ancak pandemi, sinema alışkanlıklarımızı da olumsuz şekilde etkiledi.

Sinema tarihinin en iyi filmleri içerisinde yerli ve yabancı olmak sureti ile çok kapsamlı seçenekleri olduğunu biliyoruz. Ölmeden önce izlenmesi gereken filmler ile alakalı olarak sizlere elimizden geldiğince bilgiler sunacağız. Aşağıdaki öneri listesi içerisinde IMDB puanları kadar insanların genel olarak film önerileri konusunu da dikkate aldık. Hemen bu anlamda listemizi incelemeye başlayalım.

İçindekiler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   YouTube Telif Hakkı Nasıl Kaldırılır?

Ölmeden Önce İzlenmesi Gereken En iyi Filmler

Türkiye genelinde birkaç senelik dilim içerisinde özellikle filmler konusunda internet ortamında ciddi araştırmalar söz konusudur. Bu ciddi araştırmalar için sitemizin de iyi bir alternatif olarak karşınıza çıkmasını istedik.

Filmler listesi içerisinde sizlere yüzlerce farklı film sunabiliriz ancak burada daha çok kısa ama öz filmler üzerinde durarak sizlere bilgiler sunacağız. Hemen başlayalım.

The Shawshank Redemption

Herhangi bir Oscar ödülüne sahip olmasa da mükemmel ötesi bir drama filmi olarak tarihe geçti. IMDB en iyi 100 film içerisinde ilk sıradaki yerini hiç kaybetmedi. 1994 yapımı bu filmde Tim Robbins ve Morgan Freeman gibi isimler başrolleri paylaşıyor.

The Shawshank Redemption

The Godfather (Baba)

Dünya sineması tarihinin gördüğü en iyi filmlerden bir seri. Marlon Brando’nun eşsiz oyunculuğu ve mafyatik dünyanın en mükemmel anlatıldığı yapıtlardan bir diğeri. Al Pacino ve James Kaan’da filmin diğer harika oyuncuları. Seri olarak mutlak surette izlenmelidir.

The Godfather

The Dark Knight (Kara Şövalye)

Batman film serisi, her zaman için DC Comics firmasının en önemli yapıtlarından birisi olmuştur. Christian Bale, bu zamana kadar ki en iyi Batman karakterlerinden birisi durumunda. Ancak bu filmde Heath Ledger, mükemmel Joker karakteri oyunculuğu ile dünya sinema tarihine adını kazıdı. Film çekimlerinden kısa bir süre sonra öldü ancak Oscar ödülünü kazandı.

Daha fazla mesaj

Kurban Bağışlarınız ile Kardeş Eli Uzatın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Köpek Maması ve Köpek Malzemeleri Ekonomik Fiyatlarla Zoo.com.tr ‘de!

The Dark Knight

The Lord of the Rings (Yüzüklerin Efendisi)

Filmlerde zaman içerisinde teknoloji kullanımı olmazsa olmazlardan birisi haline geldi. Yüzüklerin Efendisi serisi, dünya tarihinin gördüğü en mükemmel üçlemelerden birisi olarak dikkat çekiyor. Elijah Wood, Vigo Mortensen ve Orlando Bloom gibi isimleri sinema dünyasına kazandıran bu mükemmel film serisi adeta bir başyapıt diyebiliriz.

The Lord of the Rings

Fight Club (Dövüş Kulübü)

Brad Pitt ve Edward Norton ikilisini buluşturan efsanevi bir psikolojik gerilim filmi diyebiliriz. “Kim lan bu Tyler Durden” sorusunun türediği ve zaman içerisinde herkesin ağzına pelesenk olan bu film, sizleri ciddi manada hayrete düşürecek. Film içerisinde enteresan akıl oyunları ise çok ciddi soruları beraberinde getirecek.

Fight Club

Forrest Gump

İkonlaşmış ve gerçek manada ilgi çekici içeriği ile adından söz ettiren bir film. Tom Hanks, bu mükemmel karaktere kısa zaman içerisinde harika şekilde hayat vermiş. Filmin içeriği de en az ismi kadar farklı ve ilgi çekici.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   E.Y. Sivasspor: 2 Trabzonspor: 2 (İlk yarı)

Forrest Gump

The Matrix

Gerçek manada bildiğimiz bilim kurgu yapıtları içerisinde en iyisi ve en efsane olanı diyebiliriz. Kadrosu, konusu ve verdiği mesaj itibari ile ölmeden önce izlenmesi gereken filmler arasında ilk sıralarda olmalı. Üçleme olarak çekilen bu filmde Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Hugo Weaving gibi isimler yer alıyor.

The Matrix

Star Wars (Yıldız Savaşları)

Star Wars, dünya sinema tarihinin gidişatını değiştiren ve hala ikonları ile dahi adından söz ettiren mükemmel ötesi bir film serisi. George Lucas ve ekibi tarafından geliştirilen bu mükemmel film, geçmişten günümüze çok büyük oyuncular ile çekildi ve liste ne olursa olsun hepsi izlenmeli.

Star Wars

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku