En Pahalı NFT Örnekleri

0 226

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Değiştirilemez tokenler (NFT’ler) dünyası son yıllarda büyük bir ilgi ve yatırım artışına sahne oldu. Benzersiz dijital öğelerin veya koleksiyon parçalarının sahipliğini ve özgünlüğünü kanıtlayan bu dijital varlıklar, çeşitli açık artırmalarda rekor kıran fiyatlara ulaştı. En pahalı NFT örnekleri bazıları hem yatırımcıları hem de dünyanın dört bir yanındaki sanat meraklılarını büyüledi.

Everydays: The First 5000 Days

Bu örneklerden biri de ” Everydays: The First 5000 Days ” adlı sanatçı Beeple’a ait dijital sanat çalışmasıdır. Bu NFT kolajı Christie’s müzayedesinde 69,3 milyon dolara satıldı. Bugüne kadar satılan en pahalı dijital sanat eserlerinden biri olması nedeniyle sanat dünyasında önemli bir dönüm noktasını temsil ediyor. Beeple’ın eseri, karmaşık ve düşündürücü tasarımıyla büyük ilgi gördü ve NFT’lerin sanatçılar için bir araç olarak potansiyelini ortaya koydu.

Daha fazla mesaj
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Spotify Premium Aboneliğinde Nasıl Tasarruf Edilir?
En Pahalı NFT
En Pahalı NFT

LeBron James Cosmic Legendary #23

Manşetlere taşınan bir diğer önemli NFT örneği de NBA’in Top Shot koleksiyonu “LeBron James Cosmic Legendary #23” oldu. Los Angeles Lakers’ın yıldız oyuncusunu tasvir eden bu dijital basketbol kartı 208.000 dolara satın alındı. Kartın değeri nadir bulunmasından, benzersiz seri numarasından ve popüler bir sporcuyla ilişkilendirilmesinden kaynaklanıyor. Bu olay, sporla ilgili NFT’lere yönelik artan ilgiyi ve teknoloji ile geleneksel spor hatıralarının yakınlaşmasını gözler önüne seriyor.

Crossroads

NFT pazarı gelişmeye devam ederken, müzik endüstrisi de bando vagonuna atladı. Müzik alanındaki en pahalı NFT örnekleri biri Kings of Leon grubunun “Crossroads” albümüdür. Bu NFT sürümü, özel baskı bir albüm, sınırlı sayıda sanat eseri ve alıcıları için özel avantajlar içeriyordu. Bu NFT paketi için en yüksek teklifi veren kişi, 2,2 milyon dolar harcayan Richard Branson oldu. Bu rekor kıran satış, müzisyenlerin NFT’lerden yararlanarak hayranlarının çalışmalarıyla bağlantı kurmaları için benzersiz ve ilgi çekici yollar yaratma potansiyelini vurguluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Turkovac Yerli Covid Aşısı Özellikleri

NFT dünyası gerçekten dikkat çekici ve pahalı bazı dijital varlıkların yaratılmasına ve satılmasına tanık oldu. Bunlar sanat eserleri ve spor koleksiyonlarından müzik yayınlarına kadar uzanıyor ve NFT’lerin çeşitli alanlardaki çeşitliliğini ve potansiyelini gösteriyor. Bu örneklerin ulaştığı yüksek fiyatlar, benzersizliğe, az bulunurluğa ve dijital sahiplik deneyimine verilen değerin altını çiziyor. NFT pazarı olgunlaşmaya devam ettikçe, dijital sahiplik ve yaratıcılığın sınırlarını zorlayan başka hangi çığır açıcı ve pahalı örneklerin ortaya çıkacağını görmek büyüleyici olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku