Arduino Setler

1 447

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Son yılların en çok dikkat çeken teknolojilerinden biri olan Arduino, kullanıcılar tarafından hayli merak konusu olmaya devam ediyor. Arduino’yu genel olarak şöyle tanımlayabiliriz: İnteraktif projeler geliştirmek için elektronik yazılım ve donanım aracılığıyla tasarlanan bir platformdur. Kısaca açık kaynak kodlu bir platform denilebilir.

Arduino, bir tür kart sistemidir. Özellikle yazılım konusunda başlangıç seviyesinde olan bireyler için oldukça kullanışlı bir sistemdir. Ayrıca elektronik devreler konusunda deneyim kazanma olanağı tanır. Artık Arduino setler ile kendi cihazlarınızı oluşturabileceğiniz gibi aynı zamanda da özgün programların yaratılmasını sağlayabilirsiniz.

Arduino aracılığıyla kendi programını oluşturmak isteyen bireyler için birçok farklı çeşitte Arduino setler mevcut. Her seviye ve düzeye uygun set mevcuttur. Özellikle yazılım konusuna giriş aşamasında olan kişiler Arduino başlangıç setini tercih edebilir.

Daha fazla mesaj

Oyuncu Kulaklığı Neye Göre Alınır?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Windows 11'de Ekran Görüntüsü Alma Yolları

Arduino Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde kullanılan Arduino setlerin sayısı hayli fazladır. Çünkü her Arduino çeşidi, tüm proje dallarını kapsayan bir özelliğe sahip değildir. Burada dikkat edilmesi gereken şey doğru proje için doğru Arduino seçimi olması gerektiğidir. Peki Arduino çeşitleri nelerdir? İşte cevabı…

  • Arduino Uno: Gerek boyutu gerekse PİN sayısı olsun en işlevsel Arduino modeli dersek yanılmış olmayız. Özellikle alt ve üst sınırı olmayan projelerde vazgeçilmez bir sistemdir.
  • Arduino Mega: Arduino Uno’nun çalışma prensibine benzerlikler gösterir. Fakat yapı bakımından Uno’dan oldukça büyüktür. Ayrıca giriş-çıkış PİN sayısı fazladır.
  • Arduino Pro Mini: Çift analog girişe sahip olması ve USB kablosun üzerinden programlama imkanını tanıması, Arduino Pro Mini’nin en belirgin özellikleridir.
  • Arduino Due: Bu model Arduino’lar arasında 32 bit işlemciye sahip ilk özellikteki sistem olarak karşımıza çıkıyor.

Arduino Setleri Fiyatları

Bilindiği üzere Arduino, proje ve yazılım geliştirilmesinde kullanılan fiziksel bir donanımdır. Burada fiyat aralığını belirleyen unsur ise taleplerinize orantılı olarak hangi programlama seviyesinde olduğunuzdur. Ancak belirtmekte fayda var ki Arduino setleri fiyatları her bütçeye uygun bir düzeydedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   SEOPix Dijital Pazarlama Ajansı ile Her Yerde Görünür Olun!

Bu setlere makul fiyatlar ile ulaşarak kendinize eğlenceli bir meşgale çıkarabilir, birbirinden eşsiz özgün tasarımlara imza atabilirsiniz. Tek yapmanız gereken kendinize uygun Arduino setini almak.

 

1 yorum
  1. […] View On WordPress […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku