Eviniz İçin İdeal Bir Mutfak Lavabosu Nasıl Seçilir?

1 531

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Evyeniz en çok işlevli armatürlerden biridir. Derinliği olan, çanak şeklinde bir lavabo olan mutfak lavabosu, elleri yıkamak, bulaşıkları, sebzeleri vb. temizlemek için kullanılır. Bu nedenle, kullanımı rahat olmalı ve dekorun uyumlu görünümüne estetik olarak katkıda bulunmalıdır.

Mutfak Lavabo Malzemeleri

Mutfak lavaboları paslanmaz çelik, bakır granit, mermer, akrilik kompozit vb. gibi çeşitli malzemelerden yapılır.

Paslanmaz Çelik Mutfak Lavabosu

Paslanmaz çelik eviyeler, kompakt tasarımları, dayanıklılıkları ve temizleme kolaylığı nedeniyle ev sahiplerinin tercihleri arasında en popüler olanıdır. Paslanmaz çelik korozyona karşı dirençlidir, ufalanmaz, çatlamaz veya yıpranmaz ve ayrıca gözeneksiz ve hijyeniktir. Çelik eviyeler de uygun fiyatlı ve çok yönlüdür ve farklı şekillerde monte edilebilir – üste montaj, alt montaj vb. Yüksek kaliteli bir SS eviye uzun ömürlüdür ve çoğu cihaz aynı zamanda paslanmaz çelik olduğundan mutfak tasarımıyla uyumludur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Ev için Duvar Saati Tasarım Fikirleri

Mutfak Lavabosu

Bakır ve Bronz Mutfak Lavabosu

Bakır ve bronzdan yapılan lavabolar estetik bir çekicilik katar ve paslanmazdır. Ancak bunlar pahalıdır ve parlaklığını ve görünümünü korumak için rutin cilalama gerektirir.

Dökme Demir Mutfak Lavabosu

Neredeyse her türlü kuvveti ve basıncı taşıyabilen dayanıklı, ağır bir malzemedir. Emaye kaplama ile paslanma ve korozyon olmaz. Hasar görmemesi için düzenli olarak yeniden boyanması gerekir. Uygun montaj altı desteği gerektirir. Ayrıca porselen kaplı dökme demir lavabolar ses emicidir ve parlak porselen emaye kaplama sertlik ve dayanıklılık sağlar. Bununla birlikte, emaye zamanla aşınabilir veya parçalanabilir.

Doğal Taş Mutfak Lavabosu

Granit, sabuntaşı, traverten ve mermer gibi taşlardan yapılan evyeler ağır, dayanıklı bir yüzeye ve yüksek ses emiciliğe sahiptir. Aşağıdaki kabinin sağlam olması ve su sızıntısını önlemek için yanlardan düzenli olarak sızdırmaz hale getirilmesi gerekir.

Kompozit Mutfak Lavabosu

Kompozitler, ezilmiş granit veya kuvars ve reçine bağlayıcıdan oluşur. Bu lavabolar sağlam görünür ve pürüzsüz bir yüzeye veya hafif pürüzlü bir dokuya sahip olabilir. Platformun üstüne veya altına sabitlenebilir ve standart konfigürasyon, boyut ve şekillerde mevcuttur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Çocuk Odası Tasarlamanın Püf Noktaları
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku