Ayna Seçimiyle Yaşam Alanınıza Tarz Katabilirsiniz

0 163

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Dekorasyonun önemli parçalarından biri olan ayna modelleri her ortamda kullanılır. Hem işlevsel açıdan hem de dekoratif açıdan tercih edilen bu ürünler boyutları, derinlikleri ve tasarımları ile çeşitlenir. Kullanacağınız ortama uygun olarak seçebileceğiniz bu ürünler güneş doğduktan sonra odanın en iyi şekilde aydınlatılmasına da yardımcı olur. Küçük ve dar mekânlarda bu ürünleri kullanırsanız ortamın daha geniş, ferah ve aydınlık görünmesini sağlayabilirsiniz. Karanlık odalarda aydınlık etki yaratan ayna modelleri sadece dekoratif açıdan değil işlevselliği ile de her ortamda bulunması gereken ihtiyaç ürünleridir. Tercihlerinizde ürünlerin çerçeveleri de önemli bir noktadır. Zira çerçevelerin tasarımları ürünlerin estetik özelliklerini öne çıkarır ve dekorasyon stilini başarıyla tamamlar. Dekorasyonu tamamlayan ve iyileştiren aksesuarların ilk sırasında yer alan duvar, boy ve dekoratif modelleri farklı tasarımları ile dikkat çeker. Modeller arasında yuvarlak, beşgen, pleksi, ayaklı, kare, dikdörtgen gibi formlardı bulmanız mümkündür.

ayna
ayna

İçindekiler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Küçük Evler İçin Şık Mini Mutfak Tasarımları

Yaşam Alanınıza Gün Işığı Katacak Ayna Modelleri

Küçük bir alan için almayı planlıyorsanız gün ışığından en iyi şekilde yararlanmak için duvar tipi modeller size uygun olabilir. Dekoratif ayna çeşitleri de bu noktada ideal olabilir. Pencerenizin hemen yanına veya karşısında konumlandırdığında camdan gelen günışığını odanın geniş bir bölümüne etkili bir şekilde dağıtılmasına yardımcı olur. Böylece karanlık ve küçük mekânlarınızda istediğiniz aydınlık etkiyi yaratabilirsiniz. Böylece bu ortamlarda gün içerisinde elektrik kullanma ihtiyacı duymazsınız. Doğru konumlandırılan ürünler odaların atmosfer değişiminde büyük katkıda bulunur. Pencerenizin karşısındaki duvara yerleştireceğiniz ayaklı boy ayna modelleri sayesinde odadaki derinlik algısının artmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle ortamı daha ferah ve geniş gösterebilirsiniz. Ayaklı ayna çeşitlerini yatak odanızda işlevsel açıdan da değerlendirebilirsiniz. Son derece şık bir aksesuar olan yuvarlak ayna çeşitleri son dönemlerin en sık tercih edilen modelleri arasında yer alır. Üçlü ve dörtlü kombin halinde bulunan bu ürünleri konsol üstünde duvara monte ederek kullanabilirsiniz. Kullandığınız alanda estetik bir görüntü elde etmenizi sağlayan üçlü ya da dörtlü setler yuvarlak, dikdörtgen ve kare formlarda olur. Tercih ettiğiniz alandaki eşyalarla benzer geometrik formları seçebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Ev Hediyesi Seçerken İşinizi Kolaylaştıracak Öneriler

Dekorasyondaki Küçük Kusurları Kapatan Ayna Çeşitleri

Duvar ayna modelleri sayesinde oda duvarlarınızda bulunan kusurları kapatmanız mümkün olur. Taşınma ya da farklı nedenlerle duvarlarda oluşan çizik ve aşınma gibi hasarların kapatılması için en ideal dekorasyon ürünüdür. Başarılı bir kamuflaj sağlayan bu ürünler bir kompozisyon halinde duvarınıza yapıştırabilirsiniz. Ürünler odaların yanı sıra kapı girişi, hol ve banyo gibi alanlarda fonksiyonellikleri ile kullanılır. Hol ve kapı girişinde konumlandıran ayna çeşitleri estetik bir görüntü vermesinin yanı sıra dışarı çıkarken hazırlanma aşamasında da yardımcı olur. Banyolarda kişisel bakım rutinlerinde kullanılan ürünler, çok farklı seçeneklerine sahip olduğunuzdan banyo dekorasyonunuza uygun bir tercihte bulunabilirsiniz.

ayna
ayna

Dekorasyonu Tamamlayan Ayna Modelleri

Yaşam alanlarına hareket kazandıran modeller arasından seçim yaparken fonksiyonel ve dekoratif beklentinizi tam anlamı ile karşılaması önemlidir. Konumlandıracağınız alana göre kullanımını değiştirebileceğiniz bazı modellerde bulunur. Genellikle dikey olarak duvara monte edilen boy aynalarını dilerseniz yatay olarak da değerlendirebilirsiniz. Şık tasarımları ve işlevsellikleri öne çıkan boy aynaları her evde kendine bir yer bulabilir. Modellerin sahip oldukları dizayn özellikleri doğrultusunda dilerseniz duvara asabilir dilerseniz yaslayabilir dilerseniz monte ederek kullanabilirsiniz. Tamamen isteğinize bağlı olarak dolap kapaklarına da bu ürünleri monte edebilirsiniz. Ev ya da iş yeri fark etmeksizin dekoratif obje niteliğinde olan bu ürünler mekânlarınıza ışıltılı bir dokunuş katmanıza yardımcı olur. Çerçeveli modellerin yanında sıklıkla tercih edilen farklı bir ürün ise pleksi ayna çeşitleridir. Hem iç hem dış mekanlarda sınırsız tasarım imkanı sunar. Ayna fiyatları modeline, boyutuna ve çerçevesine bağlı olarak değişir. Siz de yaşam alanlarınıza hareket kazandıracak ve ihtiyaçlarınıza cevap verecek bir modeli Koçtaş kalitesi ve güvencesi ile keşfedebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Basit Çatı Terası Tasarım Fikirleri

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku