İngiltere’de Gezilecek En İyi Yerler

1 562

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İngiltere, gezginlerin ilk veya onuncu yurtdışı seyahatlerini yapıyor olsunlar, ziyaret etmek için harika bir yerdir. Bunun nedeni kısmen, İngilizce konuşanlar için dil engeli olmamasıdır, ancak burada konuşulan dünyanın her yerinden diller duyulabilir. İlk kez gelen ziyaretçiler, Westminster Abbey veya Londra’daki Knightsbridge’de alışveriş gibi İngiltere’deki önemli yerlere gitmek ve belki bir üniversite kasabasını veya Stonehenge’i ziyaret etmek isteyebilirler. Geri dönen ziyaretçiler, bozkırlarda yürüyüş yapmayı, pitoresk köylerin kuytu köşelerini araştırmayı veya İngiliz miraslarını kazmayı tercih edebilir. İngiltere’de ziyareti için en iyi yerler gerçekten herkes için bir şey sunuyoruz.

Londra

İngiltere ve Birleşik Krallık’ın başkenti Londra’yı tanımlamak söz konusu olduğunda hiçbir üstünlük çok büyük değildir. Bu hareketli şehir, Westminster Abbey’den Buckingham Sarayı’na kadar kişiselleştirilmiş bir tarihtir. Knightsbridge’den Carnaby Caddesi’ne alışveriş, çift katlı kırmızı bir otobüse ve metroya binmek zorunluluktur. Londra ayrıca canlı tiyatro ile ünlüdür.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Armutlu Nerede? Tatil Köyü Armutlu

Stonehenge ve Avebury

İngiltere’de ziyaret edilecek en popüler yerler arasında olan Stonehenge, Wiltshire’da bulunan tarih öncesi bir anıttır. 2500 yıllarından itibaren, Neolitik ve Tunç Çağı insanı Galler ve Marlborough Downs’tan devasa taşlar getirmeye başladı. Stonehenge’in tamamlanması MÖ 1600 yılına kadar değildi. Stonehenge’e yapılacak bir gezi, daha da büyük bir taş daireye sahip, daha az kısıtlama ve çok daha az turist olan kuzeydeki tarih öncesi Avebury gezisi ile en iyi şekilde birleştirilir.

İngiltere'de

York

York, Foss Nehri’nin Ouse Nehri ile birleştiği yerde, zengin bir mirasa sahip duvarlarla çevrili bir şehirdir. Ziyaretçiler şehrin arnavut kaldırımlı sokaklarında dolaşırken birçok heyecan verici manzara ziyaretçilerin dikkatini çekmek için yarışıyor. Kentin simge yapılarından biri York Minster. Taş katedral, olağanüstü sanat eserleri ile doludur. William the Conqueror tarafından inşa edilen ve 13. yüzyılda Henry III tarafından yeniden inşa edilen ortaçağ Clifford’s Tower, şehrin panoramik manzarasını görmek için harika bir nokta.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   2022 Yaz Tatil Fikirleri

Oxford

Oxford, Oxenaforda veya öküzlerin bir nehri geçtiği bir yer olarak bilindiğinde Sakson İngiltere’ye kadar uzanır. Bugün, İngilizce konuşulan dünyanın en eski üniversitesi olan ve 12. yüzyıla kadar uzanan Oxford Üniversitesi’ne ev sahipliği yaptığı biliniyor. Öğrenciler dünyanın her yerinden burada okumak için geldikleri için Oxford etnik olarak çeşitli bir şehirdir.

Jurassic Sahili

Fosil avcıları, güney İngiltere’de kabaca Bournemouth’tan Exmouth’a uzanan bir bölüm olan Jurassic Coast için bir kestirme yol yapmak isteyebilirler. Kayalar, 185 milyon yıl öncesine, kıtaların birbirine çarptığı ve sonra birbirinden ayrıldığı zamana kadar uzanıyor. Yol boyunca müzeler her bölgeyi açıklıyor; Charmouth fosil bulmak için en iyi yerdir. Fosil avcıları ve tüm ziyaretçiler, sahillerde yürümek veya yol boyunca küçük şirin kasabaları ziyaret etmek için zaman ayırmalıdır. Kayalar her an düşebileceğinden kayalıkların yakınında yürürken dikkatli olun.

1 yorum
  1. […] View On WordPress […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku