Clubhouse Nedir? Nasıl Kullanılır? Davetiye Talebi

1 549

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Son dönemlerin en popüler sosyal medya sistemi Clubhouse nedir, nasıl kullanılır, davetiye talebi nasıl iletilir sorularına yanıt vereceğiz. Bilindiği üzere günümüzde sosyal medya sistemleri ciddi anlamda farklı bir kimliğe büründü. Bu farklı kimlik, birçok farklı sistemin de ortaya çıkması noktasında en ideal seçenekleri sundu demek yanlış olmaz sanıyorum.

Clubhouse, bu noktada beklentileri ciddi manada karşılayan ve kısa süre içerisinde çok ciddi olarak popüler hale gelen bir sistem oldu. Oda mantığında sesli ve görüntülü sohbetler, sohbet grupları oluşturma ve benzeri özellikleri sayesinde günümüzde en çok konuşulan sosyal medya projelerinin başında gelmektedir. Şimdi alternatif bilgileri sizlere kapsamlı şekilde sunmak istiyoruz.

ClubHouse Nedir?

ClubHouse, Alpha Exploration şirketinin yazılım mühendisleri tarafından geliştirilen 2020 yılında geliştirilmiş görüntülü iletişim üzerine bir sosyal mecradır.

Bu sistem, WhatsApp ya da diğer metinsel yazılım sistemlerine rakip olarak geliştirilmemiştir. Zaman içerisinde uygulama ile alakalı olarak sesli ve görüntülü sohbet modeli aslında bu sistemi cazip kılan seçeneklerden birisidir. Sisteme her isteyen kayıt olamıyor. Davetiye modeli olduğundan dolayı aslına bakarsanız bu tam güvenlikli ortam herkes için ilgi çekici bir seçenek haline geldi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Karşınızda Beşiktaş Fenerbahçe Maçı! Derbi Ne Zaman ve Hangi Kanalda Yayınlanacak?

ClubHouse, zamanla şirketlerin ve hatta hiç birbirini tanımayan toplulukların dahi tanıştığı mükemmel bir sistem oldu. İndirme rakamları ve kullanıcı sayısı da bunun en büyük kanıtlarından birisi olarak dikkatleri çekiyor diyebiliriz sanırım.

ClubHouse Uygulama

ClubHouse Nasıl Kullanılır?

Türkiye genelinde de ciddi bir kullanıcı sayısına erişmeyi başarmış olan bu mükemmel sistem, çöpçatan özelliği için dahi kullanılıyor. ClubHouse nasıl kullanılır sorusunun ciddi manada araştırıldığını biliyoruz. Bu sisteme kayıt olmak, diğer sosyal medya sistemlerinde olduğu gibi kolay değil. Elinizde bir davetiye olması gerekiyor. Hemen maddeler halinde bir inceleme yapacak olursak;

  • Öncelikle bir ClubHouse üyesi ile tanışıyor olmanız gerekiyor. Bu üyenin hesabında da gönderilmek üzere davetiye tanımlı olması gerekir.
  • Bu üyeden kendi mail ya da cep telefonu numaranıza ClubHouse davetiyesi göndermesini isteyeceksiniz.
  • Davetiye geldikten sonra ClubHouse Android ve iOS uygulaması içerisinden herhangi birini indirecek ve davetiyedeki bağlantıya tıklayarak kabul edeceksiniz. Sonrasında ise kişisel profil bilgilerinizi girerek hesabınızı aktif hale getireceksiniz.

ClubHouse hesap açma özelliği ile alakalı olarak söylenebilecek tek şey bunlardır. Davetiye talebi ne yazık ki sisteme iletilemiyor. Dolayısı ile bu sisteme üye olan kişilerden davetiye almak durumundasınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Vakıf Katılım’da Görüntülü Görüşme ile Nasıl Müşteri Olunur?

ClubHouse davetiye satışı internet ortamında birçok farklı forumda ücretli olarak yapılabilmektedir. Öyle ki bu davetiyelere de ücretli olmasına rağmen çok ciddi bir şekilde rağbet söz konusudur. Sizlerde internet forumları üzerinde seçenekleri en iyi şekilde değerlendirme şansına sahip olabilirsiniz.

ClubHouse Özellikleri

Türkiye’nin en çok izlenen YouTube içerik üreticilerinden birisi olan Barış Özcan, yukarıdaki videosunda uygulamayı tam anlamı ile anlatmış durumda. Uygulama, tamamen sesli ve görüntülü konuşma üzerine sosyalleşmeyi amaçlayan gelişmiş altyapıya sahip mükemmel bir seçenek diyebiliriz.

Sistem içerisinde ilgi alanlarına göre yapay zeka aracılığı ile eşleştirme yapılır. Din, dil, eğlenceli konular, yaşam gibi ilgi alanlarından size uygun olanlarını seçerek veritabanına kendinizi aktarıyorsunuz. Sonrasında ise sistem, sizle eşleşen tüm kişileri online oldukları sürece listeliyor. Dilerseniz sizler, dilerseniz karşı taraf görüşme daveti iletiyor ve görüşmenize devam edebiliyorsunuz.

Dilerseniz sistem üzerinde kendinize özel bir oda açıp sadece istediğiniz kişileri bu odaya kayıt ederek belirli zaman aralıkları ile buluşma yapabiliyorsunuz. Tamamen şifreli olarak çalışan ve gizliliği üst seviyede tutan mükemmel ötesi bir uygulama olarak adından söz ettiriyor demek yanlış olmaz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   SEOPix Dijital Pazarlama Ajansı ile Her Yerde Görünür Olun!
1 yorum
  1. Clubhouse Nedir

    Clubhouse Nedir? Nasıl Kullanılır? Davetiye Talebi Clubhouse Nedir? Nasıl Kullanılır?… – Güncel Paylaşım ekibi olarak buna değindik.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku