PC için En İyi Bölünmüş Ekran Oyunları

0 209

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Hepimiz birlikte oyun oynamayı seviyoruz. İlk zamanlarda bu, her birimizin oyunda bir sırası olması için kumandayı ileri geri hareket ettirmek anlamına geliyordu, ancak şimdi çoğu oyunun tam işbirliği kampanyaları olmasa da gerçek eşzamanlı çok oyunculu modlar sunduğu bir noktaya ulaştık. Çoğunlukla, bölünmüş ekranlı oyun oynama konsepti sadece konsollara özgü bir özellik olmuştur. Birden fazla kontrolcü için ve oturma odaları ve kanepeler gibi daha ortak alanlarda oynanmak üzere tasarlandıkları için bu mantıklıydı. Öte yandan bilgisayarlar genellikle masa başında tek başına oynanır.

PC’ler artık evin köşelerinde izole edilmiş durumda değil ve normal TV’lere bağlanarak konsollarla aynı ortamda oynanması her zamankinden daha kolay. PC oyuncularının, sırf belirli bir platformda oynadıkları için bir arkadaşlarıyla bölünmüş ekranda oyun oynama fırsatını kaçırmaları hiç mantıklı değil, bu nedenle giderek daha fazla oyunun bu seçeneği desteklediğini görmek harika. Yine de tüm oyunlar henüz buna uygun değil ve bölünmüş ekran konsollarda da daha az yaygın hale geliyor, bu nedenle bazı kaliteli iki oyunculu bilgisayar oyunlarını bulmak zor olabilir. Bunun yerine, PC için en iyi bölünmüş ekran oyunlar listemize göz atmaktan çekinmeyin.

Portal 2

Bu bulmaca oyunları serisi sürprizlerle dolu. İlk oyun Orange Box’ta sürpriz bir hit oldu, konsept şaşırtıcıydı, kalite ve yazım şaşırtıcıydı ve devam oyunu da ilk oyuna göre beklentilerin ne kadar yüksek olduğu düşünüldüğünde sürpriz bir hit oldu. Son sürpriz ise sadece bölünmüş ekran co-op’a sahip olması değil, aynı zamanda bunun da ana oyun kadar iyi olmasıydı. Portal 2, belirtildiği gibi, bir bulmaca oyunudur ve çoğu zaman çok oyunculu oyunlara pek uygun bir tür değildir. Buna rağmen, Valve ve ekibi kendilerine meydan okudular ve iki portal silahı kullanan botun tamamlamasını gerektiren tamamen yeni bir bulmaca seti tasarlamayı başardılar, aşırı karmaşık hale gelmeden veya bir oyuncunun ikincisini de beraberinde sürüklediği hissine kapılmadan. Son birkaç yıldır PC oyunlarında bir kayanın altında yaşıyorsanız ve bir şekilde Portal 2’nin ne olduğunu bilmiyorsanız, konsept basit: farklı yüzeylere iki portal yerleştirebilen bir silahınız var ve her ikisi de yerleştirildiğinde bu iki noktayı birbirine bağlıyor. Birinden geçin ve diğerinden çıkın. Bölünmüş ekranda, test odalarından geçen iki robot olarak oynuyorsunuz – bağımsız bulmaca odaları – çözüm her zaman ikinizi de çıkışa ulaştırmaktır. Basit başlıyorlar, ancak ilerledikçe işleri renklendirmek için daha fazla mekanik ve oyuncak ekliyorlar. Her oyuncuya oynayacak bir rol ve bunları nasıl çözeceğine dair bir farkındalık yaratma fırsatı vermek için zekice tasarlanmışlar. Aynı zamanda bölünmüş ekran olduğu için, gerektiğinde her zaman kooperatif arkadaşınıza da yardım edebilirsiniz. Portal 2 her yönüyle eğlenceli, hatta belki de ekip kurmaya yönelik bir oyun.

Daha fazla mesaj

Steam Refund Nasıl Yapılır?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   PUBG Mobile Ban Kaldırma Nasıl Yapılır?

Rocket League

Arabalar. Roketler. Futbol. Bu konsepti harmanlayın ve sporsever olmayanların da herkes kadar keyif alacağı bağımlılık yaratan bir spor oyunu elde edin. Rocket League birkaç yıl önce çıkış yaptı (kelime oyununu mazur görün) ancak popülerliğini sadece tonlarca güncelleme ve iyileştirme sayesinde sürdürdü. En başından beri bu oyun, PC’de bile bölünmüş ekran oyununa izin verecek şekilde tasarlandı. Bire bir modda oynamadığınız sürece, Rocket League iki, üç veya dört arabadan oluşan takımlarla oynanır. Tıpkı futbolda ya da herhangi bir takım sporunda olduğu gibi, özellikle de bu kadar kaotik ve öngörülemez bir oyunda oyunu kazandıracak olan şey takım çalışmasıdır. Yüksek beceri seviyelerine asla ulaşamasanız bile, havada roket atarken baş aşağı şutları çivilemek, arabanızla büyük bir topu çarpmanın vahşi eğlencesi bir arkadaşınızla çok daha iyi. Eğer futbol oynamayı biliyorsanız, Rocket League oynamayı da biliyorsunuz demektir. Bu düşük giriş engeli, hemen hemen herkesin alabileceği ve en azından ne yapmaları gerektiğini bildiği için harika bir bölünmüş ekran oyunu olmasını sağlıyor. Bunu yapıp yapamayacakları ise başka bir hikaye. Bu küçük arabalar hızlı ve kullanımı harika, ancak topun kendi aklı var gibi görünüyor. Genellikle rakiplerinize olduğu kadar kendinize de gol atma olasılığınız var, ancak hepsi çok eğlenceli. Bölünmüş ekranda oynamak, tek başınıza veya hatta çevrimiçi oynadığınızda bu kadar güçlü hissetmeyeceğiniz yoldaşlık, heyecan ve ara sıra hayal kırıklığı seviyesini ekler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   GTA 5'de Tüm Haritalar Nasıl Açılır?
PC Bölünmüş Ekran Oyunları
PC Bölünmüş Ekran Oyunları

Gears of War 5

Gears of War serisi büyük ölçüde Xbox konsollarıyla ilişkilendirilir. İlk oyun sonunda PC’ye de geldi, ancak çoğunlukla 360 için bir vitrindi ve dördüncü oyuna kadar seri konsolların yanı sıra PC’de de mevcut olmayı taahhüt etmedi. Serinin her zaman bilinen bir özelliği, genellikle bölünmüş ekran için iki kişiyle sınırlı olmak üzere, iki ila dört oyuncunun eşli oyun için bağlanmasına izin vermesiydi. Serinin belki de şimdiye kadarki en iyi oyunu olan Gears of War 5, sizin ve bir arkadaşınızın tüm hikaye modunda yan yana testere ile süngülemenize izin verme geleneğini sürdürüyor. PC oyuncuları için tek dezavantaj, konsol meslektaşlarımızın aksine, bölünmüş ekran oyununun yalnızca hikaye moduyla sınırlı olmasıdır. Bu da aynı makine üzerinde herhangi bir rekabetçi moda geçemeyeceğiniz anlamına geliyor. Çok oyunculu mod bir yana, Gears of War 5 seriye pek çok yenilik katan sağlam bir senaryoya sahip. Gears of War 4 ile başlayan seri, yeni bir grup kahramana odaklanmak için zamanda ileri atladı, ancak serinin (ve gerçek anlamda) emektar Marcus mevcut ve Gears of War 5’te başrol, Locust ile bağlantısını öğrenmek için daha kişisel bir arayışta olan Kait Diaz tarafından dolduruluyor. Gears of War 5, doğrusal atış galerilerinden ziyade, karlı ve çöl ortamlarını geçmek için kullandığınız bir tür kızak olan çok tatmin edici bir kayıkla dolaşabileceğiniz birkaç merkez alana sahiptir. Atış mekanikleri ağır, tatmin edici ve akıllı konumlandırma ve takım çalışmasını ödüllendiriyor. Yapay zeka iyi, ancak daha zor bir zorlukta oynarsanız, kanatlarınızı korumak ve gerektiğinde sizi canlandırmak için bölünmüş ekranda oynayan gerçek bir arkadaşınızın olmasından memnun olacaksınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Discord'da Oynanan Oyun Nasıl Gizlenir?

It Takes Two

Eğer bölünmüş ekranlı oyunlardan bahsediyorsak, bölünmüş ekran dışında hiçbir şekilde oynanamayan bir oyunu da dahil etmeliyiz. It Takes Two, boşanmanın eşiğindeki evli bir çiftin sihirli bir şekilde küçültülerek oyuncak versiyonlarına dönüştürülmesini konu alan bir aksiyon platform oyunudur. Siz ve eşiniz, normale dönmenin bir yolunu bulmak için artık devasa olan ortamları geçmek için takım olmalısınız. Her aşama, bulmacaları çözmek, geçiş yapmak ve patronları yenmek için birlikte kullanmanız gereken yeni mekanikler sunar. Oyunun hiçbir bölümü aynı değildir ve hangi karakter olarak oynarsanız oynayın, harika zaman geçireceksiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku