Podcast Mikrofonlarının Detaylı İncelenmesi

0 520

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Podcast, son dönemlerin en popüler sosyal medya platformu olmayı başardı. İsmi bu kadar popülerleşince de herkesin aklında podcast nedir sorusu oluşmaya başladır. Podcast, yeni nesil radyo programcılığı gibidir. Tabii bu programlar daha farklı metotlarla yayınlanmaktadır. Eğer yayıncı dilerse podcast’i online yapabilir veya görüntülü bir yayın oluşturabilir. Bu yayınlarda ise insan ilişkilerinden siyasete, toplumsal konulardan doğaya kadar birçok konu ele alınabilir. Yayınların dinleyici sayısına göre bir reklam algoritması uygulanır ve bu sayede de yayıncı da ücret kazanmış olur.

Sizler de muhabbet ederek para kazanmak isterseniz podcast yayıncısı olabilirsiniz. Bunun için ise size ilk olarak bir mikrofon gereklidir. Podcast yayıncıları için 2 tane ses kayıt formülü bulunur. Bunlardan biri ses kayıt yazılımlarıdır. Biri de harici mikrofonlardır. Podcast yayıncıları genel olarak harici mikrofonları tercih etmektedirler.

Çünkü bu mikrofonlar USB bağlantısı ile bilgisayara kolaylıkla bağlandığı için ek olarak bir ara yüze ihtiyaç görülmez. Ayrıca USB bağlantılı mikrofonlar, podcast yayınlarına yeni başlayanlar için oldukça ekonomiktir. Eğer USB bağlantılı bir mikrofon satın alacaksanız kendinize ek olarak bir mikrofon süngeri alarak ses kalitesini birkaç seviye daha yükseltebilirsiniz. USB bağlantılı mikrofon satın alındığında başka bir ses kayıt cihazına gerek duyulmamaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Donan Windows Web Kamerasını Düzeltmenin Yolları

Podcast Yayınları İçin Gerekli Olan Ekipmanlar Nelerdir?

Podcast yapmak isteyen herkesin sahip olması gereken bazı temel ekipmanlar vardır. Bu malzemeler bir podcast yayını için mutlaka gereklidir. Podcast ekipmanları şu şekildedir:

    • Tablet veya bilgisayar: Podcast yayınız için kaydettiğiniz ses dosyalarını siteye yüklemek için, depolamak için mutlaka gereklidir.
    • Mikrofon: USB girişiyle bilgisayara bağlanabilen kullanımı kolay olan mikrofonları satın alabilirsiniz. Mikrofon satın alırken dikkat etmeniz gereken tek nokta ses kalitesidir.
    • Mikrofon Süngeri: Özellikle USB girişli mikrofonlarda kullanılması gerekir. Sesin daha kaliteli kaydedilmesini sağlar. Konuşulduğu zaman sesin patlamasını ve yansımasını önler.
    • Ses Kaydı Yazılımları: Ses kayıt yazılımlarının bir kısmı ücretsizdir. Bu programlar ses kayıtlarınızın kalitesini arttıracaktır. İlerleyen yayıncılık hayatınızda ücretli olan programları seçebilirsiniz.
    • Kulaklık: Sesinizi duymak için mutlaka kullanmanız gerekir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Apple Watch Yazılımını Güncelleme

Tüm bu ekipmanların haricinde podcast yayıncılığında nelere ihtiyaç duyulduğuna, sosyalink.net sitesini ziyaret ederek öğrenebilirsiniz. Podcast yayıncısı olmak istiyorsanız ve yeterli ekipmanınız yoksa sizler için oluşturulmuş kayıt stüdyolarını kullanarak profesyonel kayıtlar gerçekleştirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken sitemiz üzerinden bizlerle iletişime geçmek!

Podcast Ekipmanları Pahalı Mıdır?

Podcast ekipmanları kimi zaman pahalı olabilmektedir. Farklı fiyat aralıklarını sahip olsa da belirli bir bütçe ayırmak şarttır. Eğer dilerseniz bir podcast yayın ajansı ile de anlaşarak ekipman desteği alabilirsiniz. Podcast ajansları sadece ekipman desteği vermekle kalmayıp 7/24 teknik destek de vermektedir.

Bu şekilde anlaşma yapacağınız podcast ajansları daha avantajlı ve uygun fiyatlı olacaktır. Eğer podcast ajansları ile ilgili bilgi almak isterseniz veya podcast hakkında ne merak ediyorsanız sosyalink.net internet adresinden merakınızı giderebilirsiniz. Ardından ekipman ve stüdyo desteği alarak profesyonel bir yayıncı olma yolunda emin adımlarla ilerleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku