En iyi Otomobil Lastik Markaları Hangileridir?

0 499

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Otomobil sektöründe olmazsa olmazlardan olan en iyi otomobil lastik markaları hangileridir sorusuna yanıt verme amacı içerisindeyiz. Türkiye genelinde özellikle birkaç senelik dilim içerisinde otomobil satışları ciddi anlamda arttı. İkinci el pazarının her zaman yüksek seviyede olması da aslına bakarsanız diğer otomobil bileşenlerine olan ilgi ortamını da ciddi şekilde arttırdı diyebiliriz.

En iyi otomobil lastik üreticisi olarak internet üzerinde ciddi araştırmalar yapıldığı için bizde bilgiler sunmak amacındayız. Tabi ki günümüzde birçok marka üreticisi var ve bu marka üreticileri içerisinde hangilerinin daha iyi olduğunu bilmeyen birçok kişi var. İki yerli marka bu anlamda tabi ki ön plana çıksa da dünyanın en kaliteli lastikleri değiller.

En iyi Otomobil Lastik Markaları Listesi

Lastik, üretimi yapılırken %100 kauçuk malzeme ile birlikte kaliteli ürünler ortaya çıkması hedeflenir. Eski lastiklerin geri dönüşümü ile sürekli yenilenebilir bir sektör gücü ortaya konmaktadır. Dolayısı ile detaylar ile alakalı olarak kapsamlı bir şekilde bilgi sahibi olmak ciddi manada önemlidir. Şimdi markaları analiz etme yoluna gidelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Avrupa Merkez Bankası Başkanında Kripto Paraları Hedef Alan Açıklama: Kripto Varlıkların Bana Göre Bir Değeri Yok!

Michelin

An itibari ile dünyanın en büyük otomobil lastik üretici olarak bilinen Michelin, Fransa menşeili bir marka olarak yıllardır hizmet sunmaktadır. 1888 yılında Édouard ve André Michelin kardeşler tarafından kurulan marka, günümüzde en son teknoloji üretim tesisleri ile dünyanın en iyi lastiklerini üretmekteler.

Clermont-Ferrand merkezli fabrika, dünyanın dört bir yanına birinci kalite otomobil lastikleri gönderiyorlar. Öyle ki yapılan testlerde de Michelin, ciddi manada farkını ortaya koyan kaliteli bir marka durumunda.

Michelin

Bridgestone

Japonya, bilindiği üzere yeni nesil ürünler ile birlikte dünya teknoloji pazarının lider markalarından birisi oldu. Japonya menşeili bir marka olan Bridgestone, 1931 yılından bu yana dünya genelinde birçok ülkeye mükemmel lastikler gönderdi. Günümüzde dünyanın en iyi iki numaralı otomobil lastik markaları içerisinde yer alıyor.

Lastik kalitesi, uzun ömürlü olması ve dünya pazarında ki yeri itibari ile ciddi manada adından söz ettiren bir marka olarak dikkat çekiyor.

Daha fazla mesaj
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Rengarenk Eşarp Modelleri Modakaşmir’de

Bridgestone

Continental

1871 yılında Almanya’nın Hannover kentinde kurulmuş olan ve dünyanın en büyük otomobil lastik üreticileri arasında yer alan markalardandır. Almanların otomobil teknolojileri konusunda ki yeri herkesin malumu. Öyle ki lastik teknolojisi konusunda da dünyaya açılan en büyük markası Continental olarak dikkat çekiyor.

Ülkemiz pazarında da yer alan marka, dünyanın en çok satan markaları arasında yer aldığı gibi sağlamlığı ve uzun ömürlü yapısı ile birlikte adından söz ettiriyor. Üstün Alman teknolojisinin otomobil lastiklerine yayılmış hali demek de yanlış olmaz sanıyorum.

Continental

Goodyear

Amerika Birleşik Devletleri menşeili bir otomobil lastik üreticisi olarak adından ciddi anlamda söz ettiriyor. Dünya genelinde vulkanize edilmiş kauçuk teknolojisinin mucidi marka olarak bilinen Goodyear, adını da Charles isimli kurucusunun soyadından almaktadır. Ülkemiz pazarında da en çok güvenilen markalardan birisidir.

Motor sporları ve ağır yük araçlarının en çok tercih ettikleri lastik modellerinden birisi olarak adından söz ettirir. 1898 yılından bu yana da hizmet vermektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Mac'te “Hey Siri” Nasıl Etkinleştirilir?

Goodyear

Lassa

Türkiye’nin yerli otomobil lastik üretici markası Lassa, yıllardır bu alanda ülkemizin en çok satan markalarından birisi olarak dikkat çekiyor. 1974 yılında Sabancı Holding ve ortakları tarafından kurulan şirket, bugün hala aynı marka algısı ile birlikte adından ciddi anlamda söz ettiriyor. Bridgestone ile ortak bir üretim şirketi kurulmuş ve bu teknoloji de ürünler geliştirmektedirler.

Lassa, aynı zamanda yıllardır ülkemizin en çok satan markası. Yerli olması ve aslına bakarsanız kalitesi ile birlikte çok ciddi bir kesimi adından söz ettiriyor.

Lassa

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku