Eviniz İçin Korkuluk Tasarım Fikirleri

1 504

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bir evde balkon veya merdiven boyunca uzanan korkuluk, kişinin evinin genel görünümünü yapabilir veya bozabilir. Bu nedenle balkon korkuluğu tasarım veya merdiven korkuluğu tasarımı söz konusu olduğunda gerekli özen gösterilmelidir.

Çelik Korkuluk Tasarımı

Korkuluğun gücü konusunda özel olanlar için, çelik korkuluk tasarımı gidilecek yoldur. Paslanmaz çelikten yapılmış korkuluklar ihmal edilebilir düzeyde bakım gerektirir ve temizlenmesi kolaydır. Korkuluk yapı malzemesi olarak çelik, son yirmi yılda büyük bir popülerlik kazanmıştır.

Eviniz İçin Korkuluk Tasarım
Eviniz İçin Korkuluk Tasarım

Ahşaptan Yapılmış Korkuluklar

Bu malzeme pahalı, bakımı zor ve düzenli bakım gerektirse de, birçok insan sunduğu ayrıcalık ve estetik çekicilik için korkuluk yapı malzemesi olarak ahşabı kullanmaya devam ediyor. Bazıları ham ahşap rengini tercih ederken, diğerleri ahşap korkuluklara şık bir görünüm kazandırmak için kendi seçtikleri bir rengi seçebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Yatak Odanız İçin Modaya Uygun Duvar Rengi Kombinasyonu

Ferforje Korkuluk Tasarımı

Hiçbir şey dekoratif bir etki elde etmek için dövme demir kadar elverişli değildir. Ferforje (düşük karbon içeriğine sahip bir demir alaşımı) giriş kapıları için yaygın olarak kullanılmasının yanı sıra dekoratif korkuluk yapımında da yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu paslanmaya dayanıklı malzeme dayanıklıdır ve göz alıcı korkuluk tasarımları oluşturmak için kullanılabilir. Paranın karşılığı olan ferforje demirin onarımı ve bakımı da kolaydır.

Metal ve Cam Korkuluk Tasarımı

Ticari binalardaki korkuluk tasarımlarında, sundukları daha resmi çekicilik nedeniyle, cam ve metal kombinasyonu her zaman görülür. Bununla birlikte, bunlar konut alanlarında da bulunur. Sadeliğin yanı sıra kolay bakımı da sunan zarif bir kombinasyon, cam ve metalden oluşan korkuluklar her geçen gün popülerlik kazanıyor. Bununla birlikte, cam kullanıldığında güvenlik bir sorun olmaya devam etmektedir.

Klasik Korkuluk

Sağlam ve göze hitap eden klasik Korkuluk korkuluk, dünya çapında ev sahiplerini cezbetmeye devam ediyor. Oldukça pahalı olan sağlam yapı malzemelerinden yapılmış klasik Korkuluk korkuluk, örneğin ahşap korkuluklardan çok daha az bakım gerektirir. Ancak, ferforje ve paslanmaz çelik korkuluk tasarımlarına kıyasla temizlik ve bakım hala daha zor olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Ofis Dekorasyon Nasıl Yapılır?

İlginizi Çekebilir : prefabrik ev fiyatları

1 yorum
  1. […] View On WordPress […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku