Kimyasal ve Fiziksel Çapraz Bağlı Polietilen Köpüklerin Farkları?

1 393

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Kimyasal ve fiziksel çapraz bağlı polietilen köpüklerden bahsetmeden önce polietilen köpüklerin ne olduğunu ve ne amaçlarla kullanıldığını bilmekte fayda var. Polyethylene Foam, Türkçesi ise polietilen köpük olan madde tozsuz, kolayca üretilebilen genelde ürünlerin, eşyaların bir zarar almaması için etrafına sarıldığı kargolarınızın üzerinde görebileceğiniz malzemedir. Ürünlerinizi bu ürünle ambalajladığınız zaman size sağlayacağı faydaları vardır. Bu faydalar;

 • Özellikle elektronik ürünlerinizin ya da hareket etmeden taşınması gereken ürünlerinizin taşınma süresince size yardımcı olacak en kullanışlı ürünlerdir.
 • Aynı amaca hizmet eden diğer ürünlere göre maliyeti daha uygundur.
 • Kolay şekil alabilmesi sayesinde ürünlerinizi yerleştirmenizde sorun yaşamazsınız.
 • Genellikle ses yalıtımında kullanılmasa da yalıtım için faydalıdır.
 • Yırtılmaya, ezilmeye, kopmaya karşı dirençli gayet sağlam yapıdadır.
 • Herhangi bir koku yapmaz.

PE foam birçok neden için tercih edilebilir kaliteli bir üründür. Siz de bu ürüne ulaşmak isterseniz Durfoam sitesinden bilgi alarak sipariş verebilirsiniz.

İçindekiler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Mac'te Bölge ve Saat Dilimi Nasıl Değiştirilir?

ÇAPRAZ BAĞLI POLİETİLEN KÖPÜKLER

Polietlilen köpüklerin çapraz bağlı olması onları daha dayanaklı ve daha kullanılır hale getirmiştir.

 • Çapraz bağlı yapıları sayesinde su, nem geçirmezler bu sayede küften korunaklıdırlar.
 • Koku yapmazlar.
 • Isı uygulandığında kolayca şekil alabilirler.
 • Alev yürütmeme özelliği sayesinde ateşle karşılaştığında yangın riskini düşürürler.

Eğer çapraz bağlı polietilen arayışınız varsa Durfoam sitesi üzerinden bu malzemeye ulaşabilirsiniz. uygun fiyat seçenekleri sayesinde memnun kalacağınız bir alışveriş olacağını temenni ederiz.

KİMYASAL VE FİZİKSEL ÇAPRAZ BAĞLI POLİETİLEN KÖPÜKLER

Birçok noktada birbirinin aynısı gibi duran bu iki köpük çeşidinde kullanım alanlarında farklılıklar göze çarpabilir. Ürün içine eklenen katkılar sonrasında fırınlama işlemleri ile meydana gelirler. Kapalı hücre yapısı sayesinde pürüzsüz bir yüzeye sahip olabilirler. Köpüklerle benzer amaçlar için kullanılsalar da onlara göre çok daha kullanışlı ve kaliteli yapıdadırlar. Physically Cross Linked Polyethylene Foam, Türkçe adıyla Fiziksel Çapraz Bağlı Polietilen Köpükler Durfoam müşterilerinin en çok sipariş ettiği köpük çeşitlerindendir. Siz de sipariş vermeye karar verirseniz ne amaçlarda kullanacağınız hakkında bilgi vermek yararlı olacaktır. Durfoam sitesi üzerinden alacağınız fiziksel çapraz bağlı polietilen köpükler;

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagram Çevrimiçi Kapatma Nasıl Yapılır?

 • Yapı endüstrisinde ses, titreşim ve ısı yalıtımı için kullanılmaktadır.
 • Elektronik eşyalar için korunmasında, paketlenmesinde kullanılır.
 • İç ve dış kapılarda, pencere yalıtımında, koltuk minderi yapımında günlük kullanımda karşılaştığınız daha birçok yerde kullanılmaktadır.
 • Ayakkabılarda, seramiklerde, dekorasyon eşyalarında, çantalarda da köpükler karşımıza çıkmaktadır.

Uygun fiyatlarla kaliteli malzeme satışı yapan site Durfoam güvenilir ve kaliteli hizmet almanız için hazır beklemektedir. Hemen sipariş vererek kalitenin keyfini çıkarabilirsiniz.

1 yorum
 1. Ceri diyor

  teşekkürler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku