Latin Amerika’da Gezilecek En İyi Yerler

0 277

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Latin Amerika’da ziyaret edilecek en iyi yerler, kültürlerin ve manzaraların, vahşi yaşamın ve kentsel manzaraların güzelliğini ve çeşitliliğini göstermektedir. Aktif volkanların görkemini, terk edilmiş harabelerin gizemini, geniş ovaların entrikasını ve mutfağın cazibesini bir araya getiren her bir yer, daha büyük ülkelerin genel harikasının yalnızca bir kısmını yakalamaktadır. Tropik kaçışların, buzul ihtişamının, şehir hayatının nabzının veya eşsiz doğal yaşam alanlarındaki vahşi yaşamın harikalarının tadını çıkarırken, Latin Amerika’nın sürükleyici ortamını ziyaret edilecek bu en iyi yerler ile deneyimleyin.

Patagonya – Şili ve Arjantin

Patagonya bir sınır imgesidir; evcilleşmemiş, vahşi ve çimenli düzlüklerden pürüzlü dağ zirvelerine yayılan bir genişliğe sahiptir. And Dağları, Şili ve Arjantin arasında doğal bir sınır oluşturarak, lüks vahalara ve vahşi doğanın büyük ölçeğini gösteren manzaralara yol açan uzak nehirlerle büyüleyici ekosistemler ortaya çıkarır. Patagonya’nın etrafındaki güzellik ve zenginlik, tenha patikalara, gezgin guanakoların manzaralarına ve geniş bozkırın ıslık çalan rüzgarlarına erişim sağlarken şaşırtıcı gelebilir. Buzullar, zümrüt ormanlar ve yansıtıcı göller sadece dış ihtişamı kişisel keşifle birleştiren bir deneyimi geliştirir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Villa Ekstra Uygun Fiyatlı Kiralık Villalar ile İlk Tercih Oluyor
Latin Amerika'da Gezilecek En İyi Yerler
Latin Amerika’da Gezilecek En İyi Yerler

Machu Picchu – Peru

Machu Picchu, Latin Amerika’da ziyaret edilebilecek en ünlü yerlerden biridir ve iyi korunmuş İnka mimarisi Peru mirasının önemli bir bölümünü paylaşmaktadır. Genellikle gizemli bir hava yaratmak için sisle kaplanan kale, Urubamba Nehri’nin ilham verici manzarası ve İnka Yolu’nun sonunu taçlandıran tarihi tasarımın birleşimiyle büyür.

Galapagos Adaları – Ekvador

Galapagos Adaları Ekvador’da bulunan doğal bir hazinedir. Volkanik takımadalar, dış etkilerden etkilenmemiş vahşi yaşamı ortaya çıkaran eşsiz bir ekosistem koleksiyonudur. Tropikal sıcaklıklar, çorak hissi verebilen adaları yan yana getirerek yerini ince kumlarla kaplı sahil şeritlerine veya cam gibi Pasifik sularıyla çevrili pürüzlü lav tarlalarına bırakır. Şnorkelle dalış sualtı yaşamına ütopik bir bakış açısı getirebilir ve manzaralar dev kaplumbağaları, mavi ayaklı sümsük kuşlarını ve Galapagos penguenlerini destekleyerek eşsiz doğayı korur, böylece bölgenin güzelliğini ve kırılganlığını gösterir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   İsveç'teki En Güzel Göller

Ambergris Caye – Belize

“Las Isla Bonita” olarak bilinen Ambergris Caye, rahat bir ortam ile etkileyici doğal güzellikleri zahmetsizce dengeleyen güzel bir adadır. San Pedro’daki dar sokaklar günlük yaşama ve yumuşak kıyı kumlarına kolay erişim sağlar. Kafeler, restoranlar ve lüks konaklama yerleri suya bakmaktadır ve küçük marinalar koruma altındaki Hol Chan Deniz Koruma Alanı’na açılmaktadır. Dalış, şnorkelle yüzme, ayakta kürek çekme ve dünyanın en büyük ikinci bariyer resifine yapılan ziyaretler yerel yaşamı, ihtişamı ve cazibeyi deneyimleme fırsatlarını vurgulamaktadır.

Osa Yarımadası – Kosta Rika

Osa Yarımadası, doğanın geliştiği ve ziyaretçileri yağmur ormanlarına ve Pasifik kıyı şeridine çeken dünyanın en biyolojik çeşitliliğe sahip yerlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Bölge, yoğun gölgeliklerin altında saklanan jaguarlar ve tapirlerle ve her beceri seviyesinden sörfçüyü çağıran mükemmel dalgalara dönüşen kristal sularla vahşi bir his veriyor. Yaban hayatı gözlemleri neredeyse garantilidir, dört tekerlekten çekişli maceralar tenha kıyı şeritlerine ulaşabilir ve gezginler her türlü deneyimi kapsayan mükemmel bir inziva için zorlu bir geziyi zengin bir konaklama ile birleştirebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Sapanca Bungalov Evleri - OTELLER

Medellin – Kolombiya

Medellin geçmişteki ününden sıyrılmış ve dünyanın başka hiçbir yerinde olmayan bir ambiyansa sahip bir kültür, şehir ve doğal güzellik cenneti olarak ortaya çıkmıştır. Hareketli şehir merkezi, dik merdivenlerle teraslı banliyölere bağlanır ve halka açık gondollar, dar vadinin olağanüstü manzarasını sunan benzersiz bir siluet oluşturur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku